Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megkérdezik, hogy még...

Ha megkérdezik, hogy még miért nem találtam munkát, mit mondjak?

Figyelt kérdés

Igazság: pályakezdő vagyok, kb 1 hónapja foglalkozok ezzel a dologgal. Sok céget visszautasítottam, mert főleg Pest és pest megyei állások érdekelnek.


De ha minden kötél szakad, érdekel az ország bármely pontján is. Mit feleljek, ha megkérdezik a fent említett kérdést?


2014. szept. 24. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezt:


"Sok céget visszautasítottam, mert főleg Pest és pest megyei állások érdekelnek."

2014. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Legyél magabiztos. Amúgy az ilyen kérdéseknek mi értelme van, sose értettem. Szerintem a HR-esek is tisztában vannak vele, hogy mi a helyzet Magyarországon, nem olyan könnyű secperc alatt munkát találni. Főleg pályakezdőként.
2014. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de amikor ezt megkérdezik, már nem pesti cégnél ülök interjún. Ez a kérdés lényege, hogy ha pl győrben megkérdezik, hogy miért nem találtam munkát, mit mondjak? Ha megmondom, hogy eddig pesti melók érdekeltek, akkor az jön le neki, hogy szerencsétlen vagyok, mert pesten nem bírtam melót találni. Plusz azt gondolhatják, hogy ha pesten kapok egy jó ajánlatot, lelépek tőlük a fenébe.
2014. szept. 24. 23:05
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg nekik, hogy próbálkoztál már más helyen is, de egyelőre sikertelenül.
2014. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Vagy ha jó angolod/németed van, akkor külföldön is próbálkozhatnál.
2014. szept. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem lehurrogni akarok egy választ sem, de ha megmondom, hogy eddig nem kellettem, akkor az nem túl jó ajánlólevél számomra a jövőre nézve :S
2014. szept. 24. 23:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként megértelek téged, hogy izgulsz. De tapasztalat, hogyha magabiztos vagy, és nem azt látják rajtad, hogy bármit megteszel azért, hogy megkapd az állást, máris másként fognak hozzád állni.
2014. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Először is, Inkább várj, ne kapkodj és keress viszonylag közel a lakhelyedhez állást mert én is inkább elvállaltam 40km-el arrébb csak legyen valami aztán ha megbánni nem is bántam meg de borzasztó. Rengeteg pénz elmegy az utazásra ( amit a fizetésemhez hozzátesznek de abban akkor sincs benne az amortizáció stb. ) és ha valami sürgős dolgod van otthon esélytelen, hogy időben hazaérj.

Másodszor, " Az eddigi ajánlatok nem voltak megfelelőek számomra, XY miatt ( mondjuk az utazás miatt ) " esetleg hivatkozz arra, hogy pályakezdő vagy és szeretnél stabil cégnél szeretnél elhelyezkedni ( ezt magukra fogják venni és elolvadnak, hogy pont rájuk gondoltál ( vagy nem ))

2014. szept. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
előző voltam : bocs az elírásokért.
2014. szept. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!