Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új mérnöki munkahely keresése...

Új mérnöki munkahely keresése meglévő, állandó és stabil munkahely mellett?

Figyelt kérdés

Jelenleg gépészmérnökként dolgozok (lassan 4 éve) és váltani szeretnék (az, hogy miért, jelen esetben nem lényeges). A mostani helyemen a visszajelzések alapján úgy tűnik, elégedettek velem és nem is sejtik, hogy el akarok menni. Hetente kb. egy interjúm van, de sajnos nagyon sok köztük a komolytalan ajánlat is, vagy szimplán nem felelünk meg egymás elvárásainak.

A problémán a következő: a jelenlegi munkahelyemtől messze keresem az új munkahelyet, ezért minden egyes interjú egy nap szabadságot jelent, tehát rohamosan fogy a szabim és azért a munkáltatónak is gyanús lesz lassan, hogy két hónapja véletlenszerűen eljárkálok egy nap szabikra majdnem minden héten (miközben ez előtte rám egyáltalán nem volt jellemző, inkább ritkán, de több napot vettem ki egyszerre).

A főnökeimmel nagyon jó viszonyban vagyok, mégsem merem bejelenteni hogy miben sántikálok, amíg nincs meg a biztos másik hely. Felmondani a mai helyzetben emiatt elég bátor dolog lenne, de a jelenlegi "taktikám" sem működhet sokáig.


Mit gondoltok, mi lenne a helyes lépés? Esetleg azok válaszait várom, akik már jártak hasonló cipőben.


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2014. aug. 23. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én néhány éve döntöttem így, szintén gépészmérnökként. Én is szerettem a régi helyet, én is jóba voltam a közvetlen főnökömmel, de belefáradtam, hogy nem az számít a magasabb pozícióknál, hogy mihez értesz, hanem az, hogy ki mennyire tud benyalni ennek vagy annak. Egy darabig tűrtem, aztán szép lassan betelt a pohár. Rájöttem arra, hogy ha nem váltok, akkor bedarál a gépezet. Én is elkezdtem állásinterjúkra járni, az én főnökömnek is feltűnt. Szerintem valamit sejtett, mert néhány alkalom után rákérdezett. Én a békesség kedvéért azt mondtam, hogy olyan családi okok miatt, amiről nem szeretnék beszélni, mert csak a családra tartozik. Amikor megkaptam a jelenlegi állásomat, akkor odamentem a volt főnökömhöz és közöltem vele a tényeket. Elmondtam az érveimet, javarészt meg is értett. Próbált nem kis béremeléssel maradásra bírni, de szerencsére nemet tudtam mondani. Néhány volt kollégával a mai napig tartom a kapcsolatot, a helyzet azóta csak rosszabb lett. Mondjuk én a békességben hiszek, ezért kulturáltan váltunk el egymástól. Az egy hónap felmondási idő alatt is úgy végeztem a dolgomat ahogy máskor, az utódomat is felkészítettem. A volt kollégák ezért hülyének is tartottak, de én úgy vagyok vele, hogy sosem tudhatod mit hoz a jövő, nem szabad minden hidat felégetni. Ráadásul ennyivel "tartoztam" is a cégnek, mert ők adtak lehetőséget friss diplomásként és ők adtak 5 év gyakorlati tudást és tapasztalatot.
2014. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bárcsak többen gondolkoznának hasonlóan, mint az előző hozzászóló. Igen, a legjobb, ha kitalálsz valami alibit, miért is kell lógnod egy-egy napokat, csak ne legyen átlátszó.
2014. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyes jól csinálta.

Soha, tényleg soha ne avass be senkit sem a munkahelyeden, ha váltani szeretnél. Diszkréten, csendben kezeld a dolgot. Csak akkor szólj, ha már fel is mondasz. Ha rákérdeznek, akkor nagyon ól érzed magad, elégedett vagy, örülsz, hogy a csapat tagja lehetsz.

A szabikra indokként a családi ügy tökéletes alibi, nem firtatják.

2014. aug. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Osztom elsőt.

Én is hasonlóan csak én szoftvermérnök vagyok.

Egy nagy cégnél voltam már több,mint 3 éve,és beragadt a pozícióm,mindenképpen automatizálással akartam foglalkozni nem kaptam feladatokat.


Így elkezdtem pályázni új helyekre,én ezt úgy oldottam meg,hogy előbb jöttem be,az interjút délután 4 után kértem,vagy pedig csúsztatásokból összejött.

És senki nem sejtett semmit.

Pedig imádtam a helyet,a kollégákat a mai napig ha buli van én ott vagyok velük.

Csak éreztem,hogy beragadtam és ha nem lépek akkor ennyi volt,nem lépek tovább.

Ezért váltottam,de nem haraggal.


A felmondási időmben is hasonlóan tepertem dolgoztam,mintha nem is mondtam volna fel,az új kollégát tanítottam átadtam,csináltam neki egy többszáz oldalas doksit.

Nem szabad felégetni a hidat,mindig hagyd nyitva az ajtót,ahogy első is mondja.

Ugyanez a szitu csak én nem gépész hanem szoftvermérnök vagyok.

Profin mondja.

2014. szept. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!