Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek? Kilátástalan a...

Mit tegyek? Kilátástalan a helyzetem .

Figyelt kérdés
Megváltozott munkaképességű vagyok 19 éves se szakmám se érettségim és esti tagozaton tanulok még 2 évig. Anyám most dobott ki otthonról és bárhova mentem munkát keresni sehol nem volt. Vidéken lakom és az iskola miatt nem vállalhatok több munkarendű munkát. Most éppen apámnál lakom de ő sem tud eltartani túl sokáig. Egyszerűen nem tudom mivel keressek pénzt.
2014. szept. 10. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésképpen kérdezem (de tényleg nem tudom) mit takar az, hogy

" Megváltozott munkaképességű"


és miért nem tudsz esti iskola mellett munkát??

2014. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megváltozott munkaképesséégű tudtommal az amikor valakinek van valami testi/szellemi fogyatékossága vagy olyan esemény következik be ami miatt a fenti állapotokhoz hasonló állapotba lép. Pl levágja a lábát egy vonat.


Eső után köpönyeg, de 19 évesen már kéne érettségidnek lennie nem?


Első kérdés amúgy, hogy mi a problémád, tehát mit takar nálad a megváltozott munkaképesség?

2014. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hallok az egyik fulemre voltam mar 5 munkahelyen es mindegyiknel az volt a gond hogy nem hallottam. Es igen kéne lennie érettségimnek de ezelott szakman voltam de ott is az volt a baj hogy nem voltam alkalmas a fulem miatt. es meg van masfel evem a sulibol. Anyám most dobott ki szeretnek dolgozni de sehol nem vagyok alkalmas.
2014. szept. 14. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Engem meglep, hogy a megváltozott munkaképesség az, hogy az egyik füledre nem hallasz.

Én halláskárosodással születtem, ma már az egyik fülemre 70%-ban a másik fülemre 40%-ban nem hallok. Mégis mindig dolgoztam, most is dolgozom. Tény, hogy hátrányban vagyunk a jól hallókkal szemben, de vannak munkák még ha nem is álom munkák ahol mi is tudunk dolgozni.

Én például jelen pillanatban a rossz hallásom miatt képtelen vagyok nyelvet tanulni, pedig nagyon fontos lenne. Mivel kint vagyok Angliában, de a nyelvtudás hiánya miatt csak takarítani tudok. Van munkám, de ez takarítás. Lehetőség lenne sok, de a rossz hallás miatt gátolva vagyok. Otthon azért sokkal könnyebb rossz hallással is munkát keresni mert tudsz magyarul.

Iskola mellett meg lehet nyugodtan dolgozni. Én estin érettségiztem munka mellett. Minden megoldható ha reálisan gondolkodunk..Nem kell feladni csak a lehetőségeidhez mérten kell keresni.

2014. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!