Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis miből van pénzük egyes...

Mégis miből van pénzük egyes embereknek házat építeni?

Figyelt kérdés

Kelet Pest megyében élek és a környező falukba és községekbe na és persze a mi kis városunkba vannak részek ahol épülnek be a jobbnál jobb házak!

Valahol beépített medence a kertbe...

És most nem 1-2 utcáról beszélek hanem egész falu meg közösség részekről!

1 ilyen lakás tulajdonost ismerek gimnáziumi volt tanárom a férje is "sima" szakmunkás mégis egy elég jó családi házat építettek maguknak...(persze pofám nincs megkérdezni) az ilyen új építésű házak részen...

Mi a családban négyen dolgozunk mégis azt kell mondanom

hogy eléldegélünk...

Én el se tudnám képzelni hogy saját lakásom legyen nem hogy lakást építtessek...

Meg mindenki sír (köztük én is) hogy milyen kevés Magyarországon a fizetések meg hogy milyen rossz itt élni mások meg házakat húznak fel...



2014. máj. 7. 22:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

- különféle adózatlan jövedelmek

- öröklés

.

.

.

2014. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Hitel..? Rokoni segitseg?
2014. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

# 2

Hitel?

Az a másik...

Ilyen házakra minimum fel kell venni 25-30 millió Ft hitelt annak a havi törlesztője se alacsony meg az ember fizetheti élete végéig!

2014. máj. 7. 23:14
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk 10 év megtakarításából jött össze.
2014. máj. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Nem kötöszködés, de véletlenül nem Ti szórjátok el a pénzt?

Egyébként egy faxa házat már 20-30 millióból fel lehet építeni, és akár 100-ért eladni. Ezt se tudtad, mi? Építettni olcsóbb mint készet venni. Megáll az ész.

Amúgy:

-jól kereső munka ( saját vállalkozás, magán valami [ pl.: orvos, pszichológus, stb. ], erre min. kitérek, egyetemi docens, nagy vállalat főnöke, netán igazgatója, vagy vezérigazgatója )

-spórolás

-kitartás ( és nem sírás, hogy mégis hogyan, hiszen ez olyan drága, hanem megmondani, hogy igen, ez drága, de én így akarok élni, tehát én teszek is ezért )

És akkor kitérek a vállalkozásra. Ha olyan a vállalkozásod, hogy otthoni munka is lehet, pl.: könyvelő, akkor az építési költségek nagy részét le tudod írni az adóból, hogy neked szükséged van arra az irodára és hát az abban a házban van ( / lesz ). Továbbá ha ugyanígy autót, benzin költséget és a ház rezsijének egy részét le tudod írni, akkor nem nehéz spórolni sem, pl.: ahogy említetted egy beépített medencébe.

Amúgy rengeteg olyan van, hogy megveszik a lepukkant sz*r házat és teljesen ( 90-szinte 100 %-osan ) hitelből és spórolt pénzből.

2014. máj. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

# 5

Te elmúltál 18 éves vagy kint vagy már a való életben és dolgozol vagy esetleg még a egyetemi éveidet taposod?

2014. máj. 7. 23:36
 7/19 Shai-Hulud ***** válasza:
69%

Összejön az, ha nem vered el a pénzt. Bár az is igaz, nem egy-két év alatt.

Van aki vállalkozik, van aki jó fizetésért dolgozik, van aki külföldön húz le néhány évet, ha az ember gyarapodni akar, megtalálja a módját.

2014. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%
Összejön 100 ezres fizuból(igen,még milőttt jönne,hogytanulni kéne egyetemi diplomával keresek ennyit)...Nemár...Jó ha néha 10-ezer megmarad hó végén az nagy szó...Havi 10e ből mikor lesz 20-30 milió???30 év múlva,és akkor nem számoltam az inflációvam,és addig véletlenül se kell mosógépet/hútőt vennem semüveget csináltatnom,stb amire elmegy a félretett pénz....Bruhahaha!
2014. máj. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
ja bocs elírtam egy nullát..300 évig kéne rá spórolnom 10 ezrével LOL LOL LOL
2014. máj. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha 4-en dolgoztok, mondjuk mindenki 100-ért, akkor hogy lehet az, hogy csak éldegéltek??? Ha valaki nem tud bánni a pénzével és főleg nem lát az orrától tovább, az ne nyavajogjon. Egy szabadúszó.
2014. máj. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!