Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás, ahol legalább 6 számjeg...

Állás, ahol legalább 6 számjegyű összeget lehet keresni érettségivel + 1 alap- és 1 középfokú számítógépes OKJ vizsgával + 2 villanyszerelői papírral, úgy, hogy utóbbi 2-höz nem igazán értek?

Figyelt kérdés

Sajnos 3 éve nincs munkahelyem, nagyon szeretnék már valamit, de nem sok sikerrel jártam. :((((( Bevallom, nem is mindig kerestem, de mostanában újra nekiálltam. El kéne helyezkednem valahol, csak elég gáz ez, amikor ilyeneket olvasok, hogy valaki 3 műszakban keres havi nettó 80 ezret... Brutális. :S Tudom, hogy ez Magyarország, nem kell bemutatni. :(


Viszont engem érdekelne, hogy van olyan állás, ahol lehetséges lenne, hogy a nettó fizum elérje a 6 számjegyet? Ugyanis az előző munkahelyemen 3 éve nettó 140-150 ezer körül kerestem. Igaz, sima érettségivel, mert a számítógépes papírok ott nem számítottak, a 2 villanyszerelőit pedig ott végeztették el velem /ez igazából a cég érdeke volt, mert így kapott több munkát/. Ez egy villamossággal és kábelek szerelésével foglalkozó maszek cég volt.


Tisztában vagyok vele, hogy nem fogok most ennyit keresni, de azért szeretném, ha legalább a nettó 100-120 ezres fizu meglenne. De ami tuti, hogy a 100 alá én elvből nem fogok menni... Maximum akkor, ha minden kötél szakad. Ugyanis a havi kiadásaim /számlával, kajával, mindennel együtt/ minimum 100-120 ezer tuti, hogy van. Most lehet azzal jönni, hogy spórolni kell. Spórolok, de ennél lejjebb egyszerűen nem megy! :(((( És még így sem élek nagy lábon, szerintem... A 140-150 ezres fizu után szerintem az sem lehet nagy igény, hogy legalább egy 100-110-et szeretnék keresni most is...



Ami papírom van:

-érettségi

-számítógép-kezelői OKJ vizsga /alapfokú/

-számítógép szoftverüzemeltetői OKJ vizsga /középfokú/

-villanyszerelői alapvizsga

-hálózatszerelői vizsga

-B kategóriás jogsi.


A 2 OKJ-s vizsga főleg Excelből, Powerpointból, Accessből, Wordből, Office-ből volt. tehát igazából irodai programokkal foglalkoztunk és ezek kezeléséből vizsgáztunk.


A hálózatszerelői a villanyszerelői papír úgymond "haladóbb" változata. Oszlopra való mászásból állt, ezt tanultuk, ebből vizsgáztunk. Na meg a fent történő szerelésből. Az az igazság, hogy ebből az egész villanyszerelősdiből nekem az oszlopra mászás ment, semmi más. Mikor szó van ilyenekről, hogy "fázis", "földelés", "árnyékolás", csak nézek, hogy mik ezek. Semmi tehetséges, semmi érzékem hozzá. És nem is nagyon érdekel. Anno a cégnél körülbelül átrugdostak a vizsgán... Mindezt csak azért, mert minél több papírral rendelkező "villanyszerelő" van a cégnél, annál nagyobb eséllyel kap a Kft. munkákat. Szóval semmit nem konyítok hozzá, de papírom legalább van egy szakmáról. Az más kérdés, hogy ezzel soha az életben nem fogok foglalkozni.


Illetve van még egy sima "B" kategóriás jogsim. Ezt csak azért írom, mert imádok vezetni és nagyon gondolkoztam autós futármunkákban. Csak állítólag a DHL-hez meg a többi hasonló céghez elég nehéz bekerülni. Elmennék pizzafutárnak is, viszont a saját kocsimat biztos, hogy nem fogom tönkretenni, nem fogom munkaautónak használni...

