Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónapja nem találok munkát,...

3 hónapja nem találok munkát, most találtam egyet, de nem biztos hogy azt tudnám csinálni, ezt mondtam is neki. Azt mondta ha nem vállalom be, akkor elhagy és ma nem jön haza. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2014. szept. 4. 08:05
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Fenyegetőzik ez így nem fair,ő azt csinálja amit szeret és jól is keres,így könnyű azt mondani hogy csináljam és kész.Sokat dolgoztam már életemben,megérdemelnék egy olyan munkát amit szeretek csinálni,de ő ezt nem érti meg.Sok olyan munkát megcsináltam már amit más nem szívesen,kuli,alja munkát is megcsináltam,de most végre olyat szeretnék amit szeretik is valamennyire.
2014. szept. 4. 08:08
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Vállald el. Közben kereshetsz olyat, amit jobban szeretnél csinálni.

Sajnos annyira nem lehet válogatni a lehetőségek közül. Ezért, ha van munka, csinálni kell. Nem lehet csak várni, hogy megtalálod álmaid munkáját.

Ezt tekintsd egy átmeneti megoldásnak, amíg nem találsz jobbat.

2014. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
bocsánat de tiszta ideg vagyok,írni sem tudok rendesen.mármint a feleségem akar elhagyni,ez kimaradt.
2014. szept. 4. 08:14
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Kinek mondtad? és miért nem biztos, hogy tudnád csinálni a talált munkát? Fizikailag nehéz, vagy nincs kellő képzettséged? A munkahelyen mondtad, hogy kétségeid vannak?
2014. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kinek mondtad? és miért nem biztos, hogy tudnád csinálni a talált munkát? Fizikailag nehéz, vagy nincs kellő képzettséged? A munkahelyen mondtad, hogy kétségeid vannak?


Bocsi de annyira ideges vagyok hogy írni sem tudok.

Szóval a feleségemnek mondtam hogy kétségeim vannak hogy meddig tudnám csinálni és hogy ha így állok hozzá,amin nem tudok változtatni akkor azt hogyan csináljam?igen fizikai munka,kemény,télen kint végig a hidegben,nyáron pedig a forróságban.Maga a munka is kemény.

Igen mondtam a munkaadónak is hogy kétségeim vannak.

2014. szept. 4. 08:22
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

A legnagyobb baj itt nem a munkakereséssel van szerintem.

Ha jól értelmezem, 3 hónapja vagy munkanélküli, eddig dolgoztál. Szerintem ez nem egy kirívó eset, sok emberrel megtörténik, hogy 3 hónapra munka nélkül marad.

A sztoriból az jön le, hogy a feleséged jól keres, tehát nem a megélhetésetek függ attól, hogy még 1-2 hónapig keresgélsz-e.


A baj itt inkább az, hogy a feleséged, ahelyett, hogy melletted állna, fenyegetőzik, hogy elhagy.

Milyen a kapcsolatotok egyébként? Szeret téged, vagy csak pénzforrásként tekint rád?

Úgy gondolod, hogy tényleg megtenné, hogy elhagy emiatt?

Mióta vagytok házasok? Hány évesek vagytok? Van már gyereketek? És mi az a munka, amit nem akarsz elvállalni?

2014. szept. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincs más lehetőség, vállald el. Te tudod, hogy nálatok, milyen lehetőségek vannak, mennyire van szükségetek a pénzre, miért ilyen határozott a feleséged, volt-e már korábban is ilyen helyzet, vagy eddig volt rendesen munkád?

Ha meg elvállalod, még közben is kereshetsz mást. Sőt, ha időközben nem találsz, de ezt tényleg nem tudod csinálni, akkor is otthagyhatod. Nem kötelező örökre ott maradni.

Szóval felesleges a télen meg a nyáron gondolkodni.

2014. szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Eddig minden féle munkát bevállaltam ami nem tetszett azt is,szívtam rendesen de csináltam.De most már elég volt!Olyat szeretnék csinálni,ami nem álom munka,de valamennyire szeretem is és nem télen hóban fagy.Egyáltalán nem függ a megélhetés ettől,feleségem 3-szor annyit keres mint egy átlag magyar,ha nem is háromszor de kétszer biztos.Nem függ a megélhetés ettől,saját lakás van,nincs rajt hitel,semmi hitelünk nincs.Szóval nem függ tőle semmi.Gyerek sincs még egyenlőre.Ráadásul volt félre tett pénzem és az sem mondható hogy az ő pénézből éltem a 3 hónap alatt.

Nem hiszem hogy pénz forrásként tekínt rám,mert nincs miértaként tekínteni rám.Egyébként szeret,ebben biztos vagyok.Hogy most mi ütött belé hirtelen azt nem tudom.

2014. szept. 4. 08:31
 9/25 anonim válasza:
85%
Mondd meg neki, hogy az egészséged drágább, mint amennyit ez a munka fizetne... Vagy a másik, hogy megpróbálod, hogy megy-e, azalatt pedig továbbra is keresel jobb munkát. Azért a megpróbálás ne önmagad tönkretevését jelentse!
2014. szept. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

Nekem úgy jön ki a szavaidból, hogy hosszabb ideig nem volt munkát, hanem sok mindent csináltál már, de sehol sem találtad meg a számításaidat.

Lehet, hogy a feleségednek az állandó változásból, állandó munkakeresésből van elege? És szeretné, hogy találj egy biztos helyet?

De arra nem válaszoltál, hogy mennyi a reális esélye, hogy belátható időn belül olyan munkát találj, amilyet szeretnél? Milyen lehetőségek vannak? Meg van-e hozzá a megfelelő végzettséged? És miért nem jó, hogy ezt elvállalod, aztán közben keresel mást?

2014. szept. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!