Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek el még egy próbára...

Menjek el még egy próbára vagy hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

Nem régen jöttem Londonba, gőzerővel keresek munkát. Most hétfőn voltam egy állásinterjún - egy szépészeti klinikára keresnek recepcióst. Az interjú nagyon jól ment, másnap azonnal visszahívtak, hogy csütörtökön délután fáradjak be 1-2 órára körbenézni. Elmentem, megmutatták a klinikát, elmondták miből áll a munkakör. Elbeszélgettünk a munkáról, utána azzal váltunk el, hogy keddig tudatják, felvesznek-e. Pénteken délután felhívtak, hogy rajtam kívül már csak egy esélyes van - egy nagyon brilliáns lány, aki tökéletes és hiper-szuper. A lényeg, hogy menjek már el jövő kedden még egyszer 4-5 órára próbára.

Szerintetek csak tesztelnek azzal, hogy az egekig dícsértek egy másik lányt és arra kíváncsiak, hogyan fogom kezelni a helyzetet, hogy tudom 'milyen tökéletes' konkurenciám van?

Halkan jegyzem meg, hogy a próbaórákat nem fizetik meg, sem a metrójegyet és ilyen tempóval még hetekig hívogathatnak ingyen próbákra, mindig a tökéletes konkurenciára hivatkozva. Szerintetek menjek el kedden megint, vagy hagyjam az egészet és inkább fordítsam azt az időt egy másik munka keresésére? Nem azzal van a gond, hogy próbára hívnak, hanem azzal, hogy a keddi nap már felér egy részmunkaidős dolgozó óraszámával, amiért nem kapok semmit. A múlt héten egy üzletben voltam próbán, ott kifizették azt az 5 órát. Szerintem így korrekt.



2014. szept. 6. 01:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
akarod a melót, vagy sem? inkább örülnél, hogy hívnak. szerintem egyszer belefér. ha meg másodszorra hívnak próbanapra, megmondod, hogy kösz nem.
2014. szept. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj el.
2014. szept. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Még egy utolsóra...
2014. szept. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj el, mert ha nem mész el ki tudja meddig fogod bánni- Mi lett volna ha..."


Menj el, ez nem kérdés.

2014. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van, szerintem is. Ez most nem az az alkalom, amikor te diktálsz.
2014. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"ott kifizették azt az 5 órát. Szerintem így korrekt."


ez nem korrektség kérdése, úgy törvényes, hogy fizetnek, ha dolgozol

2014. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tartozik szorosan a temahoz, de ezt mindenkepp olvasd el! Igaz, hogy egy infos irta, ami teljesen mas kategoria, de ertelmes tanacsokat ad:

[link]


Ha nagyon raersz, akkor egy alkalmat meg megprobalhatsz naluk, de tobbet csak akkor, ha a korabbiakat is kifizettek! Egyebkent ha masik munkaknal kifizetik a probaorakat is, akkor inkabb oda mennek a helyedben, hacsak nem olyan egetvero a munkahelyek kozt a kulonbseg (akar legkort, akar a feladatot, akar a fizetest tekintve).

2014. szept. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek, elmegyek kedden. Ha utána is csak találgatni fognak, akkor már többet nem megyek. A munka egyébként tökéletes lenne, csak a munkáltató ezen hozzáállása nem éppen bizalomgerjesztő.
2014. szept. 7. 15:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd, gratula! Lényeg, hogy te tedd meg ami tőled telik. A többi már rajtuk múlik. Ha esetleg nem is sikerül, akkor is tudod, hogy ez nem azon múlt, hogy nem mentél el.
2014. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nos, mi történt kedden? :)
2014. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!