Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvelés (pénzügy) vagy...

Könyvelés (pénzügy) vagy marketing?

Figyelt kérdés
Könyvelést tanulok (rengeteg pénzügyet is), de tanultam marketinget alapokat is, vettem fel pluszba tantárgyakat a marketing szakról, hogy elmélyíthessem a tudásomat benne is így megtanultam a reklámgrafikát. Pénzüggyel vagy reklámgrafikus (arculattervezéssel) lehet könnyebben, illetve több pénzt keresni?

2014. aug. 24. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Pénzüggyel.
2014. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Alkalmazottként könyvelők keresnek jobban, vállalkozóként a reklámgrafikusok. Egy projekttel milliókat lehet kaszálni (az MNB logóját pl. 20 millió forintért csinálták meg). Szerintem hosszabb távon a marketing jobban megéri, de a könyvelőként biztosan lesz állásod alkalmazottként.
2014. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számvitel. De azt profi szinten, betűről betűre, akkor is, ha álmodból költenek fel. A marketing meg a PR az bohóckodás, és ha nem vagy a Vezír veje, vagy sógora, akkor nem fogsz 20 milliós MNB logós szerződést kapni.
2014. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
KKV szektorból is ha érkeznek megbízások marketing cégek felé, az is legalább 700-800 ezer Ft (de az tényleg a minimum). Egy vállalkozó könyvelő egy megbízással nem keres ennyit, max akkor, ha sikerül valamelyik nagy multicégnek a megbízását megszerezni, de azokat általában a négy nagy adótanácsadó cég lenyúlja (E&Y, KPMG, PwC, Deloitte).
2014. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy vállalkozó könyvelő nem is keres ennyit, de egy könyvvizsgáló (akár a Big Fournál) többet is.
2014. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A barátnőm egy kis marketingcégnél dolgozik, akik most megnyerték egy nagy gyógyszertár teljes marketingjét és új arculat kialakítását. Erre 180 M Ft-ot kaptak. Van benne jó kis lehetőség, de elég nagy a verseny a marketing szakmában.


A párom egy nagy multinál dolgozik gazdasági területen, igaz mérnök diplomával, de nagyon korrekt fizetést kap, a közvetlen főnöke (gazdasági igazgató) már 7 számjegyű fizetéssel büszkélkedhet.


Mindent összevetve a gazdasági végzettség jó lehetőség, de a lényeg, h milyen munkát találsz majd.

2014. aug. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!