Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakirányt ajánlotok?

Milyen szakirányt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egy kiemelkedően jó gimnáziumba járok jelenleg Budapesten és a mostani 11-es fejemmel úgy gondolom, hogy a BME-n szeretném folytatni tanulmányaimat. Leginkább a fizika, informatika, matematika érdekel és megy (majd akár) emelt szinten.


Milyen szakokra lenne reális a bejutásom kb 420-444 ponttal?


Leginkább a jelenlegi/volt BME-seket kérdezem, milyen tapasztalataik vannak.



2014. szept. 10. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

mindhárom szakkal jól jársz, és ennyi ponttal bármelyikre bejutsz, természettudományi, informatikai szakokon alacsony a ponthatár

BME matek szakon pl. még biztosításmatematikát, pénzügyi matematikát is tanítanak, de fizikát, programozást is, szóval mérnöktől elkezdve informatikusig, pénzügyesig bármi lehet az emberből ezzel a szakkal...

Fizika alapszakon ugyanez, informatikából meg inkább a mérnök infó ad szélesebb ismeretet.

Szakirányon meg még ráérsz gondolkodni,majd ha ott leszel az egyetemen, meglátod, hogy mi érdekel jobban.

Egyébként a BME elég szívatós suli, de gondolom hallottál már róla, viszont a legnagyobb neve neki van.

2014. szept. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ.

Elsősorban nem matekkal szeretnék foglalkozni, de még érettségiig is sok időm van gondolkodni .

Mikor kell eldönteni, hogy milyen szakra megyek? Eddig azt hittem érettségikor.

2014. szept. 10. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk még felsőoktatási felvételi tájékoztatót kellett venni (könyv) amibe benne volt minden szak, meg a jelentkezési lap, nektek már a felvin is le lehet adni szerintem elektronikusan a jelentkezést. De az ofő biztos fog szólni, pontosan nem tudom a határidőket.

Először az alapszakról kell dönteni, a szakirányról csak később az egyetemen, pl elmész mérnök informatikára az az alapszak, és ott majd választhatsz szakirányt, pl. szoftverfejlesztés.

2014. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Eddig kevertem két dolgot, de már értem, köszi.

Majd megyek nyílt napra, ha az ofő engedi

2014. szept. 10. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:

A BME-n gyakorlatilag minden szakkal jól jársz. (Mondjuk a műszaki menedzser talán kevésbé).

A helyedben infósnak jelentkeznék első helyen (mivel írtad, h érdekel az infó is), majd második helyen mérnök fizikus vagy villamosmérnök.

Ha ezeken a szakokon végzel majd, nem lesznek megélhetési gondjaid. :) (tapasztalatból mondom)

2014. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát reméltem is, hogy majd meg tudok élni :D

Ami elsőre megtetszett, az a mechatronikai mérnök szak volt, majd meglátom. Ja és ment egy csomó zöld hüvelykujj :D

2014. szept. 11. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!