Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az előléptetést általában a...

Az előléptetést általában a főnök ajánlja fel, vagy neked kell rákérdezni?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozom egy cégnél, ahol szeretnék előrelépni. A munkakörhöz szükséges feladatokat jól ismerem, sokat helyettesítek, és megvan a szükséges végzettségem is. Tavaly azonban egy megüresedő helyre egy külső embert vettek fel, pedig arra számítottam, hogy nekem fogják felajánlani a pozíciót. Mostanában azonban az irodában elkaptam 1-2 pusmogást az esetleges előléptetésemmel kapcsolatban. Várjam meg, hogy mondanak-e valamit, vagy ezúttal közöljem a főnökömmel, hogyha a közeljövőben lenne lehetőségem, szívesen dolgoznék abban a pozícióban? Nektek hogyan sikerült?
2014. aug. 26. 20:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem elég balhésan sikerült...


Ott voltam 1 évet gyakornokként, majd (üres pozíció nem lévén) betettek egy "kamu" beosztásba, persze végig ugyanúgy hajtottam mint a többiek, jobb pénzért. A gyakornoki és után a "kamu" pozícióm is diplomás volt. Utána megüresedett a rendes diplomás pozíció ami lefedte volna azt amit valójában csinálok, és anyagilag is úgy jutalmazott volna, mégsem ajánlották fel, ott volt üresen. Aztán szóltak, hogy menjek fel a szerződésem aláírni. Felmentem, és erre egy olyan szerződést nyomtak a kezembe, amin olyan beo volt, ami középfokú végzettséget igényelt, kompetenciák is érettségihez voltak kötve... Ráadásul határozott idejűvé tették a szerződésem, meg a pozíció betöltését is... Mások is ilyen fos szerződést kaptak körülöttem, de mindenki dünnyögött aztán aláírta. Na én meg mondtam, hogy ezt nem írom alá. Mindenkinek kikerekedett a szeme, hogy hűű meg háá, de mondtam, hogy bizonyára ők is ismerik az MT-t, és jogom van ugyebár elvinni és átgondolni. Mert a szerződést sem akarták odaadni. Aztán elhoztam jobban átnéztem, meg van családban munkaügyes, ő is mondta h jelentős visszalépés lenne indokolatlanul, ne írjam alá.

Ezután mentem be a főnökömhöz, és adtam neki elő, hogy hát ilyen szerződést kaptam humántól, és hát nem érzem jogosnak, nem volt panasz a munkámra, fizetésemhez az 1 év gyakornoki óta eltelt 1 év alatt nem nyúltak és most visszaléptetne? Akkor mondtam neki, hogy úgy tudom megüresedett az a pozíció amire fájt a fogam, miért nem tud besorolni oda, ha elégedett a munkámmal, ráadásul a 2 éve végzett munkám az fedné le...?

Aztán 2 nap után hívott, hogy menjek fel, és ott volt a magasabb beosztásra a szerződésem...


Tehát így léptem elő, ami valójában nem volt előrelépés csak a 2 éve végzett tevékenységem "legalizálása"...


Kicsit bántott is a dolog, hogy nem "érdemeim elismeréseként" léptem előre, hanem mondjuk úgy emlékeztettem, hogy van egy szabad pozíciója. Azóta volt olyan is amikor azt mondta, hogy távollétében a szakmai területemen én vagyok a kompetens, felelős és aláírásra jogosult, de ezt megint nem tükrözi semmi...


Tehát érdekes na.

2014. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!