Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak protekció alapján...

Miért csak protekció alapján lehet érvényesülni munkahelyeken?

Figyelt kérdés
Van olyan, aki érettségivel irodában ül, csak azért mert protekciója van. Hiába kértem többször munkát még sem adtak, csak az ígérgetés megy.
2014. okt. 5. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak protekcióval lehet érvényesülni. Lehet tudással is. Protekció annak kell, akinek nincs tudás a fejében.


Egyébként rossz a kategória.

2014. okt. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert a tudástól mindenki fél.
2014. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem csak protekcióval lehet érvényesülni, az csak egy végső mentsvár, ha ez ember nem ért semmihez.
2014. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is csak egy érettségim van mégis irodában dolgozom. Állás hirdetésre jelentkeztem, senkit nem ismertem aki segíthetett volna. Engem hívtak vissza, és lassan 2 éve ott dolgozom. Szóval protekció nélkül is lehet érvényesülni.
2014. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Szintén érettségim van, és irodában ülök.

Senkit sem ismertem a cégnél, aki segíthetett volna.

3 éve volt az interjú, 3 embert hívtak be, én nyertem.

Nincs protekcióm, viszont volt munkatapasztalatom, jó önéletrajzom, azóta sok új dolgot bíztak rám, fizetésemelést kaptam, biztos a helyem.

Ott már baj van, ha valaki sehová sem kell. El kellene gondolkozni, hogy mi lehet a gond, flegma viselkedés, irreális bérigény, vagy hasonló.

2014. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem csak protekcióval lehet. Ez a tehetetlen, semmihez sem értők szövege, hisz így nem az ő hibája, hogy állástalan, hanem lehet másra kenni. Eddig 4 cégnél dolgoztam, egyik helyen sem ismertem senkit. Referenciáim, munkatapasztalatom, tudásom alapján kerültem be mindegyik helyre. Persze aki elkönyveli hogy csak a protekció a megoldás, az úgysem hiszi el, de az vessen magára.
2014. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
83%
En kisvarosban elek. Itt mindenkit az erdekel hogy ki a fejesek rokona. Az tapasztalt munkaero.
2014. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

A fővárosban és nyugaton nem számít a protekció, maximum könnyebb elhelyezkedni, vidéken meg protekció nélkül csak ha sok évnyi tapasztalatod vagy erősen hiányszakmád van, akkor tudsz érvényesülni.


Sok helyen sajnos nem számít a szakmai felkészültség. Tudnék példát mesélni, de olyan durva, hogy senki nem hinné el nekem.

2014. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi. Akinek jól megy a sora, az mindig önigazoló módon okos-ügyes-tehetséges. Akinek nem, az mindig önigazoló módon balszerencsés. Aztán fordul a kocka... ilyen ez ;).
2014. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Igen, érettségivel is lehet irodai munkát találni, ha van munkatapasztalatod. Egy 18-20 éves hogyan is szerezzen ma munkatapasztalatot? Na, ez itt a nagy kérdés. Mert nem fogják felvenni csak úgy irodai munkára, ha 1 hónapja érettségizett, de akkor sem, ha 2 éve munkanélküli és nincs munkatapasztalata vagy csak gyárban dolgozott.

Tehát, akiket munkatapasztalattal vettek fel dolgozni csak érettségivel irodai munkára, azok már talán 50 évesek is lehetnek, mivel régen tényleg elég volt egy érettségi jó munkához, ma meg diplomával is alig találsz, ha nincs 5 év gyakorlatod?

Szóval, hogy legyen munkatapasztalat? Protekcióval próbálj bekerülni, na így.

24 éves húgomnak érettségije van és középfokú OKJ-s végzettsége. Hostess, eladói munkákat talált, elment egy gyárba dolgozni. Egy munkatársát felvették másik helyre irodába dolgozni, mivel neki volt tapasztalata szakmán belül, tesómnak nem volt, egyszerre jelentkeztek ugyanarra az állásra. Fél évvel később ez a volt munkatárs juttatta be a tesómat is erre a helyre, így sikerült szakmájában elhelyezkedni, ahol van feljebb jutás is! Na, mi volt? Protekció!

2014. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!