Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme 21 évesen 0-ról...

Van értelme 21 évesen 0-ról francia nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Van egy érettségim meg egy szakmám, amiben nem igazán találtam meg maga, és ezen gondolkodtam, hátha későbbiekben emberhez méltó módon meg tudnék élni belőle? érdemes sok pénzt belefécelni nyelviskolába? Egyetemi végzettség nélkül el tudnék majd helyezkedni vele ha magas szinten művelném?
2014. szept. 28. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Hova akarsz elhelyezkedni a francia nyelvvel? Az csak egy nyelv amit sokan beszélnek...

Ilyen céllal fölös belekezdeni.

2014. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Franciaországon kívül nem nagyon beszélik, így ha nincs kifejezett célod vele, én mást tanulnék.
2014. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sokan beszélik? Szerintem németet meg angolt egy kicsit többet. De ha azt mondjátok hogy nem piacképes akkor nem erőltetem. Csak kattogok hogy mit kéne kezdeni, amivel nem csak ilyen szánalmas 100-120e Ft-os fizetéseket lehet keresni...
2014. szept. 28. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

"Franciaországon kívül nem nagyon beszélik"


Ne zavarjon, hogy 29 országban hivatalos nyelv a francia.


Szerintem megéri franciául tanulni, mert sok francia cég van Magyarországon is, ahol sokat érhet ha tudsz franciául meg mondjuk van egy normálisabb végzettséged is. Vagy mondjuk elmész francia nyelvterületre dolgozni...

2014. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Úgy-úgy, és Franciaországon, Svájcon (ahol amúgy a német is) és Kanadán (ahol amúgy az angol is az) kívül olyan komoly, világpolitikai befolyással bíró országokban "hivatalos" (értsd, a lakosság tizede sem beszél franciául), mint:

CSÁD

BURKINA FASO

ELEFÁNTCSONTPART

VANUATU

MONACO (fele annyi a lakossága, mint ÉRDnek...)


Ha csak nem tervezel franciaországba, kanadába, svájcba (francia rész) vagy belgiumba költözni akkor totál értlemetlen franciául megtanulni.


Ahhoz, hogy egy nyelvből önmagából megélj nagyon magas szinten kell beszélned.

2014. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy olyan szinten is kell tudnod egy adott nyelven ha azzal akarsz elhelyezkedni, de nem hülyeség ezt a nyelvet tanulni. Az más kérdés, hogy nem 2 év alatt fogod elérni azt a szintet, hogy a befektetett energia megtérüljön...

Mindig hirdetnek olyan telefonos munkákat, ahol megfelelő nyelvtudással rendelkező embereket keresnek, de ezen kívül egy nyelvismeret nem ad elhelyezkedési lehetőséget, csak pluszt. Igazából te tudod, hogy milyen végzettséggel rendelkezel, és ehhez mennyire szükséges lehet még egy nyelvismeret. Ha például, mondok valamit, logisztikával foglalkozol akkor már lehet, hogy azért vesznek fel majd téged, mert folyékonyan, tárgyalóképesen ismered ezt a nyelvet, és az adott cég aktívan, napi szinten van kapcsolatban francia nyelvterületről származó cégekkel. Ha bőrdíszműves vagy, akkor nem nagyon oszt vagy szoroz.

2014. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nyelviskolába semmiképp sincs értelmi sok pénzt "belefécelni"...a francia nehéz nyelv, akkor van értelme megtanulnod, ha előbb tudsz angolul felsőfokú szinten
2014. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!