Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik cafeteria-t válasszam?

Melyik cafeteria-t válasszam?

Figyelt kérdés

Az új cégnél - ahol elkezdek majd dolgozni - kb. 35.000 Ft értékben ad cafeteria-t. Az a baj, hogy nem tudom, hogy melyiket válasszam. A BKV bérlet nem jó, mert olyan helyen van a cég, ahová csak nagyon hosszú utazással tudok eljutni(kénytelen vagyok autóval menni). A SZÉP kártyával az a baj, hogy nem tudom felhasználni csak az ebédszállító céghez - kb 13.000 Ft - étterembe nagyon ritkán szoktam menni, szálláshely és szabadidő sem opció. Az egészségpénztára és sem tudom felhasználni. Az iskolakezdési, lakáshitel támogatás és a többi cafeteria elem sem megfelelő, munkahelyi étkező sincs. Egyedül az Erzsébet utalvány ami jó (pl. bevásárláshoz, de az úgy tudom, hogy csak kb.12.000 Ft összegig adhatják havonta.

Mi a megoldás?



2014. szept. 27. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

- Erzsébet utalványból a maximumot amit adhatnak.


- Egészségpénztárba lépj be, jelentsd be a közeli hozzátartozóidat (szülők, nagyszülők, testvérek, gyermekek) és kérd meg őket, (illetve te is tedd ezt), hogy ha gyógyszert, vagy gyógyászati szolgáltatásért fizetnek, a saját nevükre kérjenek számlát. A bejelentett közeli hozzátartozóik nevére kiállított számlákat az egészségpénztár kifizeti ha beküldöd nekik postán és megadod a számlaszámodat amire utalhatják. Egészségpénztárba befizetésnél annyi "veszteséged" van, hogy a befizetett tagdíjból nem a teljes összeg a tiéd, pár százalékot levonnak fenntartási költségekre és likviditási tartalékként. Keress olyan egészségpénztárt, ahol a legkevesebb százalék az ilyen tagdíjból levont díj.


- Önkéntes nyugdíjpénztárba is beléphetsz. Nem árt, még ha kis összegekben is már akár huszonévesen elkezdeni nyugdíjra gyűjteni. És azt akár 10 év után ki is veheted majd remélhetőleg kedvezményes adólevonás mellett. De ha nyugdíjig gyűjtöd, akkor jól jön majd a nem létező állami nyugdíj kiegészítéseként.

2014. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egészségpénztár, egyértelműen. Bejelenthetsz családtagot magad mellé (pl. ha a szülő gyógyszerkötlsége magas, nagy segítség lehet), de ha nincs ilyen családtagod csomó mindenre használhatod te is: pl. vitaminokat vehetsz, gyűjthetsz költségesebb fogászati kezelésekre, vehetsz rajta szemüveget/kontaktlencsét.. De vannak olyan kártyák, amire pl. bizonyos üzletekben táskát, sportcipőt is vehetsz.
2014. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A SZÉP kártyát nem csak étteremben tudod elkölteni és a szállást sem csak szállásra. A mi városunkban (kisváros az Alföldön) pl. húsboltban eltudjuk költeni, így a havi hús mennyiséget SZÉP kártyára vesszük. Nézz utána az OTP Szép Kártya oldalán, hogy Budapesten (ott leszel, ha jól értem) milyen elfogadóhelyek vannak.
2014. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most már ezen nem kell gondolkodnod :D
2014. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy most már ezen nem kell gondolkodnom?
2014. okt. 23. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. okt. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!