Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás, ahol legalább 6 számjeg...

Állás, ahol legalább 6 számjegyű összeget lehet keresni érettségivel + 1 alap- és 1 középfokú számítógépes OKJ vizsgával + 2 villanyszerelői papírral, úgy, hogy utóbbi 2-höz nem igazán értek?

Figyelt kérdés

Sajnos 3 éve nincs munkahelyem, nagyon szeretnék már valamit, de nem sok sikerrel jártam. :((((( Bevallom, nem is mindig kerestem, de mostanában újra nekiálltam. El kéne helyezkednem valahol, csak elég gáz ez, amikor ilyeneket olvasok, hogy valaki 3 műszakban keres havi nettó 80 ezret... Brutális. :S Tudom, hogy ez Magyarország, nem kell bemutatni. :(


Viszont engem érdekelne, hogy van olyan állás, ahol lehetséges lenne, hogy a nettó fizum elérje a 6 számjegyet? Ugyanis az előző munkahelyemen 3 éve nettó 140-150 ezer körül kerestem. Igaz, sima érettségivel, mert a számítógépes papírok ott nem számítottak, a 2 villanyszerelőit pedig ott végeztették el velem /ez igazából a cég érdeke volt, mert így kapott több munkát/. Ez egy villamossággal és kábelek szerelésével foglalkozó maszek cég volt.


Tisztában vagyok vele, hogy nem fogok most ennyit keresni, de azért szeretném, ha legalább a nettó 100-120 ezres fizu meglenne. De ami tuti, hogy a 100 alá én elvből nem fogok menni... Maximum akkor, ha minden kötél szakad. Ugyanis a havi kiadásaim /számlával, kajával, mindennel együtt/ minimum 100-120 ezer tuti, hogy van. Most lehet azzal jönni, hogy spórolni kell. Spórolok, de ennél lejjebb egyszerűen nem megy! :(((( És még így sem élek nagy lábon, szerintem... A 140-150 ezres fizu után szerintem az sem lehet nagy igény, hogy legalább egy 100-110-et szeretnék keresni most is...



Ami papírom van:

-érettségi

-számítógép-kezelői OKJ vizsga /alapfokú/

-számítógép szoftverüzemeltetői OKJ vizsga /középfokú/

-villanyszerelői alapvizsga

-hálózatszerelői vizsga

-B kategóriás jogsi.


A 2 OKJ-s vizsga főleg Excelből, Powerpointból, Accessből, Wordből, Office-ből volt. tehát igazából irodai programokkal foglalkoztunk és ezek kezeléséből vizsgáztunk.


A hálózatszerelői a villanyszerelői papír úgymond "haladóbb" változata. Oszlopra való mászásból állt, ezt tanultuk, ebből vizsgáztunk. Na meg a fent történő szerelésből. Az az igazság, hogy ebből az egész villanyszerelősdiből nekem az oszlopra mászás ment, semmi más. Mikor szó van ilyenekről, hogy "fázis", "földelés", "árnyékolás", csak nézek, hogy mik ezek. Semmi tehetséges, semmi érzékem hozzá. És nem is nagyon érdekel. Anno a cégnél körülbelül átrugdostak a vizsgán... Mindezt csak azért, mert minél több papírral rendelkező "villanyszerelő" van a cégnél, annál nagyobb eséllyel kap a Kft. munkákat. Szóval semmit nem konyítok hozzá, de papírom legalább van egy szakmáról. Az más kérdés, hogy ezzel soha az életben nem fogok foglalkozni.


Illetve van még egy sima "B" kategóriás jogsim. Ezt csak azért írom, mert imádok vezetni és nagyon gondolkoztam autós futármunkákban. Csak állítólag a DHL-hez meg a többi hasonló céghez elég nehéz bekerülni. Elmennék pizzafutárnak is, viszont a saját kocsimat biztos, hogy nem fogom tönkretenni, nem fogom munkaautónak használni...

Esetleg valami fuvarozó-pakoló cég is szóba jöhetne, ahol nem kamionnal kéne dolgozni /és nem kéne "C" jogsi hozzá/, hanem sima kisteherautóval/furgonnal, így elég lenne a "B".


