Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás, ahol legalább 6 számjeg...

Állás, ahol legalább 6 számjegyű összeget lehet keresni érettségivel + 1 alap- és 1 középfokú számítógépes OKJ vizsgával + 2 villanyszerelői papírral, úgy, hogy utóbbi 2-höz nem igazán értek?

Figyelt kérdés

Sajnos 3 éve nincs munkahelyem, nagyon szeretnék már valamit, de nem sok sikerrel jártam. :((((( Bevallom, nem is mindig kerestem, de mostanában újra nekiálltam. El kéne helyezkednem valahol, csak elég gáz ez, amikor ilyeneket olvasok, hogy valaki 3 műszakban keres havi nettó 80 ezret... Brutális. :S Tudom, hogy ez Magyarország, nem kell bemutatni. :(


Viszont engem érdekelne, hogy van olyan állás, ahol lehetséges lenne, hogy a nettó fizum elérje a 6 számjegyet? Ugyanis az előző munkahelyemen 3 éve nettó 140-150 ezer körül kerestem. Igaz, sima érettségivel, mert a számítógépes papírok ott nem számítottak, a 2 villanyszerelőit pedig ott végeztették el velem /ez igazából a cég érdeke volt, mert így kapott több munkát/. Ez egy villamossággal és kábelek szerelésével foglalkozó maszek cég volt.


Tisztában vagyok vele, hogy nem fogok most ennyit keresni, de azért szeretném, ha legalább a nettó 100-120 ezres fizu meglenne. De ami tuti, hogy a 100 alá én elvből nem fogok menni... Maximum akkor, ha minden kötél szakad. Ugyanis a havi kiadásaim /számlával, kajával, mindennel együtt/ minimum 100-120 ezer tuti, hogy van. Most lehet azzal jönni, hogy spórolni kell. Spórolok, de ennél lejjebb egyszerűen nem megy! :(((( És még így sem élek nagy lábon, szerintem... A 140-150 ezres fizu után szerintem az sem lehet nagy igény, hogy legalább egy 100-110-et szeretnék keresni most is...



Ami papírom van:

-érettségi

-számítógép-kezelői OKJ vizsga /alapfokú/

-számítógép szoftverüzemeltetői OKJ vizsga /középfokú/

-villanyszerelői alapvizsga

-hálózatszerelői vizsga

-B kategóriás jogsi.


A 2 OKJ-s vizsga főleg Excelből, Powerpointból, Accessből, Wordből, Office-ből volt. tehát igazából irodai programokkal foglalkoztunk és ezek kezeléséből vizsgáztunk.


A hálózatszerelői a villanyszerelői papír úgymond "haladóbb" változata. Oszlopra való mászásból állt, ezt tanultuk, ebből vizsgáztunk. Na meg a fent történő szerelésből. Az az igazság, hogy ebből az egész villanyszerelősdiből nekem az oszlopra mászás ment, semmi más. Mikor szó van ilyenekről, hogy "fázis", "földelés", "árnyékolás", csak nézek, hogy mik ezek. Semmi tehetséges, semmi érzékem hozzá. És nem is nagyon érdekel. Anno a cégnél körülbelül átrugdostak a vizsgán... Mindezt csak azért, mert minél több papírral rendelkező "villanyszerelő" van a cégnél, annál nagyobb eséllyel kap a Kft. munkákat. Szóval semmit nem konyítok hozzá, de papírom legalább van egy szakmáról. Az más kérdés, hogy ezzel soha az életben nem fogok foglalkozni.


Illetve van még egy sima "B" kategóriás jogsim. Ezt csak azért írom, mert imádok vezetni és nagyon gondolkoztam autós futármunkákban. Csak állítólag a DHL-hez meg a többi hasonló céghez elég nehéz bekerülni. Elmennék pizzafutárnak is, viszont a saját kocsimat biztos, hogy nem fogom tönkretenni, nem fogom munkaautónak használni...

Esetleg valami fuvarozó-pakoló cég is szóba jöhetne, ahol nem kamionnal kéne dolgozni /és nem kéne "C" jogsi hozzá/, hanem sima kisteherautóval/furgonnal, így elég lenne a "B".


Ha már autók, akkor a vezetésen felül még talán az autószerelés is érdekelne. Igaz, csak nagyon felületesen és hobbiszinten értek a kocsikhoz, viszont akksit tudok kivenni és berakni. :D Nyilván nem ebből áll az autószerelői szakma, de műhelyben ilyen kulimunkákat, mint flexelés, fúrás, faragás, meg tudnék csinálni... Esetleg a pakolós munkákat is kibírom.


