Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hagyjam magam a csábításnak,...

Hagyjam magam a csábításnak, hogy ne menjek tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 12.-es vagyok,természettudományi gimnáziumba járok. Itt az utolsó év,és lassan dönteni kell, merre tovább?! Az általános iskolából hatalmas lendülettel indultam még annó, szerettem az iskolát. Viszont a gimnázium hihetetlenül megutáltatta velem a tanulást, körülbelül minden tanártól rettegek, gyomoridegem van nap,mint nap, és félek,hogy az egyetemen még csak rosszabb lenne, és minden kedvem elment tőle!

Már évek óta párkapcsolatban élek, fel is jött már az összeköltözés gondolata és,hogy majd egyszer (ha minden jól megy) szeretnénk összeházasodni. Persze, ez csak terv. Nagyon szívesen dolgoznék boltban, imádom az embereket,bár tudom,hogy ez nem igazán kifizetődő munka. Kis faluban élek, lenne biztos munkahelyem, itt, helyben!

A párom mindenben támogat, ha tovább tanulok, ha nem.

Ha nem tanulnék tovább, akkor összesen 160.000 forintot keresnénk kb.. (ami nálunk 60.000 dinár)

Saját autóm van, illetve örököltem egy házat a nagyiméktól :)

Az egyetem pedig nagyon nem vonz...

Ti mit mondatok? Hogyan kellene döntenem?

Köszönöm szépen előre is a mindenféle válaszokat! :) Várok pozítívat és negatívat is egyaránt!



2014. szept. 3. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha nincs kedved, csak kínszenvedés lenne az egyetem. Kezdj el dolgozni, tanulni még később is ráérsz, fiatal vagy még.
2014. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Őszintén (ezt elfelejtettem leírni a kérdésemben) arra is gondoltam már,hogy kihagyok egy évet, elkezdek dolgozni és meglátom,hogy hogyan boldogulunk..

És ha úgy érzem, ez így nekem kevés,nem megy, megpróbálom az egyetemet, úgy gondolom, egy évvel később kezdeni az egyetemet, nem túl késő.. :)

2014. szept. 3. 17:29
 3/14 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy mondod.
2014. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Gondolom az első és a harmadik válaszoló azonos, köszi a válaszod! :)

Várok még további véleményeket is....

2014. szept. 3. 17:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Az egyetemet ne úgy képzeld el, mint a középsulit. A gimnáziumban én is csak túlélésre játszottam, 2,6-2,8-as átlagok, bukás közeli helyzetek, csak azt tanultam, ami érdekelt. Egyetemen több publikált tanulmány, 2 kitüntetéses diploma, utána rögtön kaptam állást decens fizetésért. Egész más a kettő.
2014. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És mindig is tovább akartál tanulni? :)
2014. szept. 4. 06:12
 7/14 anonim ***** válasza:

Hosszu tavon a tovabbtanulas sokkal kifizetodobb. En a helyedben elmennek egyetemre, aztan ha nem tetszik, meg mindig elmehetsz boltosnak. Forditva mar nem mukodik.


Arra figyelj hogy olyan egyetemre menj, ami tenyleg erdekel. Meg amit a munkaeropiacon is megfizetnek...

2014. szept. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pont így éreztem én is középsuli után, utáltam a tanárokat, a tanulást meg mindent, de tovább mentem egyetemre és össze sem lehet hasonlítani a kettőt, nagyon szuper volt. Ha megvan hozzá az eszed és jól tanulsz akkor szerintem menj tovább.
2014. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, várom a továbbiakat is!

Erős négyes az átlagom!

Miért nem tudnám egy év kihagyással kezdeni az egyetemet? (Azt mondod, az úgy már nem működik! :) )

2014. szept. 4. 14:11
 10/14 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Nem akartam mindig, volt amikor csak valami OKJ volt a terv, aztán rájöttem, hogy bár jól lehet keresni pl. CNC-vel, de csak a kezdő fizetés jó. Lehet, hogy keresel 200 nettó körül, de legjobb esetben is 300-al mész nyugdíjba (az inflációt most hagyjuk, csak az arányokat mondom), diplomával meg kezdesz 120-300 között valahol, aztán ha ügyes vagy, akkor alkalmazottként is össze lehet rakni egy hétszámjegyű nettót.
2014. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!