Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen állást ajánlotok?

Milyen állást ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék animációval, rajzolással vagy idegen nyelvvel foglalkozni.


Lehet kicsit korai kérdés, mivel még csak 14 éves vagyok, de már sokan kérdezték mi szeretnék lenni.

A válasz mindig a "nem tudom" volt, de ma elgondolkodtam azon, hogy mit szeretek csinálni, és mivel lenne jó foglalkozni. Imádok rajzolni, papíron, gépen, rajztáblán egyaránt, angolból és németből osztályelső vagyok :P esetleg még valami médiával kapcsolatos, szeretek videózni, videókat szerkeszteni, összevágni, stb...


Mit ajánlotok?



2014. szept. 6. 16:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy ajánlotok, hanem milyen ezekkel kapcsolatos állások vannak? Rosszul tettem fel a kérdést...
2014. szept. 6. 16:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ha ennyire jól megy az idegen nyelv tanulása, és alkalmazása akkor olyan szakmát választanék ami a nyelvhez kapcsolatos.

PL: tolmács, nyelvtanár stb-

A rajzolást meghagynám hobbi szinten, vagy ha tényleg olyan jól rajzolsz, hogy mások csak pislognak a szép rajzmunkád miatt akkor akár tetoválós is lehetsz.

2014. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak a nyelv keves. Lehetsz nyelvtanar vagy tolmacs.

Viszont ha nyelviskolad lenne, kit vennel fel? Aki anyanyelven beszeli az angolt, vagy aki kettannyelvube jart 4/6/8 even keresztul (esetleg kint is elt par evet), vagy aki osztalyelso volt?

Persze a nyelvismeret fontos, nem szabad lebecsulni, de onmagaban keves. (ha csak a nyelvismereted van, akkor a hateves angol kisfiuval versenyzel, aki mar akkor jobban beszelt, mint te valaha fogsz)

Bizonyos cegtipusoknal termeszetesnek veszik, hogy tudj angolul (es ha nemet a tulaj, akkor nemetul is, vagy ha exportra termel, akkor a celpiac nyelven), ha vannak magyarul nem tudok, akkor angolul megy a belso levelezes. Esetleg ha az ugyfeltol kell plusz info, akkor sem kapsz magad melle tolmacsot meg szemelyi titkart.


Ha jol tudsz rajzolni (szeretsz is), es a gepekhez is ertesz, az viszont nagy kincs. Egy csomo muveszlelek van, aki papiron jol tud rajzolni, de a szamitogepet nem tudja bekapcsolni. Pedig boven lenne ra igeny itthon is, kulfoldon is!

-reklamcegek

-filmesek

-jatekkeszito cegek

-weblapkeszitok

-mindenfele informatikai terulet vegyesen


Van/volt egy csomo magyar jatekkeszito. Egy reszet felvasaroltak, mas tonkrement, de meg mindig van egy par. (S.W.I.N.E. biztos ismeros, de a Heroes and Might and Magic valamelyik resze is itthon keszult). Vannak 1-2 emberes csapatok is, az Artex peldaul egy hazasparbol all (a ficko kodol, az asszony rajzol hozza). Nem annyira ismertek a mobiljatekaik, csereben nem csak 2-3 evig tundokolnek.

Digic Pictures: Terminator 3-hoz csinaltak par jelenetet, pedig maroknyian vannak. De a Colorfrontot is emlithetnem, szerintem ok is felvesznek grafikust, foleg, ha az illeto a videohoz is ert.

Webes cegek: az elso munkahelyem egy ilyen csapat volt. Az osszetetel mindig valtozott, de nagyjabol ugyanannyi grafikus volt, mint programozo (eleg kicsi volt az atfedes, bar nem art tobb dologhoz erteni). Altalaban a speci grafikai elemeket rajzoltak, meg a weboldalak design-jat keszitettek.

Egyeb informatikai cegek (NNG, Prezi, Graphisoft, Ustream, Logmein, Freesoft, meg a multik magyar reszlegei (ld. Infopark, Graphisoft park)). UI mindenkinek kell. Ha a ugyfel egy ceg, es vannak kulon igenyei, akkor annal tobb. Peldaul az NNG-nel (iGO-rol ismerheted) a grafikusaink az ugyfelek igenyeire alakitjak a felhasznalo feluletet. Ha egy adott automarkaba szanjak, akkor annak a logojat es szivilagat hasznaljak, ha kulturalisan valami eltero regioba (pl. Indiaba), akkor az ottani izlesvilagra szabjak. Ha sok ugyfel sok keressel jon, akkor sok grafikusra van szukseg. Valoszinuleg hetekre elore be vannak tablazva. Persze egy jatek, ahol 100 kulonbozo karaktert kell megtervezni, texturazni, animalni, sokkal tobb grafikust igenyel, mint egy par autogyar, de ezzel is van munka. De gondolom az is nyilvanvalo, hogy ha egy olyan muveszpalantat leultetsz Photoshop meg 3D Studio ele, aki addig csak ecsetet latott.. hat kell egy kis ido mig hozzaszokik a dologhoz.


Eleg sok ceget emlitettem az IT-n belul, de a valosagban valoszinuleg nem ennyire egyoldalu, csak en ezt a reszet ismerem. Reklamcegek is vannak, TV-k, ujsagok, fuggetlen kalandorok youtube csatornai, konyvkiadok, meg mindenfele human szakok.

2014. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves #3 válaszának első felét nyugodtan ignoráld, fogalma nincs a nyelvtanításról.


Lehet azzal is foglalkozni, én imádtam csinálni, de ha a mocskos anyagiak is képbe kerülnek, akkor inkább más vonalat javasolnék.


Tanuld az angolt és a németet. Nagyon. Mindkettőt legalább felsőfokra húzd fel érettségiig, egyetem mellett pedig tanulj meg egy harmadik nyelvet; hollandot, dánt, norvégot, svédet, mandarint, koreait, esetleg oroszt, és végezz angol nyelven egy nagyjából tetszőleges szakot, ahol hamar kitalálod milyen irányba mennél el szívesen, amit viszont alaposan tanulj ki. Innentől tulajdonképpen mindegy, hogy mihez értesz, bőven lesz helyed a munkaerőpiacon.

2014. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!