Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet elérni az anyagi...

Hogyan lehet elérni az anyagi függetlenséget úgy, hogy nincs gazdag családi hátterem és megfelelő kapcsolataim?

Figyelt kérdés
Nem akarok kifogásokat emiatt, milyen módszerek lehetnek?

2014. szept. 7. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

1. Tanulás.

2. Egyedi és sikeres vállalkozás.

3. A kettő kombinálása.

2014. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Miért nincsenek kapcsolataid? Szerintem ez elég alap dolog minden területen. Legyen az szakmunkás vagy diplomás.
2014. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Az első nagyjából le is írta, bár nem tudom, a sikeres művészek melyik kategóriába illenek be.


Kapcsolatokkal senki nem születik, mindenki építi.

2014. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Legyen jó terméked, ami függőséget okoz és legális, mint pl a cigaretta vagy a kávé. Ha ezt a terméket segítség nélkül le tudod gyártani, akkor még kapcsolatok se kellenek!
2014. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Tanulj, dolgozz, ha van hozza erzeked akkor vallalkozz. Ennyi az egesz.
2014. szept. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te mennyivel lennél elégedett, de leírom amivel már én megelégednék.


Ha lenne 50 millió forintom az már nekem elég lenne az anyagi függetlenséghez. Ebből az ötven millióból éves szinten 7% kamatot el lehet érni, ami havi szinten közel 300 ezer forint. Nekem már ennyi elég volna.


Mit lehetne érte tenni? Ha a szakmájában jó az ember és tud egy nyelvet megfelelően beszélni, akkor kimehet külföldre. Én is kint vagyok és havi 500 ezret félre tudok tenni és ehhez nem kell diploma. AZ egy év alatt 6 millió. Tehát 8 évnyi kint léttel el tudnám érni az anyagi függetlenségemet, ha utána visszajönnék Magyarországra, mert itt nyilván olcsóbb az élet. Ha van egy párod és együtt mentek ki, akkor hamarabb el lehet érni ezt a célt. Jelenleg 15 milliónál tartok és 27 éves vagyok. Nekem még kb 5 év kéne az anyagi függetlenségemhez és akkor 32 évesen el mehetnék nyugdíjba.

Ehhez azonban spórolni kell és szerényen élni.

Szerintem ez elérhető nagyon sok ember számára.

2014. szept. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

" Ebből az ötven millióból éves szinten 7% kamatot el lehet érni"


Majd mutasd mar meg legyszi, hogy hol ersz el ma 7%-ot stabilan eveken keresztul.


A kamatokat elkolteni meg azt jelenti hogy a penzed annyival kevesebbet er.

2014. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A 7%-os kamatot az infláció fölött értem vagyis ha kiveszem az infláció feletti kamatot akkor nem romlik a pénzem értéke.


A megfelelő portfolió kiválasztásával el lehet érni hosszabb távon 7%-os kamatot.


Egy másik lehetőség, ha ingatlanba fekteted és kiadod albérletbe. Szerintem ebbe van fantázia csak ez nem passzív jövedelem, mert foglalkozni kell vele.

Ha veszel 5 db 10 millió forint értékű lakást, akkor 300 ezret abból is össze lehet hozni.

2014. szept. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

"A megfelelő portfolió kiválasztásával el lehet érni hosszabb távon 7%-os kamatot. "


Aha. Persze, meg ahogy Moricka elkepzeli :)

2014. szept. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Évi hét százalék kamatot senki sem garantál neked. Nyolc évet arra szánnál, hogy kiflicsücskön élsz és kuporgatsz? És mikor élsz?
2014. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!