Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért állítja azt minden...

Miért állítja azt minden második ember, hogy pszichológusként lehetetlen elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
ha lehetetlen lenne, nem tanítanák (bár ezt nem tudom mennyire függ össze) és nem lenne egy darab sem. mindegyik úgy 30 éves korára kap munkát, tehát 35 évig dolgozik kb, utána szükség lesz új munkaerőkre. pszichológusból sokféle van, tehát így könnyebbé válik az elhelyezkedés. szerintem egyre többen lesznek az emberek maguk alatt, ebben a mai világban, tehát szükségük lesz pszichológusra. és most azt én értem, hogy nincs pénzük rá, de szerintem kifizethető pár kezelés, mondjuk egy alkalom 5 ezer forint, tegyük fel 5x megy, 25 ezerből meg van oldva a baja és máris más szemmel nézi a világot. a pszichológia tanulás nehéz, nem is megy mindenkinek, lehet, hogy a magolni tudó kitűnő tanulókat felveszik, de ők kibukhatnak első vagy akármelyik évben... még egy kérdés: miért nézi le az emberek többsége ezt a szakmát/egyetemi szakot?
2012. okt. 29. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Azért mondják mert tényleg szinte lehetetlen elhelyezkedni.

Kezdjük azzal hogy túl sokan tanulják ezt a szakmát. Az országban nincs annyi hely hogy minden végzett pszichológus munkát kapjon. Sokkal többen vannak mint amennyire igény lenne.

Sok tévedés is van amit írsz.

Nem mindenki kap 30 korára munkát. SŐT ! Aki 30 koráig nem szerzett munkatapasztalatot az el is áshatja a diplomáját, mert utána már nem is fog kapni munkát.

Miért csak 35 évig dolgoznának?? Mert nyugdíjasok lesznek?? Nem minden pszichológus megy el nyugdíjba. Vagy ha mégis akkor magánorvosként tovább dolgozik így a betegeit továbbra is megtartja. Akkor hiába új pszichológusok ha nincsenek betegek.

Lehet hogy a mai világban szükség van pszichológusra de a legtöbb ember még ma is inkább önmagát gyógyítja (vagy nem) de nem fog 1 órás kezelésért 5-10 ezreket kifizetni. Mindenki tudja hogy 1 kezelés semmire sem elég, és sokszor egy jó barát sokkal többet segít mint egy szakképzett pszichológus. A mai világban ha dönteni kell hogy a depressziómat pszichológussal kezeltessem 5-10 ezerért vagy enni adjak a családomnak akkor inkább a családot etettem.

A pszichológia olyan szakma amiből telítettség van, és sok hasznot nem hoz az egyszeri kezelése.

25 ezer forintból meg nem lesz megoldva a bajom azzal, hogy a pszichológus a végén felír egy halom nyugtatót. A gond attól még megmarad csak tetézem egy újabb gonddal. Gyógyszerfüggő leszek..

A legjobb pszichológus mindig vagy önmagunk vagyunk, és önmagunkat gyógyítjuk vagy egy hozzánk igazán közel állószemély az.

2012. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a pszichológus nem írhat fel gyógyszert. az a pszichiáter!
2012. okt. 29. 12:37
 3/15 A kérdező kommentje:
de amúgy mondasz valamit... de szerintem el lehet vele helyezkedni. max nehezen.
2012. okt. 29. 12:37
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
oké. tévedtem. Nem írhat fel gyógyszert.. és??? Attól még telítve van, és felesleges szakma.. Mint írtam a legjobb pszichológus önmagunk vagy a legmegbízhatóbb társunk az.
2012. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Igaza van az elsőnek. Sokan vannak, és ma az emberek nem ilyen dolgokra költik a pénzüket. Aki meg ma pszichológushoz jár annak már megvan a dokija, nem fog újhoz menni. Azoknak sem kell életük végéig a doki.

Egyébként a nagynéném pszichológus de nem a szakmájában dolgozik mert nem tudott elhelyezkedni. Ha nincs hátszeled akkor baromi nehéz vagy szinte lehetetlen.

Gondolj bele. Van mondjuk 2000 végzett pszichológus minden évben. De csak 3000 ezer munkalehetőség van. Akkor a többi hova megy?? Más szakmában helyezkedik el vagy ha van pénze akkor magánorvosként praktizál. Amúgy is egyre több a magándoki..

2012. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

ne keverjük már össze a pszichológust az orvosokkal...

semmi köze a pszichológiának az orvostudományhoz!

2012. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hát...ha 2000 pszichológus van és 3000 a munkalehetőség, akkor a munkalehetőség a több, nem? :D
2012. okt. 29. 13:25
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze.

Van 3000 állás, és évente van 2000 végzős.........

A legtöbb szakkal ez a helyzet.

Van évente 100 állás, és van évente 1000-2000 végzős.......

2012. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ma 13:25

Évente végez 2000 pszichológus de nincs minden évben 3000 állás.

2012. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
és hogyan sikerülhet az elhelyezkedés?
2012. okt. 29. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!