Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a lényegi különbség a...

Mi a lényegi különbség a Pénzügy és a Beszerzés terület között egy multinál? Nem tudom, hogy melyik tetszene jobban, segítesz?

Figyelt kérdés

Nagyjából persze tudom, hogy a pénzügyi területen inkább pénzügy, számvitel, kontrolling, adózás meg ilyesmik vannak, a beszerzésnél pedig beszállítókat kutatsz fel, megoldod a termékek beszerzését, kommunikálsz, de mindez a gyakorlatban nem tudom, hogy történne.


A pénzügy komolyabbnak tűnik, de csak tűnik és nem tudom, hogy bírnám-e, mert a számokkal világéletemben hadilábon álltam és mindig is utáltam a matekot, de szívesen "eljátszadozok" a számokkal.


A beszerzésnél meg jó, hogy van kommunikáció.


Mit tanácsoltok, mi alapján lehetne dönteni? :S



2014. okt. 3. 22:38
 1/6 SullaFelix89 ***** válasza:
36%
Hát tök mind1 mert ha te ezt magadtól nem tudod 2-3 perceben logikusan elmondani az interjún indoklással, hogy neked melyik a szimpatikusabb akkor úgyse kapod meg az állást.
2014. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Istenem... nem kell elmondanom ezt az interjún, a fogalmazóképességem pedig (szerintem) elég jó. Támpont érdekelne, vélemény, tapasztalat, tanács vagy valami és nem az okoskodásod.
2014. okt. 4. 11:38
 3/6 SullaFelix89 ***** válasza:
54%
De el kell mondanod majd az interjún mert meg fogják kérdezni.
2014. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pénzügyesként elmondhatom, hogy ha hadilábon állsz a számokkal, akkor semmiképpen ne azt válaszd. Itt nem eljátszadozni kell a számokkal, hanem az egyik legnehezebb terület, nincs lehetőség mellébeszélésre.


A beszerzés azért jó, mert elég zsíros állások, és most nem a fizetésre gondolok...

2014. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van bármilyen végzettséged amivel betölthetsz pénzügyes állást?
2014. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
teljesen egyszerű a válasz. ha pénzügyes diplomád van akkor arra jelentkezel, ha logisztika akkor pedig a beszerzésre. a végzettségedhez megfelelően fogsz munkát találni,nem számít itt a hasracsapás
2014. okt. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!