Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres ma nettóba egy...

Mennyit keres ma nettóba egy általános iskolás TANÍTÓ?

Figyelt kérdés
Én is annak készülök, de most annyi katyvaszt hallottam már és csomó ismerősöm mondja h jajj mer megint a tanároknak emeltek meg mennyit keresnek már... és én tudom hogy nem így van, ez csak a rizsa rész közben meg pénz sehol, szóval tanítók válaszát várom vagy aki biztos forrásból tudja hogy mennyit keres egy tanító ma, had tudjam mi a helyzet A VALÓSÁGBAN.

2014. szept. 4. 00:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Miért lettek lepontozva a válaszok?

Újra dolgozik az antipedagógus lobbi?

2014. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én imádom a gyerekeket, és imádom ezt a szakmát is, már évekkel ezelőtt eldőlt bennem hogy ez az amit csinálni akarok, fizetés ide vagy oda. Én még úgy jelentkeztem a tanítóképzőre hogy mindenhonnan csak azt hallottam hogy éhen fogok halni, nevetséges a fizetés stb, de így is úgy gondoltam megéri, mert legalább olyan munkám lesz amit szívesen csinálok, bár a mai gyerekekkel elég nehéz az tény. Szóval én csak kíváncsi vagyok mer már nemtudom mi a pálya ezekkel a fizetésekkel, mindenki mond mindent ezért az legtisztább ha tanárok válaszolnak mennyit is keresnek.
2014. szept. 19. 23:14
 13/15 anonim válasza:

Szia! Tizenhat éve vagyok tanító, F6 kategóriával.

Már nem kapok a gyerekeim után adókedvezményt és nem vagyok ofi. Ped1-ben vagyok még.

Fizu nettóban: 203 ezer ft.Ha ofi volnék, kspnék még erre nettó 18 ezret.

Ha megcsinálnám a Ped2-t, akkor kicsivel több mint tizes jönne rá. Így kapnék összesen 16 év után 230 körül havonta. De pont most akarom itthagyni az egészet. Gyakorlatilag belebondul már az ember ebbe a pályába, főleg Borsodban.

2021. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szia!


Most visszaolvastam a válaszomat amit utoljára írtam, és jót nevettem magamon.

Milyen naiv voltam...

Azóta elhagytam a pályát, 117 ezres nettóval osztályfőnökként, autistákkal, külföldi gyerekekkel, magas osztálylétszámmal dolgoztam, egy jónevű budapesti általános iskolában, szóval mégcsak nem is Borsod...... Engem sajnos nem támogatott anyagilag sem szülő, sem férj, egyedül éltem, így három munkahellyel nyomtam. A felelősség és az alváshiány a végkimerülésig vezetett, úgy hogy közben napi egyszer tudtam enni, félretenni egyáltalán, putri olcsó albérletben.


Ez 3 éve volt. Amikor közölték, hogy a nyárra nem jár fizetés az első két évben a pályakezdőknek, majd csak a minősítés után, akkor megköszöntem a lehetőséget.

Bőgtem, a gyerekek és a szülők is amikor elbúcsúztam, de sajnos a tanító pályán ma csak az tud maradni, akit anyagilag támogatnak, aki örököl stb.

Nincs az az elhivatottság amiért éhen halsz és tönkremész a huszas éveid elején. Szerencsés az, akinek az életkörülményei, a családja anyagi helyzete engedi, hogy tanítóként dolgozhasson. Jelenleg ez egy hobbi, megélni, jövőt építeni nem lehet belőle, csak "űzni", ha van aki eltartson.


Vendéglátást választottam, gyűjtök, építem az életemet, és amikor már mindenem megvan, visszamegyek a pályára, addig semmiképp.

2021. máj. 23. 15:51
 15/15 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van. Én is otthagytam a pályát, igaz 15 éve, de azóta szerintem csak rosszabb lett. Akkor még nem volt ez a portfólió hülyeség, meg viszonylag szabadon lehetett tanítani, nem volt olyan kötött a tanmenet.

Azóta viszont már sikerült a lakosságot teljesen a tanárok ellen hangolni. Nem elég, hogy ennyire keveset keresnek, és ilyen sokat dolgoznak, még a szülők is meg vannak róla győződve, hogy minden tanár naplopó, ingyenélő, és bőven sok is nekik ez a fizetés. Én őszintén csodálom, ha még valaki tanárnak megy. A hátrányos helyzetű gyerekeket tanító pedagógusokról nem is beszélve. Én tényleg nem értem, hogy pl. autista gyerekekkel hogy lehet bírni, és ennyi pénzért?!

A lányom osztályában látom, hogy a gyerekek hogy viselkednek a tanárokkal, és amikor az ofő szülőit ír ki, akkor nem az van, hogy a szülők szégyenlik magukat, meg a neveletlen kölyküket, hanem a tanár a hibás mindenért. Nem tudom, hogy hova vezet mindez, de nem sok jóra.

2021. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!