Ha már autók, akkor a vezetésen felül még talán az autószerelés is érdekelne. Igaz, csak nagyon felületesen és hobbiszinten értek a kocsikhoz, viszont akksit tudok kivenni és berakni. :D Nyilván nem ebből áll az autószerelői szakma, de műhelyben ilyen kulimunkákat, mint flexelés, fúrás, faragás, meg tudnék csinálni... Esetleg a pakolós munkákat is kibírom.


A 2 OKJ-s vizsgámból kifolyólag a számítógépes melók is érdekelnének, de csak egy bizonyos szintig. Pl. programozó nem lennék, mert ahhoz szintén nem értek, hasonlóan a villanyszereléshez. Számítógép alkatrészekben viszonylag jártas vagyok /tudom, mi micsoda :D/, irodai programok, esetleg számítógépes játékokkal való foglalkozás, tesztelés, stb.



+ Még érdekelnek a sportok is, főleg a futball és az autósportok, így ezzel kapcsolatban volt egy kósza ötletem a sportújságírásról is. de állítólag követelmény, hogy valami neves laphoz bekerüljön valaki, hogy terjedelmes, mindent kiveséző cikkeket írjon 1-1 adott témáról, ami nem biztos, hogy nekem menne. /Tudom, ez a komment most hosszú lett ennek ellenére. :D/



Leírtam magamról nagyjából mindent. Ezek után tudna valaki valami tippet adni állásra, ahol viszonylag normális lehet a fizetésem? Nem vágyom arra, hogy 200 ezret keressek, de azért örülnék, ha valami normálisan fizető állás összejönne.



Bocsesz, ha hosszú volt, köszönet annak, aki elolvasta, annak pedig még inkább, aki tud valamit tanácsolni! :)


29/F


2014. szept. 17. 18:40
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

9-es:

Ételfutár, mint mondjuk a pizzafutár /a pizza is étel :DDD/? Felvetettem a kérdésemben ezt is, de sajnos anak azért nem akarok menni, mert semmi kedvem széthajtani a saját kocsimat. Ami úgy az enyém, hogy sajnos azt is apumtól kellett megörökölnöm, hagyatéki útján. :( Természetesen nem én vettem annak idején. Érdekes lett volna, ha meg tudok venni egy 4 milliós kocsit... Legalábbis 8 éve annyiért lett véve, ma már kb. 1-másfelet ér.

Az étel/pizzafutárkodásra visszatérve a céges autó hiánya elég nagy hátrány. Ráadásul állítólag a benzint is a futárok saját zsebből állják. Szóval a fizetés jórészét elviszi. Egyébként ha ezeket nem nézzük, akkor szerintem álommunka lehet pénzért egész nap csak vezetni. Ezért irigylem a DHL-es, GSL-es meg a többi futárt. Céges autó, gondolom a benzint is a cég fizeti, nekik meg csak annyi a dolguk, hogy terítsenek. Simán aranyéletük van szerintem...



10-es: Pont a vegyészmérnöki jutott eszembe, csak hasraütésszerűen írtam. :) De egyébként simán azt hittem, hogy vegyészmérnökként jól lehet keresni. Nagyon durva, ami ebben az országban folyik. :S

2014. szept. 19. 21:25
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon durva, ami ebben az országban folyik. :S



Szerintem a te hozzáállásod a durva. Úgy válogatsz, hogy valójában az örökséged éled fel.

Nincs egy normális szakma a kezedben, kedved sincs igazán dolgozni. Csak remélni tudom, hogy az ilyen ember nem vállal gyereket. Mert az simán éhen fog halni mellette.

2014. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Na akkor kedves utolsó...


1. Az én hozzáállásom a durva? Tehát akkor ami az országban folyik, az szerinted nem durva. Aha... Biztos rengeteg ember gondolkodik ugyanígy, mint ahogy Te, vagyis hogy minden szép és jó itt. :D


2. Igen, valóban most jelenleg az örökségemből élek. Ez tény, ezzel nem is lehet vitatkozni, ezt el is ismerem, le is írtam. De azért hadd ne kérjek már bocsánatot azért, hogy nem vállalom el azonnal a szaros 70-80 ezret fizető 2-3 műszakos munkákat, hanem próbálok olyan munkahely után érdeklődni, ami viszonylag normálisan fizet valamennyire, akár van magasfokú végzettségem, akár nincs... De leírtam, hogy ha VÉGKÉPP nem lesz más, akkor elvállalok akármit. Ennyi.


