Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erre mi olyat lehet válaszolni...

Erre mi olyat lehet válaszolni, ami nem ingatja meg azt a képet az interjúztató szemében, hogy lojális lennék a céghez?

Figyelt kérdés

Interjú szituáció:

Kérdezték, hogy ha már ott dolgozom náluk, és y cég előállna valami jobb ajánlattal, több fejlődési lehetőség, több pénz, stb, akkor átmennék-e hozzájuk.


Mondtam, hogy nem. De bizonygatták, hogy az a cég több fejlődést ígér, szintén nagyon neves, külföldi kiküldetések vannak, stb. Még így sem? Mondtam, hogy nem, mert nekem az a cég nagyon nagyon tetszik ahol éppen ülök. Erre még cseszegettek, és kijelentettem, hogy ha felvesznek, én innen csak akkor szereték elmenni, ha kirúgnak.


Nem kaptam meg a melót. Hogy mi miatt, azt nem tudom, talán ez is benne volt.


Vélemény?



2014. szept. 24. 16:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt mégsem mondhattam, hogy b*sszátok meg, pályakezdő vagyok, örülök mint majom a farkának, hogy egy ilyen jó lehetőséget kaptam(tényleg az volt). Tudom, hogy itt oda fejlődök ahova akarok, dehogy akarnék én innen elmenni, hát hülyék vagytok ti?
2014. szept. 24. 16:59
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Pedig lehet, hogy ezt akarták volna hallani.
2014. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát tulajdonképpen ezt mondtam, csak díszpapírba csomagolva. Hogy nagyon vonzóak a cégük adta lehetőségek, mind a feladatkör, mind a képzések, és nagyon szimpatikus az egész cég, ha itt dolgoznék nem vágynék máshová.
2014. szept. 24. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

"Természetesen, de előtte segítenék megtalálni a megfelelő utódomat, és mindent megtennék hogy tökéletesen át tudja venni a feladatomat."


"El nem tudok képzelni olyat hogy egy cég még ennél is jobb ajánlattal álljon elő"


Lehet hogy ezért nem kaptad meg, de közrejátszhatott a másik 83 jelölt is.

2014. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne szívd mellre. Ez amolyan HRs baromság. Mostanában én is nézelődöm másik állás után. Megkérdezte a kedves hrs, hogy mi motivál a melóval kapcsolatban. Válaszomon meglepődött. Közöltem vele, hogy a magas fizetés a széleskörű béren kívüli juttatások stb.. Nem értem nem tetszett neki :)
2014. szept. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát amúgy valahol érthető is. rendben van, hogy szeretem a kíhívásokat(tényleg), meg szeretek csapatban dolgozni(tényleg), de valahol ott motoszkál mégis a fejemben, hogy csak nem kéne éhen dögleni, és csak le kéne már válni a szüleimről. Ha meg ezt kimondod, kiátkoznak az interjún, holott ÚGYIS tudják, hogy ez a helyzet mindenkinél. Kivéve aki gazdag családba született.
2014. szept. 24. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Talán azt mondtam volna, ha kapnék egy jobb lehetőséget, akkor első körben mindenképp inkább a régi helyemen próbálnám meg újratárgyalni a lehetőségeimet.
2014. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Picit" átlátható ez a " Nem mennék én innen soha " duma. Egyértelmű hazugság. Ebből leszűrték, hogy nem vagy egyenes ember.

Előttem válaszoló mondja helyesen. (aki azt mondta, hogy először megkérdezném a céget, hogy várható-e fizetés emelés) ennél diplomatikusabb válasz nincs.

De ezekből tanul az ember majd lesz másik lehetőség.

2014. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!