Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomával milyen...

Közgazdász diplomával milyen állásra számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen szakra jársz/jártál/járnál? Mert közgazdászon belül is van egy csomó ágazat pl. pénzügy, marketing, hr stb. Így könnyebb lenne válaszolni.
2014. szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Árokparttól a Rózsadombig bármi lehet. Közgazdász a random főiskola kihelyezett karán végzett kereskedelem-marketingese, meg az École normale superieure PhD képzését kipipáló quant is.
2014. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a BME-re járok


gazdálkodás-menedzsment

2014. szept. 15. 19:33
 4/6 anonim ***** válasza:
A gazdmen nem rossz, egy jó alapot ad. Sokminden lehet belőled de még tovább kell tanulnod, mert a sima diplomával azért nem olyan egyszerű. Én ajánlanék egy mérlegképes könyvvelő képzést, az elég keresett és nem keres olyan rosszul, ráadásul aki komoly pénzügyes annak ez a papírja megvan. Ha szereted és kitartó vagy akkor legyél könyvvizsgáló. Lehet controller is, ők sem keresnek rosszul. Vagy próbálkozhatsz banknál is, de ahhoz azért nem árt elvégezni még nehány képzést, ha normális pozíciót akarsz. Ha a HR érdekel akkor is jó vagy egy ilyen diplomával, szóval sok minden lehetsz.
2014. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Pénzügy MSc-n gondolkodom, bár még messze van, most kezdtem csak el az alapképzést.. :D és már most bajok vannak az analízissel, úgyhogy előbb ezt kéne valahogy elvégeznem :D


Még egy kérdésem lenne: milyen nyelveket ajánlasz?

Jelenleg németből és angolból van középfokúm, mindkettőből szeretnék felsőfokút + még egy nyelvből legalább egy középfokú nyelvvizsgát.

2014. szept. 15. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Kifog alakulni, hogy mihez lesz kedved a jövőben. A pénzügy msc szerintem jó döntés. Én is gondolkodom rajta, de inkább csak levelezőn.

Szerintem ha angolból meg németből lesz felsőfokúd, akkor már nagy bajod nem lehet. Én mégegy nyelvet már nem biztos, hogy elkezdenék, de ha van hozzá érzéked akkor tanulj meg oroszul, szerintem azzal mész a legtöbbre.

2014. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!