Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen indokkal mondhatnak...

Milyen indokkal mondhatnak fel Nekem?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy 25 év alatti vagyok, ahol dolgozom cégnél ők felvették rám a támogatást. És úgy halottam, hogy felakarnak nekem mondani olyan okkal, hogy nem dolgozom. De én úgy tudom ezt nyomós okkal tehetik meg, meg, hogy igazolniuk kell valamivel.

Ilyenkor mi a teendő?



2014. szept. 11. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Kényes ügy!


A munkaviszony megszüntetésére vonatkozó nyilatkozatát a munkáltatónak írásba kell foglalnia és meg is kell indokolnia. Az indoknak mindenféleképpen valósnak kell lennie.

Ha egy dolgozó nem végzi rendesen a munkáját, akkor "szokás" előtte szóban és/vagy írásban is tájékoztatni erről, megadva neki a módot, hogy változtasson rajta, mielőtt elbocsátják. Kivéve, ha még próbaidőn van.


A felmondásban a munkáltató köteles tájékoztatni Téged a jogorvoslati (keresetindítási) lehetőségeidről, és azok határidejéről, amellyel a felmondást megtámadhatod a Munkaügyi Bíróság előtt.

Természetesen az indokot (állítását) a munkáltatónak kell bizonyítania majd.


Ez a lehetőséged van csak...

2014. szept. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kérdeztem a mentoromat Ő is mondta, hogy csak nagyon nagy indokkal mondhatnak fel nekem és ezt nekik bizonyítaniuk kell.

Mivel 25 év alatti vagyok ezért felvették rám a támogatást amiből fizetnek engem. Viszont kötelesek 9 hónapig alkalmazni. Ha ne talán felmondanak nekem akkor nekik azt vissza kell fizetni.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy mivel támasztják alá az indokukat mivel mindig teljesítettem amit kértek tőlem, rendesen bejártam stb. Talán, hogy nem nyaliztam mint mások?

2014. szept. 11. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Tehát úgy hallottad.. aha értem. Ez még fél információnak is kevés. Én is hallok sokmindent és néha azt se hiszem el amit látok..:D Ez vagy rossz pletyka vagy megfélemlítés eszköze hogy dógozzá hülye mert úgyse ismered a munka törvénykönyvét és úgy szivatunk ahogy akarunk.. :)) Nekik szinte ingyen munkaerő vagy, nem fognak elküldeni és nem is olyan egyszerű az. No para.. de én azért megkérdezném azt akitől hallottad, hogy kitől hallotta ésígytovább..
2014. szept. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!