Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mitévő legyek?...

Szerintetek mitévő legyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Két évem van hátra érettségiig. Édesapám jó helyen melózik már több mint 20 éve. Engem is be tudna szervezni, mert megvan az ismerettségi köre. A kezdőfizetés 200ezer forint. Szüleim azt tervezik, hogy én is itt fogok dolgozni egyszóval viszem tovább a "családi vállalkozást". Az igaz, hogy nem annyira rossz a fizetés de lehethogy engem ez a munka nem érdekelne, mert monoton tud picit lenni.

Ugye szüleim úgy tervezik, hogy érettségi után megyek dolgozni. Ez így is van rendjén (meló vagy továbbtanulás, semmiképpen nem akarok tétlenül otthon ülni). A gond az, hogy szüleim ezt már betervezték, és nem is igazán merem felhozni, hogy egyetemre szeretnék menni. Informatika érdekel, szeretném megpróbálni, hogy milyen is. Egyetemi oktatás biztosan más mint a mostani genny informatikaórák, ahol alig csinálunk valamit. Viszont maga a programozás és minden ami számítógéppel kapcsolatos, érdekel. (matek is kell hozzá, ebből nem vagyok tökéletes, de keményen dolgozok rajta)

Szerintetek mitévő legyek? Érettségi után álljak munkába, vagy menjek egyetemre? Mi van, ha nem tetszene az informatika annyira, és elvesztegetek pár évet? Mi van ha mégis tetszen az a munka, amit az édesapám végez? :D

Nem igazán tudom eldönteni mi lenne az ésszerű..



2014. szept. 20. 22:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyelőre tanulj, és majd ha leérettségiztél, akkor érdemes elgondolkodni.
2014. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt teszem. :) Egyéb vélemény?
2014. szept. 20. 23:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát továbbtanulni lehet néhány év kihagyás után is
2014. szept. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Meg nem is biztos, hogy felvennének, vagyis mindenképp meg kell várnod az érettségit
2014. szept. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen tanulj! Sokkal nagyobb perspektiva van benne, mint szakma meg minden nelkul melozni valahol, akarmekkora a kezdofizetes.


Mondd meg a szuleidnek hogy tovabb akarsz tanulni, mert erdekel, mert erzed magadban a potencialt es a motivaciot. Ha szeretnek es van nemi sutnivalojuk akkor tamogatni fognak.


Az evek elvesztegetesetol ne felj. Ha megsem megy az egyetem meg mindig mehetsz a fater melle. Forditva viszont nem mukodik!

2014. szept. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó, én is így gondolom. 1-2 év alatt el tudnám dönteni, hogy a szakma hozzám illik-e. 2 év pedig nem a világ vége, ha nem jön be akkor még mindig ott lesz a hely fater mellett.
2014. szept. 20. 23:55
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Programozást tanulok, és a legelején ezzel kezdte a tanár: Ugye maguk azért jöttek ide, hogy programozást tanuljanak. Most azonban rá fognak jönni, hogy a programozás nem olyan mint amit tanítottak. 2 részre fog szakadni a társaság:


1: Akik nagyon szeretni fogják a programozást és menni fog nekik gond nélkül.


2: És akik nem fogják érteni a programozást, nehézkesen fog menni, és hibásak lesznek sokszor programjaik.



Egyetemen azért már nem az alapoktól veszik a programozást ezt is vedd figyelembe. Ott többnyire olyanok ülnek, akik középsikolában 1-2 évet tanultak programozni és nem egy programot írtak már meg. Mindenesetre, hogy átgondold kezdd ezzel:


[link]



Online ingyenes könyv, én is ezzel kezdtem a tanulást. Az első 50 oldal után eldől, hogy akarod-e te a programozást!

2014. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem válaszd a tanulást. Az egyetemen kb. az első félévben, vagy legkésőbb az első év végére kibukik, hogy megy-e ez neked vagy sem. Ha nem megy akkor maximum elszaladt fél-1 év, na bumm, apuci utána is be tud nyomni a vállalathoz ha arról van szó.


Viszont ha eltökölsz 1-2 évet valahol nem biztos, hogy vissza tudsz rázódni a tanulásba.


Amúgy a programozás ~ 90%-a matek, nem pedig billentyűzet-verés. Erre készülj fel lelkiekben, illetve arra, hogy JÓ EGYETEMRE (pl. BME mérnökinfó) oda minimum elvárás lesz egy emelt szintű matek, anélkül sanszod se lesz. A Pusztaretteneti egyetem "számítástechnika" szakára meg totál értelmetlen beiratkozni.

2014. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A haverom nettó 120ezret keres programozással, és egyedül tanulta meg. (120at kap, de heti 20 órát sem dolgozik, és a lakást is fizetik neki).

Szerette csinálni és csinálta. Ennyi.

Egyetem manapság szerintem túlfokozott dolog. Ha egyetemre kell menned hogy elkezdj tanulni egy olyan dolgot amit egyedül is el tudsz kezdeni, akkor kár egyetemre menni.

Pl építészmérnök csak egyetemmel lehetsz, és ez igy rendben is van, de attól tanulhatsz az építészetről. Ugyan ez van a programozással, csak ahhoz nem kell a diploma hogy jó legyél.

Sok szak van amihez nem a diploma a munka feltétele (művészeti szakok, dizájn, programozás stb).


Ha tényleg élvezed csinálni, a következő két évben rájösz, hogy nem az egyetem miatt leszel jó programozó.

Nem azt mondom, hogy ne menj, de pl ha két évet kihagysz, és addig tanulsz otthon, akkor elérsz egy haladó szintet mire az egyetemre kerülsz (ha akarsz majd egyáltalán menni).

2014. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7-es: mi is tanulunk programozást, de nagyon sz*rul tanítja a tanár sajnos :( heti egy óra infonk van, és turbo pascalban szoktunk programozni. Régebben foglalkoztam magam is turbo pascallal. Tudom, hogy később használhatatlan ez a nyelv, de tanulásra és a dolgokat megérteni állítólag jó. Van hozzá könyvem is és netes anyagot is találtam ahol érthető minden. Szerinted tanuljam ezt? Vagy ahogy ajánlottad, Java-val foglalkozzak? Régebben azt is csináltam, egy másik könyvből: Tanuljuk meg a Java programozási nyelvet 24 óra alatt. De nem volt leírva semmilyen alap, meg alig értettem valamit..


8-as: Sajnos nem MO-n fogok továbbtanulni, mert Budapest messze van és felvidéki vagyok. De ez még változhat. A szlovák nyelvel is nehézségeim vannak, de ahová készülök ott vannak magyarok és szlovákok is. De az oktatás szlovák nyelven folyik.

Úgy tudom hogyha 20-21 év alatt kezdek el egyetemen tanulni, és ez az első szakom, akkor a tandíj ingyenes. Mert nálunk nincs ilyen, mert nincs tandíj.


9-es: Tudom, hogy magamatól kell ezt megtanulni és sok időt fordítani rá.

2014. szept. 21. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!