A 2 OKJ-s vizsgámból kifolyólag a számítógépes melók is érdekelnének, de csak egy bizonyos szintig. Pl. programozó nem lennék, mert ahhoz szintén nem értek, hasonlóan a villanyszereléshez. Számítógép alkatrészekben viszonylag jártas vagyok /tudom, mi micsoda :D/, irodai programok, esetleg számítógépes játékokkal való foglalkozás, tesztelés, stb.



+ Még érdekelnek a sportok is, főleg a futball és az autósportok, így ezzel kapcsolatban volt egy kósza ötletem a sportújságírásról is. de állítólag követelmény, hogy valami neves laphoz bekerüljön valaki, hogy terjedelmes, mindent kiveséző cikkeket írjon 1-1 adott témáról, ami nem biztos, hogy nekem menne. /Tudom, ez a komment most hosszú lett ennek ellenére. :D/



Leírtam magamról nagyjából mindent. Ezek után tudna valaki valami tippet adni állásra, ahol viszonylag normális lehet a fizetésem? Nem vágyom arra, hogy 200 ezret keressek, de azért örülnék, ha valami normálisan fizető állás összejönne.



Bocsesz, ha hosszú volt, köszönet annak, aki elolvasta, annak pedig még inkább, aki tud valamit tanácsolni! :)


29/F


2014. szept. 17. 18:40
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
67%
Nem tudom, nem vagyok munkaadó, esetleg pályázni kéne mindenfelé...de egy biztos: Itt jól leírtad magad. :D :D :D
2014. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező akkor tanulj ki egy normális szakmát,mert ezek azért önmagában nem nagy dolgok.


-érettségi

Tudod ki volt a Petőfi király de munkáltatónak semmit nem ér.


"-számítógép-kezelői OKJ vizsga /alapfokú/"

Egy érettségizik embernél ma már alap.



"számítógép szoftverüzemeltetői OKJ vizsga /középfokú/"

Ez jó de adott szakban kevés.


-villanyszerelői alapvizsga

Te írtad hogy fogalmad sincs róla, így kuka.


-B kategóriás jogsi.

Ma már csak annak nincs akinek nem telik rá,előbb utóbb mindenkinek lesz.


Ezek mellett 100 ezer feletti fizetés irreális, persze hogy nincs munkád több éve.

2014. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Azért elég szomorú, hogy ennyiből egyik sem ér semmit. :( Oké, elismerem, nincsen vegyészmérnöki vagy ilyen-olyan tervezői diplomám, viszont úgy érzem, hogy annyit azért érek, hogy a fizetésem legyen 6 számjegyű. Az mindenesetre biztos, hogy 100 ezer alá nem fogok menni. Nem is értem azokat az embereket /pl. nővéreket, ápolókat/, akik több műszakban 70-80 ezreket keresnek. Nagyon nem akadhatott semmi más meló, mert egyébként kétlem, hogy azt csinálnák, amit...


Amúgy az a sz@r ebben a "tanulj egy szakmát" dologban, hogy amíg tanulok, addig nem dolgozok és ki tudja, hogy meddig tart, míg megszerzem a papírt. Gyorstalpaló tanfolyammal nyilván sokkal gyorsabban megy, mint mondjuk egy többéves főiskola elvégzésével. Ha pedig megvan a papír, helyezkedjek el valahol, majd ott is eltelik egy kis idő, míg kereshetek olyan 120-130 ezret?


Na, mindegy, még körbenézek itt-ott, ismerősöket is kérdezgetek. Magyar viszonyok ide vagy oda, valahogy egyáltalán nem érzem azt, hogy azzal nagy igényeim volnának, hogy szeretnék nettó 100-110-et /esetleg 120-at/ keresni... Ha már 150-200-at akarnék /holott 140-150-et kerestem 3 éve.../, akkor azt mondanám, hogy ilyen papírokkal, amiket felsoroltam, valóban telhetetlen vagyok.


Ehhez mindenképp egy szakmát kell kitanulni, ha azt akarom, hogy ne 80-90 ezreket keressek? :D Iszonyat durva ebbe belegondolni...

