Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg lehetetlen grafikuskén...

Tényleg lehetetlen grafikusként elhelyezkedni? Öljek bele időt?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy OKJ képzésre járok már fél éve, grafikus féleség. Az igazság az, hogy csak, azért kezdtem el, mert nem volt jobb ötletem. Viszont mivel muszáj leszek valamilyen pálya mellett döntenem, ezért gondoltam beleölöm ténylegesen az időm és akkor foglalkoznék ezzel. Viszont most utána olvastam és azt látom, hogy diplomás grafikusok és évek óta munkanélküliek és egy két alkalmi munkán kívül semmi nem jött nekik össze.

Érdemes mélyebben belemerülni és kezdjek el másfelé keresgélni?



2014. szept. 19. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én évek óta dolgozom grafikusként, és 2-3 hónapnál tovább sosem voltam munkanélküli, akkor pedig mindig akadt maszek meló.

De még így is azt mondom, hogy nehéz nagyon ez a pálya, iszonyú a túlképzés, a verseny, és egyre többször fordul elő az, hogy "nem kell nekem grafikus, mert unokaöcsém kicsit vágja a photoshop-ot, majd ő megcsinálja".

Ezért is van ez a nagyfokú vizuális szennyezés Magyarországon.

Másrészt elhelyezkedni jó eséllyel csak az tud, akinek nagyon jó a portfóliója, követi a trendeket ( nem az 5-6 évvel lemaradt magyar designt, hanem a skandináv, nyugati, francia, japán ) trendeket, naprakész, folyamatosan fejlődik, követi a technikát is, ismeri az új lehetőségeket a szoftverekben, illetve a web/app fejlesztésekben is.

Programismeret: minimum ps, ai, cdr, id éd flash

plusz printben és web-ben egyaránt otthon van, ért a tervezésen kívül a nyomdai előkészítéshez is.

Van 2 diplomám, tanítottam is szaktanárként, de az a tapasztalatom, hogy mondjuk 20 grafikusból 1 tud elhelyezkedni a szakmájában, főleg azok, akik nyúzzák a programokat éjjel-nappal, meg akik követik az iszonyú gyorsan frissülő design trendeket és technikai újításokat.

És ami még hátrány, hogy ez egy eléggé szubjektív szakma, valakinek tetszik amit csinálsz, valakinek meg egyáltalán nem. Ha pl valaki autószerelő, az vagy meg tudja javítani az autót, vagy nem, vagy jó a szakmájában, vagy nem. Grafikusként meg nagyban függ a sikered attól, hogy az, amiket tervezel bejön-e a főnöknek, kreatív igazgatónak, ügyfélnek, akik tapasztalatom szerint mind mást tartanak jónak, szépnek...stb.

2014. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!