Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy a fenébe lehet így...

Hogy a fenébe lehet így elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nyáron végeztem gazdasági alapképzésen. Nagyon sok meghirdetett állást találni, azonban amihez nem kell tapasztalat, ott vagy olyan nyelvismeretet kérnek, ami nekem nincs, vagy pályakezdőknek van meghirdetve, de mégis többéves szakmai tapasztalatot várnak el. Nézegettem már több oldalt is, de semmi.

Eddig csak a közszférában tudnék elhelyezkedni, ott hamar találtam lehetőséget, de úgy vélem nem azért tanultam, hogy kevesebb, mint havi 120ezerrel kiszúrják a szemem... tehát ezt nem akarom.


Kérem azokat, akik azzal jönnének,hogy sokan örülnének 120-nak, azok inkább mellőzzék az ilyen jellegű megjegyzéseiket.


Gondolkodtam rajta,hogy elmenjek-e a HVG Állásbörzére. Azzal van valakinek valamilyen tapasztalata?


Köszönöm


2014. szept. 6. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Angol nélkül, hogy szépen fogalmazzak lókakit nem ér a diploma.
2014. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt egyáltalán nem volt szó az angol hiányáról.

De akkor kiegészítésként: van felsőfokú általános angol és középfokú szakmai angol nyelvvizsgám, és nem csak papírom van.


Akkor ezek tudatában válaszolnál a kérdésre vagy csak kukacoskodni akarsz?

2014. szept. 6. 17:28
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Figyelj! A diplomások elvárásai hihetetlen magasak! Rögtön több százezres bért akartok anélkül, hogy végig járnátok a ranglétrát! Ez egyik országban sem működik! Egyetem alatt el kellett volna menni gyakorlatra, és nem csak a kötelező, semmit nem érőre elmenni. Pályakezdőként eddig semmit nem tettél le az asztalra, a cégeknek így nagyon keveset érsz a munkaerőpiacon, ezért kevés bért fognak adni. 3-5 év elteltével azonban nagyon kényelmesen elérhető egy 250-300.000 Ft-os nettó fizetés is. De kezdőként, amíg nem tettél le semmit az asztalra, addig sajnos vagy elvállalod kevés pénzért, vagy nem. Senki nem fog neked könyörögve állást ajánlani, mert még nem vagy kész szakember, csak egy kezdő!
2014. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Állásbörzékre mindenképpen menj el, ártani tuti nem fog és ha azonnal nem is találod meg álmaid melóját, legalább tájékozódsz.
2014. szept. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"ma 18:58"

Tisztában vagyok vele. Azonban a kérdésem elsősorban nem a fizetésre irányult. Az csak megjegyeztem,hogy állami intézménynél elhelyezkedhetnék, és nem vagyok nagyravágyó, de nem azért tanultam éveken keresztül, hogy 117ezres fizetést kapjak egy olyan munkáért, amit ha abbahagyok, akkor a megszerzett tapasztalatot nem igazán kamatoztathatom a versenyszférában...

A kérdésem arra irányult (ahogy írtam is), hogy mégis hogyan lehet elhelyezkedni úgy, hogy a meghirdetett lehetőségek kb. 90%-ában RELEVÁNS tapasztalattal rendelkező jelentkezőket várnak, a maradék kb. 10% esetében pedig vagy olyan nyelvismeretet,ami neked nincs (pl. minden stimmel, de angol helyett németet várnak el), vagy pályakezdőknek is meg van egy pozíció, azonban egyből arra térnek ki az elvárásoknál, hogy x éves szakmai tapasztalat.

2014. szept. 6. 20:19
 6/8 A kérdező kommentje:
*is meg van Hirdetve
2014. szept. 6. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 1-3 év tapasztalattal meghirdetett állásokra nyugodtan add be a jelentkezésedet. Ha a kötelező szakmai gyakorlatod nem alibi volt, akkor van reális esélyed arra, hogy megkapd az állást. A HR-es az optimális jelentkezőre szabja a kiírást, de ő is csak a piacról tud válogatni, ott pedig nem nagyon talál juniort 3 éves szakmai tapasztalattal (mert azt már nem úgy hívják).

Szóval hajrá, gondosan állíts össze egy CV-t, és írj mindenhova motivációs levelet is. Pályázz meg minden olyan helyet, ami tényleg érdekel téged, és ahol nagyjából megfelelsz a szakismereti elvárásoknak. Valószínűleg az első pár interjú nem fog összejönni, de abból is tanulsz. Állásbörzére és a hozzá kapcsolódó felkészítő napokra pedig mindenképp menj el, nagyon sokat ér.


A finnyáskodó #3-nak üzenem, hogy pl. az IT friss diplomás átlag fizetés Budapesten kb. bruttó 320.000. A gazdasági terület közvetlenül nem ismerem, de az is elég felkapott.

2014. szept. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul (mármint tudsz, nem felsőfokon, hanem rendesen), akkor rengeteg multi keres network accountingtól payables-receivables, P2P meg hasonló területre, de ha nagyon nem akar összejönni szigorúan ilyesmi meló, akkor collectionsre bármikor el tudsz menni. Feltéve persze, ha nem a turizmus-vendéglátás diplomádat hazudod gazdasági alapképzésnek.


250-350 bruttó, hasonló mennyiségű éves cafetéria, meg persze relatíve gyors előrelépési lehetőségek.


Senkit nem fog érdekelni, hogy van-e tapasztalatod, csak annyiban, hogy így rosszabb pozícióban leszel a bértárgyaláson.

2014. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!