3. Van normális szakma a kezemben, ahogy ezt is leírtam. Az más kérdés, hogy nem értek hozzá. De mondjuk annyiban igazad van, hogy így, hogy nem értek hozzá és soha nem is kívánok vele foglalkozni /állítólag nagyon balesetveszélyes, ha egy villanyszerelő úgy csinálja a dolgát, hogy nem is igazán szereti... és ezt hozzáértő villanyszerelők mondták nekem/, így valóban olyan a dolog, mintha nem is lenne.


4. Azt hol írtam szerinted, hogy nem akarok dolgozni? Ha olyan munkát találok, ami viszonylag jól fizet és szeretem csinálni, akkor nyilván akarok. De ha olyan lesz, ami szar meló és 70-80 ezret keresek vele, akkor azt nem akarom de muszáj lesz, ha nem lesz más. Különbség, hogy valaki akar-nemakar és hogy valamit muszáj megtenni. A sok minimálbéres ember szerinted be akar menni a munkahelyére kihajtani a belét fillérekért? Kétlem. Mégis bemennek, mert MUSZÁJ. És igen, ha olyan szar munkahelyet fogok csak találni magamnak, amit utálok is csinálni és nagyon rosszul is fizet, akkor én sem fogom akarni...


5. Nem fogok gyereket vállalni, ne aggódj. De közel sem az anyagi okok miatt. Ha milliárdos lennék és egész hátralévő életemben nem kéne melóznom, akkor se, mert nem érzem magam apatípusnak és nem hiányzik a teher, amit egy gyerek jelent. De ez már egy más téma szerintem.

2014. szept. 20. 14:38
 14/33 anonim ***** válasza:

Tudod mit olvasok itt már két oldalon keresztül? Hogy valójában csak a kifogásokat gyártod. Számolj már utána, hogy éves szinten mennyi pénzről mondasz lesz.

12*80ezer+12*6600 tb. Az több mint egy millió Ft. Lehet hogy kevés, de te keresed meg. Nekem 22 éve az első fizetésem 22ezer Ft volt. A világ legboldogabb embere voltam, hogy végre önálló keresettel rendelkezem, hogy nem anyámékra kell támaszkodnom. Tégy a fejedben rendet, mert hidd el, nem az országgal van baj, hanem a te felfogásoddal. Írtam a pizzafutár melót is, de te ott is csak a kifogásokat keresed.

De ha annyira vonz a sofőrködés, akkor miért nem végzel el tanfolyamot, hogy C, D jogsid legyen, és akkor mehetsz te is teríteni az országba. Nem siránkozni kell, hanem megmozdulni. Nem magyarázatokat kell pufogtatni, hanem végre felébredned.

2014. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nem az országgal van a baj, hanem az én felfogásommal? :D Ezzel valahogy továbbra sem értek egyet. Nyilván nekem is van sok hibám, elismerem, de azért hadd ne kelljen már az első munkát elvállalnom, amit esetleg az utamba kerül, hanem keresni valami még jobbat. Meg ezt az egészet úgy mondod, hogy 22 ezer Ft-nak mennyire örültél /megjegyzem, az azért 22 éve, '92-ben volt, nem ugyanez a világ volt, mint most.../, hogy mindenki fogja be a száját és tessék azonnal elvállalni az első munkát. Nem értem, miért baj az, ha az ember próbál jobb állást találni, nem pedig minden szart elvállalni!? Innen indul a kérdés feltétele is, emiatt tettem fel, mert ez a célom.


