Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kaptam most kevesebb...

Miért kaptam most kevesebb fizetést? Hova forduljak?

Figyelt kérdés

Kb. 4 hónapja vagyok az első bejelentett munkahelyemen, ahol eredetileg 110.000 lett volna a nettó bérem, de valamiért 130.000-at kaptam. Gondoltam nem szólok, lehet a forgalomból is kapnak a beosztottak, meg ezt betudtam annak, hogy fizetik a bérletet ezáltal, amolyan cafeteria. Aztán ebben a hónapban kaptunk fizetésemelést. 10.000 ft-ot. Meg is örültem, hogy így már akkor 140.000 lesz a nettóm, erre csak pislogtam mikor megláttam, hogy 110.000 jött a számlámra.

A főnökkel egyelőre nem akarok erről beszélni, mert attól tartok, hogy levonnák az előző havi plusz pénzeket. Vajon mi lehet ez a kavarás? Mert végülis most már annyit kapok amennyiben megállapodtunk, de akkor miért kaptam többet előző hónapokban?


2014. szept. 11. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
első hónapban szerintem túlfizetést kaptál, valamit rosszul utaltak, te nem szóltál, így ebben a hónapban annyival kevesebbet utaltak. ennyi a történet.
2014. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kezdő!


Halkan súgom meg, hogy abban az esetben, ha a túlfizetést Neked fel kellett volna ismerned, vagy saját magad idézted volna elő, akkor a munkáltató jogosan követeli vissza a túlfizetés még 60 napon túl is. Tehát ezzel a hozzáállással nem mész sokra...

2014. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi szerepel a bérlapodon?
2014. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hello. Mivel irtó becsületes voltál és jelezted a többletet, ezért a munkáltatód is jófejségből levonta azt visszamenőleg...10 e ft béremelés az bruttó összeg abból vonnak le. Nettobet.com oda beirod és tudsz szamolni..
2014. szept. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!