Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság milyen szakmákra van...

Manapság milyen szakmákra van szüksége a munkaerőpiacnak Magyarországon? Melyek a keresettek?

Figyelt kérdés
Tippeket és ötleteket szeretnék kérni, hogy ha valaki esetleg új szakmát szeretne tanulni (okj és egyéb tanfolyamon, nem főiskola/egyetem szintjén), akkor melyek közül lenne érdemes választani, amiben tanulás után könnyen el tud helyezkedni.

2014. szept. 13. 21:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom, hogy okj-t szeretnél végezni, akkor a gépész, műszaki vonal jó, és külföldön könnyű velük elhelyezkedni.
2014. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A 7-nek teljesen igaza van. Ha van ismerős akkor bármilyen szakmában bármilyen végzettséggel el lehet helyezkedni. Az sem fontos hogy a szakmád a munkakörödnek megfeleljen.
2014. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

10/ Lehet hogy meg keseredett ember vagyok. Igen. Mert tudod elég rossz úgy élni hogy évek óta nem kapok munkát csak ezt a vacak közmunkát adják orrba szájba. Rendes munka meg nincs. Gondolom te még soha nem dolgoztál napi 6 órába havi 32 ezer forintért azért hogy megélhess. Tudod nem mindenkinek van gazdag apuci - anyucija akik a s*gg*nk alá tolják a dolgokat. Meg 8 általánossal bedúrják valahova egy hivatalba havi 500 ezerért.

Megkeseredett emberek hümm. hát igen az ország kb fele megkeseredett sajnos mert vagy nincs munkája vagy ha van abból sem él meg.

2014. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megsérteni meg személyeskedni, de gondolom ennek meg van az oka, gondolom, nincs egy jó szakmád vagy valami, pedig én úgy tudom, hogy a munkanélküli hivatal is finanszírozza már ezeket.


Nekem sincs gazdag apuci anyucim, nem azért fogod elvégezni, az egyetemet, mert gazdag az apád, és ez az apuci anyuci bedug ide-oda duma már nagyon unalmas, főleg, hogy én olyan szakokat írtam le, ahol nem sokra mész a protekciós helyeddel, pl. ha apád bedug egy érettségivel egy gyártástechnológiai tervezőmérnök munkára hiába van meg a helyed, ló*aszt sem tudsz kezdeni magaddal, maximum elinternetezel 8 órát, aztán kiutálnak téged a többiek.

2014. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hivatalba meg maximum a polgármesternek 500 ezer a fizetése, a közalkalmazottak azért nem a csúcs bérükről híresek.
2014. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Egészségügybe végeztem, ápoló vagyok. Már lassan 4 éve nem kapok munkát a szakmámba. Sehol se...

A munkaügyi hivatal valóban támogat szakmákat. Csak éppen olyan szakmákat amiket a kutya nem tanul már a mai világba. Ráadásul csak a pálya kezdőknek (és annak se mindnek)szokták támogatni az ilyesmit. Mivel én már nem vagyok pálya kezdő ráadásul még szakmám is van már egy így már nem vagyok jogosult támogatásra. Több száz ezrem meg sajna nincs hogy kifizessek egy tanfolyamot.

2014. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ápoló? Pedig most az folyik a csapból is, hogy ápolókból meg orvosokból hiány van, mert elmennek külföldre, lehet akkor neked is így kéne tenned.
2014. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Magyarországnak nincs szüksége munkaerőre mert nem akar fizetni az alkalmazottaknak ;-)
2015. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

# 3/18-nak


Gépész mérnökként külföldre menni dolgozni?Na azt megnézem.

Lehet hogy egy üveg(palota) irodaépületbe felvesznek papíron mint engineer (gyakorlatilag meg leszel karbantartó) ott meg majd egésznap az irodista pics.k fognak sz.patni hogy ez romlott el javítsd meg az romlottel javítsd meg(lehetőleg gyorsan).(na és mi van akkor ha nem tudod megjavítani?)Ismerek néhány gépész és villamosmérnököt de olyat egyet sem aki gépész vagy villamosmérnökként dolgozna.

2015. dec. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!