Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyetemen, ahol végeztem...

Az egyetemen, ahol végeztem le lehet tiltani az adataimat? Gyanítom, hogy kiadták arra nem jogosultaknak. Vagy mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éve végeztem az egyik budapesti egyetemen.

Nemrég új állást pályáztam meg,ahol az interjún szembesítettek olyan dolgokkal,amit egészen biztosan nem írtam bele az önéletrajzomba és nem mondtam a telefonon interjún sem(pl.szakirányon milyen tárgyakat végeztem,milyen évközi eredményeim voltak adott tárgyból,és például nem okoz e gondot a messzi lakcím,ami alatt az egyetemen valóban ott laktam,de már nem,és a CV-ben is az új szerepel)


Most kifejezetten jól jártam ezzel,de nagyon furcsának tartom,hogy ilyen dolgokat csak úgy kiad a tanulmányi osztály.Viszonylag nagy cégről van szó,aki támogatja a sulit,de akkor is.

Szerintetek van erre vmi nyilatkozat vagy vmi amivel le tudom tiltani az adataimat?

Vagy mit lehet ilyenkor tenni?

A sulinak már napokkal ezelőtt írtam,de persze nem méltatnak válaszra


2014. szept. 8. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A tanulmányi eredményeidet nem adhatja ki az egyetem, a személyes adataidat (pl. lakcím) pedig pláne. Biztos vagy benne, hogy az egyetem a hunyó? Nem posztoltad ki az EUROPASS mellékletedet valahova, vagy nem kellett másolatot leadni belőle az előző munkahelyeden?


Mellesleg ELTE-s voltál?

2014. szept. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen infókhoz baráti alapon jutottak hozzá, mintsem hivatalos úton.
2014. szept. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem elte.

Nem voltak ezek az adatok sehol.

Sem előző munkahelyemen,sem munkakereső adatbázisban,ez egészen biztos.

Biztos nem "hivatalosan" jutnak hozzá,de a cégnek láttam anno sok plakátját,rendezvényét az egyetemen,lehet ide-oda kölcsönösen kedveznek egymásnak,csak azért eléggé felháborító

2014. szept. 8. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Az nem elképzelhető, hogy van olyan dolgozójuk, aki évfolyam társad volt es tole tudjak?
2014. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Honnan tudná egy évfolyamtársam,hogy milyen eredményekkel végeztem egy-egy tárgyat?Ezt pár év távlatában én magam sem tudom máshonnan csak ha megnézem..Meg azt is hogy hol volt a bejelentett lakcímem..

Nem tudok olyan ismerőst,aki ott dolgozik,persze lehet,csak akkor is furcsa,mert szerintem ezekre az ember nem emlékezik,még a sajátjára sem

2014. szept. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!