A pizzafutárságot valóban kifogásolom, de ezt már a kérdésem részletezésében is kifogásoltam, bőven előtte, hogy Te felhoztad volna. Kifogásolom, mert nekem nem ér annyit, hogy az Édesapámtól örökölt autót, amit annyira imádott /és én is nagyon szeretem/ szarrá hajtsam. Mert ugye nyilván nem keveset autózik egy pizzafutár sem, ha kap megrendelést... De ha ezt még nem is vesszük ide, ott van a benzin ára. Saját zsebből kéne kifizetnem, mint általában a pizzafutároknak. Ha mondjuk napi szinten 200 km-t veszünk egy futárnak /legalábbis valaki írta ezen az oldalon, hogy kb. ennyivel kell számolni körülbelül/ és a kocsi átlagfogyasztása 100-on 6.5 liter, akkor 200-on a duplája, vagyis 13 liter. Mondjuk 410-es benzinárral az 410x13=5330. Tehát EGY NAP 5000 Ft menne el benzinre. Ha csak 20 munkanapot veszek, akkor 20x5000=100000. Egy hónapban SZÁZEZER forint menne el benzinre... Szerinted a pizzafutárkodással keresnék nettó !! 200 ezret !!, hogy a felét elhasználjam benzinre, a másik fele pedig megmaradjon nekem!? Mert ugye a nettó 100 ezres kereset miatt tettem fel eleve a kérdésemet... És akkor még nem is vettem ide, hogy esetleg az állandó használat miatt mennyire kopnak a kocsi egyes alkatrészei, stb. Az még plusz pénz a benzinen felül. De tegyük fel, hogy strapabíró az autó és soha nem lesz semmi baja. De még akkor is ott van a havi százezres benzin... Jó ötlet lenne ez a pizzafutárkodás egyébként, de remélem, most már látod, miért kifogásoltam már eleve a kérdésem feltevésekor.


A C és D jogsin régebben gondolkoztam, de mindkettő kósza ötlet volt. A vezetés engem kizárólag a B kategórián belül érdekel, buszok, kamionok már nem.


Egyébként ha a kiadásaim nem lennének 100-110 ezer körül, hanem jóval lejjebb, akkor bőven megelégednék azzal is, hogy elmegyek akárhová 70 ezerért és nem "válogatnék". De így, hogy ezt a havi kiadást nem tudom lejjebb csökkenteni, nem fogok akármit elvállalni csak úgy, mert sajnos azzal hosszú távon semmire nem megyek. Állandóan havi mínusz 10-20-30 ezerben lennék...

2014. szept. 20. 20:42
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Van tapasztalatom pizzafutároskodásban, a netto 120-140 tisztán zsebben marad. A benzint már nem abba kell beleszámolni.

De mindegy...nem akarásnak, nyögés a vége.

2014. szept. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
55%

"Állandóan havi mínusz 10-20-30 ezerben lennék..."


Most viszont állandó mínusz 120 ezerbe vagy. Igazad van, ez tényleg jobb.

2014. szept. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Ja, hogy ezt tapasztalatból írtad? Tehát 120-140 megmarad nekem, a havi 100 ezres benzinköltség ellenére is? Ha ez valóban így van, akkor ez a nekem való munka. :) Ahol lakom, van is pizzéria, ahonnan régebben rendeltem és valamennyire ismerem a srácot, aki mindig kihozta nekem. Gondolom, ő is saját autóval csinálja /sima átlagos kocsija van, mármint úgy értem, hogy semmi logó meg reklám rajta, egyszínű festés/. Végülis elmehetek oda érdeklődni.


Te is saját kocsival csináltad? Az autót nagyon nem kellett szervizelni, nem viselte meg a futárkodás?

2014. szept. 21. 12:26
 19/33 A kérdező kommentje:
Sőt... nekem ilyen 100-110 /esetleg 120/ ezer volt a kitételem, de ha azzal is lehet számolni, hogy akár 140 is, akkor még jobb... Bár én hallottam olyat is, hogy a fizetés nagy részben a borravalótól függ, mert az alapfizetés nem olyan sok. Ez tényleg így van?
2014. szept. 21. 12:29
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

"Van normális szakma a kezemben, ahogy ezt is leírtam. Az más kérdés, hogy nem értek hozzá."


Ez a nap mondta.

2014. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!