Esetleg valami fuvarozó-pakoló cég is szóba jöhetne, ahol nem kamionnal kéne dolgozni /és nem kéne "C" jogsi hozzá/, hanem sima kisteherautóval/furgonnal, így elég lenne a "B".


Ha már autók, akkor a vezetésen felül még talán az autószerelés is érdekelne. Igaz, csak nagyon felületesen és hobbiszinten értek a kocsikhoz, viszont akksit tudok kivenni és berakni. :D Nyilván nem ebből áll az autószerelői szakma, de műhelyben ilyen kulimunkákat, mint flexelés, fúrás, faragás, meg tudnék csinálni... Esetleg a pakolós munkákat is kibírom.


A 2 OKJ-s vizsgámból kifolyólag a számítógépes melók is érdekelnének, de csak egy bizonyos szintig. Pl. programozó nem lennék, mert ahhoz szintén nem értek, hasonlóan a villanyszereléshez. Számítógép alkatrészekben viszonylag jártas vagyok /tudom, mi micsoda :D/, irodai programok, esetleg számítógépes játékokkal való foglalkozás, tesztelés, stb.



+ Még érdekelnek a sportok is, főleg a futball és az autósportok, így ezzel kapcsolatban volt egy kósza ötletem a sportújságírásról is. de állítólag követelmény, hogy valami neves laphoz bekerüljön valaki, hogy terjedelmes, mindent kiveséző cikkeket írjon 1-1 adott témáról, ami nem biztos, hogy nekem menne. /Tudom, ez a komment most hosszú lett ennek ellenére. :D/



Leírtam magamról nagyjából mindent. Ezek után tudna valaki valami tippet adni állásra, ahol viszonylag normális lehet a fizetésem? Nem vágyom arra, hogy 200 ezret keressek, de azért örülnék, ha valami normálisan fizető állás összejönne.



Bocsesz, ha hosszú volt, köszönet annak, aki elolvasta, annak pedig még inkább, aki tud valamit tanácsolni! :)


29/F


2014. szept. 17. 18:40
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Ez a nap mondata". Gondolom, ezt akartad írni. Mielőtt oltogatni próbálsz, először írni tanulj meg...


Egyébként nem tudom, miért lenne ez a nap mondata. Attól, hogy nem értek a villanyszereléshez, a papír még a kezemben van. Ennyi.

2014. szept. 22. 13:38
 22/33 anonim ***** válasza:
És ha elfogy apád pénze?
2014. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Nyilván ezért akarok magamnak állást találni. Ha örökké tartana a pénz és életem végéig megélnék belőle, akkor valószínűleg ezt a kérdést sem írtam volna ki...
2014. szept. 22. 19:42
 24/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk aki a pizzafutáros melót írta, az visszaírhatna nekem, ha erre jár. Érdekes, hogy mások oltogatása, leugatása megy, de ha valamit komolyan, érdeklődésképpen kérdezek, akkor arra már nem jön válasz...
2014. szept. 22. 19:44
 25/33 anonim ***** válasza:

Sógorom csinálja 3. éve. Saját autóval igen, az autón nincsen logó. Pizzánként, azaz címenként kap fix 450 Ft-ot, a jatt teljesen az övé. Egy nap minimum 25 fuvart jó csinálni. De az tényleg a minimum, ha ügyes és ismeri az adott területet lehet az 30 is. Heti 4 nap munka, 3 nap szabad, de nem 8 órás a munkanap, hanem 14-16.

Remélem örülsz, hogy ezt is elugattam neked. Egy valamit ne feledj, nem én vagyok aki az apja pénzéből él, és nem is nekem kellett ebben tanácsot kérni. De esetleg lehet más dolga is az embernek. Ha a majdani vendégekhez is így állsz hozzá, akkor feltehetőleg egy fillér borravalót nem fogsz kapni, pedig sajnos az is a béred része. Így marad meg tisztán a 120-140 ezer.

