Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megbántátok, hogy kimentettek...

Megbántátok, hogy kimentettek Angliába?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg poszt van az ilyen kérdésekkel kapcsolatban , es azt is tudom, hogy erre a kérdésemre megkapnam a választ akkor is, ha végig olvashatnam az összes kérdés-válasz opciót, de en megis szeretnem ujra feltenni a nagy kérdést.

Megoszlanak a vélemények a kikoltozessel kapcsolatban azonban nekem mindig is nagy álmom volt hogy kikoltozessek.

Most elérkezett az idő , elég érettnek érzem magamat , egy szóval érzem itt bent , hogy nekem ki kell mennem :-) :-)

Viszont láttam, hallottam , hogy nem éri meg drága minden drága a kaja drága a ház bérlés drága minden a fizetésed lehet hogy több de megis minden más Is drágább ...

Tudom hogy kicsit unalmas mar a kérdés de szeretnem feltenni a saját posztomban is ; megéri kimenni avagy maradjak itthon ?

Koszi es elnézést az újabb uncsinak tűnő segítség kereshez.


2014. szept. 12. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

En nem megbantam, inkabb csak tul sok idot toltottem ott teljesen feleslegesen. A nyelvtudasom tudom hasznositani, de az mar 2 ev alatt is kb a mostani szinten volt, anyagilag pedig tenyleg helyben toporgas volt, azt a penzt amit felre tettem az otthon is meglett volna.

Viszont iszonyat nehez volt az eleje, biztos hogy nem kezdenem ujra.

Most Becsben elek, itt lakhatas szempontbol es anyagilag is eg es fold a kulonbseg. 3x akkora lakast berlunk, az ottani ar kevesebb mint feleert, a fizetesem pedig kb ugyanaz, illetve a 13. 14 havi fizetes miatt tobb is.

2014. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tehát jobb mindenképpen külföld mint Magyarország ?
2014. szept. 12. 23:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi szempontbol igen, de nagy igazsag az is hogy "a penz nem minden".

Ismerek embereket akik odakint minden nap szenvedtek, vagy a honvagytol, vagy a maganytol, vagy attol hogy tul nagy faba vagtak a fejszejuket. Egyebkent olyan szempontbol mindenkepp megeri hogy megtanul az ember onallo lenni. Ott nincs anyu, apu aki majd foz egy ebedet es szallast ad ba baj van. Ott magadra szamithatsz, illetve a parodra ha ketten mentek. Egyedul amugy en bele sem vagtam volna, ketten sokkal egyszerubb volt-de igy is nagyon nehez az elso par honap. (Nem ismertunk kint senkit)

2014. szept. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hozzateszem, anyagi szempontbol annak lehet elore lepes aki itthon atlag alatt keres. En itthon sem kerestem rosszul, ezert irtam hogy en 1 helyben topogtam, az utolso londoni melohelyem volt az ahol nagyon jol kerestem, csak emiatt huztam ra meg 1 evet.
2014. szept. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg valami. Ha minimalbert, vagy annak a kornyeken keresel akkor semmikepen sem London. Videken is ugyanaz a minimalber, de az elet joval olcsobb.
2014. szept. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos válaszokat .

Nem szeretnek Londonba menni az tuti, en is vidékre gondoltam . Az jobban vonz es természetesen az is mérvadó hogy nagyon szep. Persze ez nem lehet ok a kikoltozesre de ez csak egy dolog .

Nem egyedül mennek illetve , igen ... Egyedül utazok ki, de van kint egy rokonom aki sokat segítene nekem .

Azt megkérdezhezem esetleg ha nem nagy titok hogy ti mennyit költotok szállásra ?

2014. szept. 13. 05:37
 7/17 A kérdező kommentje:
A mostani fizetésem 100ezer forint.
2014. szept. 13. 05:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom az ismerőseim között, hogy akinek volt jó végzettsége - csak itthon keveset keresett vele - és úgy ment ki az kapott jó munkát és nagyon is jól érzi magát kinn.


Akik csak úgy "kimenekültek" mert semmijük sem volt itthon és kvázi "mosogatni" mentek ki azok szépen vagy visszaszállingóztak idővel és most sírnak, hogy nem is érte meg, mert minden drága, meg hú de vacak ott (ja, el is hiszem minimálbérért mosogatni és 5 arabbal egy házban lakni...).


Egyetlen egy ismerősöm van, akinek nem volt csak egy érettségije és egy OKJs valami rendszergizda végzettsége, kiment, csinált valami kuli munkát (talán pincér volt), aztán beiratkozott kint egy szakács tanfolyamra, szakács lett egy jó másfél évre, végül most egy IT supporton ücsörög egy irodában. Ő sem akar hazajönni, de azért elég sokat szenvedett az első 1-2 évében azért, hogy ez sikerüljön neki.

2014. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Ausztriába mentem ki és nem bántam meg. Van munkám, egész jól élek. Inkább leszek Nyugaton csicska, mint otthon. Viszont ha majd összegyűlik mondjuk egy kecóra a lé, akkor megfontolom hogy hazamenekülök.
2014. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

Én Londonban élek és egy percre sem bántam meg, hogy idejöttem. Otthon 2 évig voltam munka nélkül, itt egy hét alatt találtam állást. Annyit keresek, amennyiből gond nélkül megélek és még félre is teszek. Imádom a londoni nyüzsgést, multikultit. Nekem minden szempontból ez a tökéletes hely, nem tervezem, hogy elmennék innen.

Persze ha valaki gyenge angollal jön ki mosogatni vagy gyári munkára, akkor szenvedés az egész.

2014. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!