Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkát hol érdemes...

Külföldi munkát hol érdemes vállalnom? Hogyan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Angolul nagyon jól beszélek, bár csak alapfokú angolról van papírom, de külföldön ezt nem is szokták kérni ahogy hallottam. Anglia, Hollandia vagy bármelyik ország megfelel ahol az angol elfogadott és lehet vele élni.

Szakmám nincs. Pénzem max a kiútra lenne.

Köszönöm előre a válaszokat, tudom, hogy fogas kérdés :)



2014. szept. 2. 02:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Igy sehol. Szerezz szakmát, dolgozz Magyarorszagon valamennyit, gyűjts par hónapra valo tartalékot aztan tedd fel ujra a kérdést.m
2014. szept. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Az első mindent leírt.

Ne állj be a gyökerek közé, akik beveszik ezt a maszlagot, h kint kolbászból van a kerítés.

Mert akkor hamar jössz is hazafelé.

2014. szept. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elozokkel, igy nem szabad nekiindulni. Ezzel max. valami nagyon alulfizetett nehez melot kapsz apropenzert. Szerezz otthon szakmat, fejleszd a nyelvet es utana lndulj el.
2014. szept. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nyelvtudásom fejlett, sulira viszont nincs pénzem, elvileg most lesz munkám németben ismerős által, ott összekaparok egy kis pénzt úgy hogyan tovább? (Nem akarok örökké ott dolgozni)
2014. szept. 2. 11:37
 5/12 A kérdező kommentje:
A másik, van valami JÓ weboldal (akár angol nyelvű is) ahol érdemes lenne munkát keresni külföldön?
2014. szept. 2. 11:45
 6/12 anonim ***** válasza:
EURES , vagy a munkaügyi központok EU munka ajánlatai. De szakképzettség nelkul nehez lesz.
2014. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha Angliában szeretnél dolgozni, mindenképpen szükséged lesz:

1. Nagyon jó, használható, folyékony nyelvtudásra. Ez nem makogásból és kézzel-lábbal való megértetésből áll.

2. Kezdőtőkére. Kiutazás költsége, minimum 3-4 hónapra elegendő pénz (szállás kaucióval, közlekedés, kaja) és vésztartalék, amiből haza tudsz utazni.


Amíg ezek nincsenek meg, addig ne gyere ki. A saját érdekedben mondom.

A nyelvtudásról szóló papírt nem kérik sehol és a bizonyítványra, érettségire, oklevelekre sem kíváncsi senki.


Szakma nélkül első körben tudsz pincérkedni, üzletben árut pakolni, kasszában dolgozni, konyhában kisegíteni, gyárban, raktárban betanított munkát végezni. Ha jó megjelenésed és kitűnő angolod van, akkor dolgozhatsz recepción, postán, Londonban a látványosságokra árulhatsz jegyet. Ha megszerzed a hajtásit, dolgozhatsz sofőrként, hihetetlenül sok sofőrre van szükség. Ha rátermett vagy, akkor lehetsz Londonban buszsofőr vagy metróvezető.


Álláskereső oldalak:

indeed.co.uk, totaljobs.com, londonjobs.co.uk, reed.co.uk, fish4.co.uk, gumtree.com, jobsite.co.uk, londonjobs.metro.co.uk, monster.co.uk, totaljobs.com, cityjobs.com.

Otthonról viszont nem érdemes keresned, nem fognak jelentkezni neked, ha nincs angol címed és telefonszámod.

2014. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagybátyám az 50-es években rosszabb helyzetben volt mint most te. Mégis Amerikában kötött ki és mi tagadás, ma ő a rokonság legsikeresebb családja. Nyelvet nem tudott, csak a háztáji gazdasághoz értett és határátlépési tilalom volt, tehát nem úgy mehetett a vasfüggöny miatt ahogy ma megtehetjük hogy fütyürészve átkerékpározunk az európai határokon.

Nem volt könnyű neki, de nem azt nézte hanem a célját: Egy szabad országban élni, ahol a családja is boldog lesz.

2014. szept. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lebannen válasza:
81%

Angol nyelvvel csak angol nyelvterületen próbálkozz. Hollandia, Belgium, stb felejtős. Tapasztalatból mondom.

Ha rátermett és ügyes vagy, és van egy kis szerencséd, kb 600 fontból el lehet indulni Angliába, munkaközvetítővel. Nem lesz jó munka, de, ha már kint vagy és tudsz keményen melózni, fel tudod magad tornászni. Vannak M.o-on közvetítők akik Angliába hirdetnek állást. Persze jó része kamu, vagy rabszolgaság. Nem szabad beleugrani mindenbe egyből. Vagy otthonról felveszed a kapcsolatot valamelyik itteni közvetítővel, a neten keresel kiadó szobát. Meg lehet oldani, csak az extra költség(telefon). Persze, ha van ismerős, aki segít, és nem ver át, akkor még jobb. És szerintem London felejtős. Ahol én élek, pl rengeteg munka van, főleg év vége felé.Főleg raktár. Persze a nyelvet nagyon kell tudni, és fel kell készülni, hogy a britt angolból semmit nem fogsz érteni egy ideig. :)

2014. szept. 22. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Alig par napra valo tartalekkal, es egy kb filleres returjeggyel mentem ki Angliaba 3 eve, azota is kint vagyok, mert nem szalltam fel a hazafele meno jaratra. Jo nyelvtudassal (ami a kerdezonel is megvan), 4 napon belul mar dolgoztam, ket heten belul kifizettem egy szobat kaucioval, par honapon belul jo allasom lett, kulon lakasba koltoztem a nyomorult tomegszallasrol. Mirol beszeltek. Nem mindenki fogyatekos, vannak talpra esett emberek is, akik feltalaljak magukat. Es sokan ugatnak arrol, hogy szakma igy meg ugy, holott a kint elo magyarok legtobbszor szakkepzettseget nem igenylo droidmunkakat vegeznek gyarakban, hotelekben meg ilyen otvar helyeken. Es a helyzet az, hogy ilyet tenyleg kb minden sarkon talalni. Aki mast mond az vagy hazudik, vagy teljesen el van tajolodva. Ezek a melok undoritoak, de legalabb minimalbert fizetnek, amivel mar el lehet indulni. Ha van ismerosod, aki megengedi hogy a szobajaban csovezz ket hetig, es megadja az elerhetoseget par kinti ugynoksegnek,amibol tenyleg minden sarkon van, vagy bevisz arra a melohelyre ahol o guzul, eleg csak a visszautra meg arra a par hetre valo koltopenzt osszeszedned. Gyere nyugodtan, nem lesz gaz. Viszont Ha nincs ilyen ismerosod, akkor felejtsd el, mert itthonrol nincs olyan ugynokseg, aki kivinne, az osszes szanalmas csalo, es csak az osszekuporgatott penzedet veszik el. Szoval csak ismeroson keresztul gyere.
2014. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!