Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha tanári végzettségetek...

Ha tanári végzettségetek lenne (nyelvszak) milyen iskolába mennétek el tanítani?

Figyelt kérdés
2014. szept. 4. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Nyilván oda, ahová keresnek nyelvtanárt.
2014. szept. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag nyelviskolába, közoktatásba semmiképp. Kipróbáltam mind a kettőt. Lényegesen élvezetesebb és könnyebb olyan embereket tanítani, akik önszántukból iratkoztak be nyelvórára, mint iskolában harcolni a képességeikhez képest túlterhelt és motiválatlan gyerekekkel.
2014. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Csakhogy a huszonegy-két éves friss diplimások még nem válogathatnak. Majd ha lesz három év igazolt gyakorlatod, na majd akkor.
2014. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz, nyelviskolában nem tapasztalatot kérnek, hanem próbaórát kell tartani, aszerint vesznek fel. Mellesleg egyetem után (sőt már alatt is) rögtön nyelviskolában tanítottam, a közoktatásba jóval később kerültem, ráadásul oda is nyelviskolán keresztül, óraadóként. Közalkalmazott eddig összesen fél évig voltam életemben.
2014. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanári végzettségem van, messzire elkerülöm az iskolákat.
2014. szept. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez nem túl pozitív. Az a baj a nyelviskolákkal, hogy nem indulnak el a csoportok vagy ha el is indulnak financiális problémákkal küzdenek a vezetők és te lehet soha nem látod a pénzedet. Harmadik. Ez nem bejelentett állás, a TB-t magad után kell fizetned.

Ha elkerülnéd messze az iskolákat akkor hadd kérdezzem meg mit tudsz még csinálni a tanításon kívül?

2014. szept. 5. 00:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy is állami iskolákba szinte lehetetlen bejutni KLIK-es "ismerős" nélkül.Én is tanár vagyok több pályázatra beadtam,aztán mindehonnan azzal utasítottak vissza,hogy bocs,de ideküldött valakit a KLIK és azt kell felvenni.Ennyi véletlen márpedig nincs szerintem,és másikatól is hallom ezt.
2014. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
másoktól,bocs elírtam-itt is volt nemrég ilyen kérdés
2014. szept. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A magáncégekkel viszont az a baj, hogy bármilyen diákok gyűlnek is össze, nincsenek fegyelmezési problémáid. Ugyanakkor annyit fizet amennyit akar, mivel nem KLIK-hoz tartozik. Éhbérért is dolgoztathatnak.
2014. szept. 6. 10:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelviskolák nem szoktak éhbérért dolgoztatni. Még a kétezres évek elején (1999-2006) tanítottam jó néhány évet a London Stúdió és a Katedra nyelviskolákban, az óradíjuk többszöröse volt annak, mint amit közoktatásban adtak. A fizetéssel meg sosem volt gond, volt egy fix havi fizetésnap, leadtuk a számlát, és azonnal utalták a pénzt, másnap a számlánkon volt. A szüleim iskolában voltak tanárok, dupla annyit kerestem, mint ők, jóval kevesebb heti óraszámmal. Ráadásul a nyelvsuliban szabadon osztod be a tanfolyamokat, annyit vállalsz, amennyit akarsz. Én például mindig szabadon hagytam az egész nyarat, hogy tudjak utazgatni.
2014. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!