2014. szept. 17. 21:14
 4/33 anonim ***** válasza:
71%

29 éves fejjel nem gondolod, hogy ideje lenne felnőnöd? Elveid vannak, elképzeléseid vannak, de akkor miért nem cselekedsz? Azt írod, hogy ha most tanulnál, akkor megint nem dolgoznál mellette. Kérdem én, ott volt 3 éved, amit "kidobtál az ablakon", akkor az nem elvesztegetett idő?

Nőj fel, keress egy állást, akármennyit fizet addig, amg el nem döntöd hogy mi is legyen, mert így csak egy helyben toporogsz, de nem lépsz semerre. Örülök, ha Neked annyira jól megy, 3 évig nem kellett dolgoznod és mégis eléldegéltél belőle, de előbb-utóbb ez sem lesz...

2014. szept. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%
kedves kérdező! ha megnyugtat: 2 egyetemi diplomám van, angol, német felsőfokom és 20 év munkatapasztalatom, de 40 feletti nőként még interjúkra sem jutok be. A bérigényem 120 nettó lenne, nem is merek többet kérni, de így sem vesz fel egy cég sem. :-(
2014. szept. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%
Jelenleg akkor miből élsz? Már csak az elveid miatt is érdekelne.
2014. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
57%
Tudod kérdező nagyon sok ember nem engedheti meg hogy más tartja el évekig, vagy ő maga nem akarja.
2014. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Hát ha végképp nem fogok találni "6 számjegyű" állást, akkor sajnos az lesz, hogy kénytelen leszek elvállalni valamit 80-90 ezerért. Ami elég szánalmas. Sajnálom is ezeket az embereket, akik kihajtják a belüket és kiszúrják a szemüket ennyivel. :(


Arra pedig, hogy miből élek... Mikor melóztam, akkor édesapám itthon nem engedte, hogy bármennyit is a rezsibe adjak. Az egész család helyett ő fizetett mindent. Nagyon el voltam kényeztetve, az az igazság... Viszont én se nagyon költöttem magamra. Kerestem a pénzt, de igazából csak gyűlt, semennyi nem fogyott belőle.

Sajnos apum tavaly elhunyt /édesanyám sem él már/, így most egyedül élek egy nagy házban. Van még a félretett pénzemből, és apum után is örököltem valamennyit. Lehet most azzal jönni, hogy apuci elkényeztetett kisfia vagyok, aki jól elvan, de nem biztos, hogy annyira irigyelni kell engem emiatt... Ugyanis miután ő elment, gyorsan meg kellett tanulnom felnőni.

Ez a pénz is, ami most van, még kitart valameddig, de nyilván nem örökké. Emiatt is gondolok a jövőre, valami melóhelyre. Ha semmi nem lesz, akkor nyilván elvállalom a 80 ezres munkát, mert sajnos tény, hogy élni kell valamiből. Bár érdekes lesz hosszú távon, hogy ha 100-120 ezres kiadásom van, de a fizetésem mindössze csak 80-90 ezer lesz... Így hosszú távra beállva mindig havi 20-30 ezer mínuszban leszek. :S Nem tudom, hogy ezt hogy fogom megoldani, illetve mások hogy oldják meg. :S Ezért lenne nagyon jó, ha 100-120 körül keresnék. De úgy látom, konkrét válaszokat nem nagyon fogok itt kapni /eredetileg ezért írtam/, de nem is baj. Nyilván nem itt fogok állást keresni, csak gondoltam, felteszem a kérdést, hátha...



5-ös válaszoló: Nem nagyon nyugtat meg, viszont téged is sajnállak. :( Milyen szakból van az a 2 diplomád amúgy? Nem lehet, hogy ezekre az állások be vannak telítve, amikből a diplomáid vannak? De azért ott van még a felsőfokú angol-német nyelvtudás is. Ha a diplomáid nem is érnek semmit, a nyelvvel lehet kezdeni valamit. Ráadásul idős sem vagy /40 feletti... mondjuk azt, hogy 41-42 vagy :D/. Perfekt angollal-némettel a helyedben simán kimennék külföldre. Ha én sem alapszinten makognám az angolt, nem is lenne kérdés. Ráadásul ha németül is tudnék, akkor elég lenne csak Ausztriáig menni...

2014. szept. 18. 20:11
 9/33 anonim ***** válasza:
73%
Ha van saját autód esetleg, akkor ételfutárnak is mehetsz. 100 fölött lehet vele keresni, bár nyilván nem leányálom.
2014. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes, hogy pont a vegyészmérnököt írtad, mint jól fizető állást, én 7 év után mindennel együtt 110 000-et kapok kézhez ezen áhított diplomával.
2014. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!