Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Napi 4 óra munkavégzés" heti...

"Napi 4 óra munkavégzés" heti 20 vagy 24 órára kell érteni?

Figyelt kérdés

A munkaszerződésemen fizetés kapcsán csak annyi áll, hogy "munkavégzés napi óraszáma: 4", illetve a havi fizetésem összege. Eddig nem foglalkoztam vele, mindig korrekten fizettek, de amióta vezetőség csere történt kevesebb a fizum. Heti/havi óraszám nincs. Se órabér.

Heti 7 napot nyitvatartó boltról van szó, nekem azt mondták olyankor 24 órával kell számolni, és mivel ráadásul évekig a 20 órával számolt órabért kaptam (plusz a pótlékokat), vissza akarják fizettetni velem a különbözetet. Ez utóbbinak már utána érdeklődtem, és elvileg nem tehetik meg (törvényesen...), de 24 órával olyan órabér jön ki, amit nem akarok elhinni, hogy Magyarországon, pláne Budapesten lehetséges, még ebben a helyzetben is... (tudom mennyire szar a helyzet, de ezt én így is kevésnek gondolom).


2014. szept. 12. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A törvényes napi munkaidő 8 óra, heti munkaidő 40 óra.

A munkavégzés jellege 5 + 2-es munkarend. Tehát 5 nap munkanap, 2 nap pihenő. Ettől eltérhet a munkáltató munkaidő keret alkalmazása esetén, de a fenti "alapot" nem módosítja.


Ha Te napi 4 órás vagy, akkor heti 20 órás munkaidőd van. Minden más azon felül túlórának számít. A munkarendedet nem ismerem. Az egy dolog, hogy a bolt 7 napot nyitva van. A munkarended mi?


Ha havi fizetésed van, akkor az egy fix összeg. Napi 4 órás (heti 20 órás) munkavégzésért jár. Ha fölötte "teljesítesz", akkor több jár, nem kevesebb.


A szerintük jogtalanul kifizetett munkabér 60

2014. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

... a szerintük jogtalanul kifizetett munkabér 60 napon túl csak akkor követelhető vissza, ha a túlfizetés jogtalanságát Neked fel kellet volna ismerned, vagy azt szándékosan előídézted.

A Te kategóriád nem ez, tehát nem követelhetik vissza, pláne, hogy egyáltalán nem biztos, hogy jogtalan munkabér kifizetés történt. SŐT!!!!

Ha mégis megtennék, akkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségnél kell panasszal élni, ők az illetékesek ilyen ügyekben.

2014. szept. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A munkarendem havi 100 óra körül van általában, - hol délután hol reggel, ez változó -, sok a túlóra (amit ki is fizetnek általában, ez nem tudom mennyire ritka mostanság). Elvileg olcsóbban kijönnek ha 4 órásként túlóráztatnak 1-2 órát, mintha 6 órásnak vennének fel, és én is így többet kapok. (Mondjuk ez nekem furcsa, de nem értek hozzá)


"Ha havi fizetésed van, akkor az egy fix összeg. Napi 4 órás (heti 20 órás) munkavégzésért jár. Ha fölötte "teljesítesz", akkor több jár, nem kevesebb."


Tehát akkor a bruttó bérem simán 80-al kell osztanom a bruttó órabéremhez igaz? És ezt kell külön-külön felszorozni a simán/túlórában/pótlékban eltöltött munkaidővel?

Csak, mert ők 96-al (mint heti 24 óra) osztották most, és ezt az órabért szorozgatták. Azzal érveltek, hogy az új törvény szerint heti 7 napos nyitvatartásnál a "napi 4 óra" az 24-et jelent, ami ugye havi 96-ot. Ez egyrészt órabérben is probléma (mivel így egy óra alapbérem kevesebb lett), és kevesebbet számoltak túlóraként (mert azt is a 96hoz képest nézték) is. Nem akarok fillérbaszónak tűnni, de a "régi" fizetésemmel is alig jöttem ki, de ezzel meg szinte lehetetlen.

2014. szept. 12. 09:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Hülyeséget beszélnek. Van Ügyfélkapud? Ott az eBev rendszerben a járulék adatoknál ki van írva, hogy heti hany órára vagy bejelentve. Túl nagy jelentősége nics, mert a napi 4 az mindenképp heti 20, még egyenlőtlenül beosztva is, csak kíváncsiságból.


Amúgy nem havi 80 óra, mert az alapján kell számolni, hogy egy hónapban hány munkanap van, valamelyikben 20, 21, 22. (ünnepnapok, hónap hossza)

2014. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!