Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, hogyan keressek...

Mit csináljak, hogyan keressek munkát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 22 éves fiú vagyok és csak egy érettségivel rendelkezem, szeretnék dolgozni de semmihez nem értek. Hiába keresek munkákat a neten, nagyon nem találok semmit hisz azt sem tudom hova küldhetném el az önéletrajzom? Sok eladói állást láttam pl pék, vagy dohánybolt stb.. azokhoz viszont kellene kereskedelmi végzettség nem? Tudom, hogy én rontottam el hogy nem tanultam tovább, de szeretnék változtatni ezen és a későbbiekben munka mellett estin okj-s szakmát tanulni, de ahoz pénz kell, amihez meg munka. Ti mit csinálnátok a helyemben? Esetleg a munkanélküli hivatalhoz bemenjek? Nem tudom hogy az milyen, azt halottam hogy csinálnak olyat is hogy tovább képeznek. Illetve ők segítenek nekem munkát keresni?

2014. szept. 11. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

A munkanélküli hivatal segíti a tanulást igen. Ezekhez nem kell semmi, csak érettségi:

- jegyellenőr

- árufeltöltő áruházban

- utcaseprő

- vonat, hév, villamos, metróvezető

- takarító

stb.

2014. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát azért tudtommal a metró, villamos stb. vezetőknek igen is kell végzettség. Ha nem kellene az olyan lenne, mintha te jogosítvány nélkül vezethetnél autót...

De amúgy kérdező igen, ha pl. budapesti vagy, akkor a bkk keres jegyellenőröket: [link]

Bár kíváncsi vagyok én arra a "versenyképes juttatási csomagra" :D

2014. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ők tanítanak meg járművet vezetni, alapfokú iskolai végzettség és eü. alkalmassági kell:


[link]

2014. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, eléggé kilátástalannak látom a helyzetem, de hát én csesztem el. Jegyellenőr nem lennék semmi pénzért, lehet válogatós vagyok de azt nem, akkor inkább éhen halok. Tegnap előtt voltam ingatlanközvetítői állásinterjún, lejöttek a metróba a kallerok, szó szerint bűzlöttek, az egyiknek több füle volt mint foga, néhány utast meg is büntettek, gondolhatjátok mennyire szeretik a kallerokat, szóval azt soha!


Annyit megköszönnék még ha esetleg valaki letudná írni hogy a munkanélküli hivatal az hogyan zajlik le? Bemegyek és akkor ki kérdeznek hogy mit akarok dolgozni? Vagy nagyjából felmérnek és a hozzám ideális?! munkát keresnek? És ha esetleg ők tudnak nekem szerezni akkor azt el kell vállalni még akkor is ha napi 6 órát kell érte utaznom?

2014. szept. 11. 13:48
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Akkor halj éhen...
2014. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Menj be a munkaügyibe és kérdezősködj. Nem is akarsz te semmit.
2014. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha nem akarnék semmit akkor alapból nem kérdeztem volna itt. Tény hogy kallerkodni nem akarok, nem is tudnám csinálni, képtelen lennék megbüntetni embereket főleg hogy tudom milyen az amikor valakinek nincsen pénze, és inkább ételt vesz mint jegyet. Mindenesetre azért köszönöm a válaszod.
2014. szept. 11. 17:14
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

A munkanélküli hivatalból majd elküldenek a p!csába vagy jobb esetben kaphatsz közmunkát a cigányokkal...

...esetleg majd "értesítenek"...

Tanulj meg angolul és németül és csinálj egy piacképes okjt...különben besz0ptad.

2014. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen szeretnék egy okj-s szakmát, csak ahoz pénz kell, amihez meg munka. Csak már teljesen kivagyok hogy naphosszakat töltök álláskereséssel, és ha találok is munkát oda ált. vagy gyakorlat, vagy papír kell.
2014. szept. 11. 21:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Megírtuk, HÉV, villamos, metró, vonat vezetőnek, jegyellenőrnek, utcaseprőnek, árufeltöltőnek, fizikai munkásnak nem kell gyakorlat meg iskola. De nem látod meg amit írunk, könnyebb kifogásokat gyártani. Szerintem egy épkézláb önéletrajzod sincs... A módi az a mai világban, hogy tudnod kell eladni magad, meg kell indokolni, hogy miért vegyenek fel téged, és miért ne a másik 200 jelentkezőből döntsenek. Ezt tanuld meg, ne a kifogásokat gyártsd folyamatosan.
2014. szept. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!