2014. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Nem akartam bunkó lenni, de azt hittem, hogy a kioktatásom után többet már nem akarsz írni. Ha dolgod volt, oké, semmi baj természetesen. Egyébként tök normálisan tettem fel a futárkodásról szóló kérdésimet, de azért kösz, hogy "elugattad" nekem.


Amúgy elég jó számok vannak ebben. Bár a 4 naphoz viszonyítva a 14-16 óra még így is soknak tűnik, de a fix fizetés elég szép. Ha összeszorzom a 450 Ft-ot, a minimum 25 fuvart és a 16 munkanapot /4 hét egy hónapban, 4 munkanap egy héten/, akkor 180 ezer jön ki... És ez csak a fix fizetés /mert írtad ugye, hogy "fix 450 Ft"/, ezen felül még jön a jatt!? Az elég szép pénz akkor.

A kocsiját megviselte a futár munka?


/Viszont most már normális stílusban beszéljünk egymással, én legalábbis erre szavazok.../

2014. szept. 23. 17:16
 27/33 anonim ***** válasza:
Hát nem tesz neki jót, az fix. tizenéves autó, viszonylag magasabb fogyasztással.De élni meg kell valamiből, albit kell fizetni, és hát neki 8 általánosa van, szóval utána aztán tényleg nem kapkodnak. Ja, és ez főváros. Vidéki viszonylatokról nem tudok tapasztalatokkal szolgálni.
2014. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Majd írj, ha elfogyott a fater pénze, és te még mindig otthon siránkozol :D Kíváncsi leszek, milyen érzés lesz. Már rég dolgoznod kéne, bármit, hogy eltartsd magad. De számolgass csak, mi hány óra, mi hány forint, addig is telik az idő, a pénzed meg fogy. Életképtelen marha :D
2014. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

27-es:

Köszi! Az enyém 2006-os, 8 éves, a fogyasztása is elég jó és talán bírná a strapát. Lehet, annyira nem viselné meg a futármunka. Egy próbát mindenesetre valóban megér, hogy megtapasztaljam, milyen. Az érdi pizzériában érdeklődök szerintem. Fontos, hogy ne más város legyen, mert gondolom, oda helyismeret is kéne... A napokban találtam egy igen fa$za taxis állást Pesten. 160 ezer nettó, sárga, céges taxi, ráadásul Toyota Corolla, hasonló, mint az enyém. Szóval minden klappolna. Egyedül taxisigazolvány kéne hozzá, de gondolom, azt is meg lehet szerezni valahogy. Aztán a barátnőm felvilágosított, hogy szép meg jó meg minden, de ha Budapesten az utas kéri, hogy vigyem el A-ból B-be, akkor merre indulok el? Mert ugye elég vicces, ha a taxis elkezdi izzítani a GPS-t, miközben az utasnak már siethetnékje van... Ekkor tettem le róla, mert sajnos egyáltalán nem ismerem Pestet. :( Bár nem tudom, futárkodni lehet, hogy elég GPS-szel, helyismeret nélkül. :) Na mindegy. Az érdi pizzériát mindenképpen megkérdem.



28-as, te pedig kapd be a fa$zomat, de úgy, hogy a végbeleden érjen keresztül, utána pedig zavarj le egy pásztorórát az édesanyáddal. De ha gondolod, apádat is bevonhatjátok. Jobb az összkép, ha 3-asban csináljátok.


/Imádom, ha megjelenik egy hozzád hasonló primitív oltogató és lesüllyedhetek az ő szintjére. :D/

2014. szept. 24. 17:05
 30/33 anonim ***** válasza:
Vergődj csak, meg keresd a kifogásaidat :D Most is a taxis tök jó lenne, de kifogásokat keresel. Te egyáltalán nem akarsz dolgozni... :D De hajrá!
2014. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!