Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elmegyek közmunkásként...

Ha elmegyek közmunkásként dolgozni akkor elvesztem a pályakezdői valamit?

Szóval mehetnék közmunkásnak a magyar közúthoz, és ha ide elmegyek akkor elvesztem a pályakezdőségemet ? Ezt az önéletrajzomba bele kell majd írnom hogy itt dolgoztam közmunkásként ? Most amúgy álláskeresőin vagyok már 1 hónapja és küldözgetem mindenhova az önéletrajzomat, meg személyesen is keresgélem a cégeket a közelben, de mindenhova tapasztalat kellene ezért nem igazán alkalmaznak. A családdal élek és igaz eltartanak míg nem sikerül munkát találnom, de akkor is jó lenne valami kis pénz és most adódott ez hogy ide felvennének. Szerintetek elmenjek közmunkásnak ?

2014. szept. 23. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Pályakezdők szochó kedvezménye: 25 év alatti és 180 napnál kevesebb bejelentett munkaviszony.

Elmehetsz dolgozni amennyiben nem lesz 6 hónap bejelentett munkád és 25 év alatti maradsz, akkor jár a szochó kedv.

2014. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A semminél több. Milyen munkakör lenne?
2014. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most a helyi művházba járok közmunkázni. És azt mondták, hogyha olyan munkakköre akarom beadni (irodai munka, rendezvényszervezés stb) akkor beleírhatom. Az önkormányzat elvileg letudja igazolni nekem.

Nem sok pénz amit kapunk de legalább az olyan, hogy nem anyu/aputól kell állandóan kérnem és nem nyaggatnak miatta, hogy nem akarok melózni.

Szóval kerülhetsz jó helyre is. Én 2,5 hónapra kaptam meg ezt a melót. Hát nem tudom. Eleinte zavart, hogy mindenki rohant, ehhez egy hónap után hozzászoktam de attól még szerettem viszonylag. Már kezd elegem lenni belőle pedig van még 1 hónapom.

Tudod miből lett elegem? Vagyunk 25-30 an össz abból 8 an vannak állandón. Abból nagyrészük tök aranyos de pl:. van olyan csaj akin totál érezni, hogy emiatt kevesebbnek tart. És állandóan ugráltatnak ami alapvetően nem nagy baj. Csak nem igazána saját képességemnek megfelelő feladatot kapok. Tehát ilyeneket kapok, hogy szaladj el a hivatlba ezzel, szaladj el a suliba azzal stb. És hiába irodai munka szinte alig van, hogy gépen kell csinálni valamit.

2014. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit pontosítsunk a fogalmakon. Ha irodai közfoglalkoztatás és esetleg még kultúrális is, akkor jó pontként bele lehet írni az önéletrajzba. Emellett ez nem közmunka. A közmunka a közfoglalkoztatás olyan típusa, ami a parkgondozó "kényszertevékenység".
2014. okt. 5. 23:56