Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet-e kizárólag előző...

Lehet-e kizárólag előző munkahelyen kapott Kilépőlappal új cégnél munkaszerződést kötni?

Figyelt kérdés
A Mars-tól lépek át a Máv-hoz, de a Marsnál csak kilépőlapot kaptam, a tb kisköny, jövedelemigazolás stb papírokat postán küldik 5 napon belül, de nem érkezik meg amíg az új szerződés megírásának napjáig. Lehet-e így a Mávnál szerződést kötni? Help pls! Sürgős lenne.

2014. aug. 27. 12:55
 1/4 Polipeter ***** válasza:

ha még meg lehet szervezni kérném, hogy személyesen vehesd át a papírokat a posta helyett.

Ha nem, akkor az új munkahelyeden őszintén érdemes elmondani a helyzetet, és segítséget kérni, hogy áthidaljátok a gondot,

2014. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
beszéltem már, pestről érkezik, én pedig dél-alföldi vagyok, elég sokba kerülne felmenni érte. az előző munkáltatómmal megpróbálom bescanneltetni és elküldetni e-mailben, bár megígérték, hogy elsőbbségivel feladják holnap és elvileg az péntekre megérkezhet. szerinted megérkezik egy nap alatt az elsőbbségi pestről?
2014. aug. 27. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a MÁV-nál milyen népszokás van, de hivatalosan mindenféle papír nélkül is lehet másik munkaviszonyt létesíteni.


Kizárólag rugalmatlan munkáltatónál nem lehet...:)


Indokaim:


1./ Létezik többes jogviszony, amelynél nincs "előző munkahely, előző kilépő papírok", mivel kettő, vagy akár több jogviszony is egy azon időben áll fenn.


2./ Létezik olyan, hogy a volt munkáltató tesz rá, és nem küldi meg a kilépő papírokat, Te pedig kénytelen vagy munkaügyi bírósági úton kikényszeríteni ezt.


No most addig, amíg ez nem jön össze, gondolod, hogy Te sehova nem fogsz tudni elhelyezkedni? Akár éveken keresztül sem...?:)

2014. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát akkor remélem semmi gond nem lesz hétfőn, köszönöm a választ! :)
2014. aug. 27. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!