Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdek depressziós lenni a...

Kezdek depressziós lenni a munkanélküliég miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha bele rokkanok sem találok munkát, és ez napról napra rosszabb, mindentől elviszi a kedvem, csak vegetálok otthon. Van egy kis kezdőtőkém, menjek el külföldre szerintetek? Jól beszélek angolul, és van egy diplomám.

2014. aug. 22. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Gyere hozzánk a BurgerKingbe.
2014. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Mióta keresel? Budapesten élsz? Mi a szakmád? Pályakezdő vagy?
2014. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1 éve és 2 hónapja keresek, pályakezdő, Pécsett lakom, közgazdász végzettség (gazdaság és menedzsment)
2014. aug. 22. 19:37
 4/13 anonim ***** válasza:

ilyen régóta keresel már?

rossz helyen keresel.

lejjebb kell adni az igényekből is.valami csak van.

2014. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Szabad tudni melyik intézményben szerezted a diplomát?
2014. aug. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Akinek értelmes szakmája van az rövid időn belül talál munkát, ha AKAR. Nekem csak mechatronikai technikusim van, de 1 hónap alatt 2 helyre is felvettek (nyilván egyiket lemondtam), mind2 helyen 250 bruttó alapbér volt. Különböző bónuszokkal/pótlékkal 190+ ezer a nettóm. Ezen felül még kapok kaja pénzt és cafetériát. Csak 8-10 helyre adtam be a jelentkezésem, 3 helyen azért voltam meglőve mert nincs jogsim.

Szóval, ha ennyi idő alatt nem találtál melót, akkor nem neked való a szakma, vagy valamit baromi rosszul csinálsz.

2014. aug. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem teljesen biztos, hogy így van.


Én fél éve vagyok álláskereső. Minden második jelentkezésemre behívnak. Amint megtudják, hogy ingázó lennék, már nem is kellek.

Ha beleírom az önéletrajzomba, be sem hívnak...


Még csak esélyem sincs bebizonyítani, hogy jobb vagyok a másiknál, és megéri az utazásomat fizetni.

Hozzáteszem - szégyen - de szinte minimálbért igértek mindenhol, pedig 3 egymásra épülő szakmám van + egy emeltszint, és egy 4. szakmából - amire nincs papírom - 18 év intenzív gyakorlatom van.

2014. aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

gondolom a gazdasági és menedzsment valójában gazdálkodási és menedzsment szakot jelent. rengetek legetőség van ezzel a szakmával. én psz-en végeztem pécsen, de rengeteg gm-es ismerősöm is volt. a gyakorlati helyet jól megkellett volna csípni, és suli mellett már diákmnkázni kellett volna, de utólag nyilván ez nem lehetséges. Menj el mesterszakra,és tornászd fel az angolodat maximumra. jó nyelvtudással lehetetlen,hogy ne találj munkát! ezt tapasztalatból mondom!

nem muszáj pécsben gondolkodni, sőt teljesen felesleges ezzel a szakkal, tesség pestiállásokat nézegetni,és interjúkra járni

2014. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Tanácsaim:


- Angol nyelvet felsőfokra hozni, beleértve a szaknyelvet!! (gazdasági, pénzügyi)

- Elkezdeni mellé egy új nyelvet, talán a némettel jársz a legjobban

- Mobilitás! Ha Pécsett nincs neked való munka, akkor igenis nézegetni kell másfele, elsősorban Budapesten.

- Specializáció! A gazd. menedzsment meglehetősen kiterjedt terület, válassz valamit, amiben Te különösen jó vagy vagy jó szeretnél lenni, és orientálódj abba az irányba!

- A legtöbb bank hirdet fizetett gyakornoki pozíciókat. Elmész egyikhez, kb. 6 hónapig fo@ pénzért dolgozol majd, de ha szorgalmas és kitartó vagy, akkor főállást is kaphatsz. És ha egyik nagyobb bankhoz bekerültél, onnan már jó eséllyel egyenes az út felfelé a ranglétrán, ha csak el nem cseszel valamit.

- A legfontosabb, hogy SOHA NE ADD FEL!



El kell fogadnod azt, hogy ma Magyarországon százával, ezrével vannak fiatalok, akik ugyanazzal a papírral rendelkeznek, mint te, és ugyanúgy beszélnek angolul. Semmi olyan speciális tudásod nincs, ami miatt érted jobban kapkodnának.

Ezen kell változtatni! Találd meg azt a rést, azt a területet, aminek elsajátításával versenyelőnybe kerülsz.

2014. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Menj el álláskeresési tanácsadásra. Ott kaphatsz tanácsot, hogy keress állást, hogy írj önéletrajz, hogy készülj fel állásinterjúra. Elvileg a munkaügyi központ is foglalkozik ilyennel, de vannak civil szervezetek is, akik az álláskeresőket segítik.
2014. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!