Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy ügyvéd?

Mennyit keres egy ügyvéd?

Figyelt kérdés

Tudom hogy az első éveiben kevesebbet utána többet de nagyjából mennyit elsőnek és 4 év múlva mondjuk?

És ez az összeg mennyiben tér el a bűnügyi és a válóperi ügyvédeknél? tudom hogy változó,de átlagban kérdezem. Előre is köszönöm a válaszokat:)



2014. okt. 4. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
attól függ mennyi melója van... lehet h havi 60eret :) de ennek 10szerese is simán összejöhet legalább...
2014. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Annyira értelmetlen ez a kérdés... Mennyit keres bármelyik vállalkozó? Nyilván annak megfelelően keres, amennyit dolgozik. Egy ügyvéd (különösen, ha önálló és nem alkalmazott) saját maga osztja be az idejét, ő dönti el, hogy milyen ügyeket, és mennyi ügyfelet vállal.


Az alkalmazott ügyvéd pedig rendesen fizetést kap, mint bárki más, és ugyanúgy megállapodáson múlik a bére, mint bármilyen dolgozónak.


Nem tudom, mit jelent az, hogy "elsőnek", ilyet a 8-9 éves kisgyerekek szoktak mondani ("Én értem ide elsőnek"). A kezdő ügyvédekre gondolsz, aki épp szakvizsga után önálló praxisba kezd? Vagy az ügyvédjelöltekre?


"Bűnügyi" ügyvéd nem létezik, sem "válóperi", és főleg nem úgy, hogy ez a kettő egymás ellentéte lenne. Ha arra gondolsz, hogy büntetőügyekkel vagy polgári ügyekkel foglalkozó ügyvédek keresnek-e jobban: ilyen szabály nincs. Mellesleg sok ügyvéd mindkét területtel foglalkozik. És polgárin belül sem csak válóperek vannak, nem tudom, miért pont ezt emelted ki. Olyan nincs, hogy valaki csak válópereket csináljon.


Ha megfogalmazol egy értelmesebb kérdést, akkor megpróbálok válaszolni, mivel én is ügyvéd vagyok, de ez így alkalmatlan arra, hogy bármit is írjak rá.

2014. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10%
A kérdés azért is értelmetlen, mert a "piacról" élő ügyvéd maga dönti el, hogy hogyan osztja el a jövedelmét, azaz mennyit költ megélhetésre és mennyit az időskori megélhetését biztosító nyugdíjra vagy hasonló megoldásokra. Mert ha valakinek saját magának kell az ilyenben rendelkeznie, akkor bizony hajlamos a belátható időre tervezni. Az én fiam szokta feltenni a költői kérdést az én nyugdíjam ismeretében, hogy de neki miből lesz nyugdíja.
2014. okt. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
szemtelenül és már már igazságtalanul sokat!!!!
2014. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Ne felejtsük el, hogy egy ügyvéd - mint minden vállalkozó - a bevételéből kell, hogy fenntartsa az irodáját is. Tehát a bevétele nem egyenlő a nettó jövedelmével. Az ügyvédi munkadíja nem a fizetése!
2014. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!