Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megmondaná nekem valaki hogy...

Megmondaná nekem valaki hogy két felsőfokú végzettséggel, jogosítvánnyal, és jó kiállással miért nem kap munkát manapság 23 évesen a fiatal Budapesten?

Figyelt kérdés
Se én se barátnőm nem találunk értelmes jól fizető munkát, önéletrajzot sorra küldözgetjük alig hívnak vissza... mindkettőnknek két felsőfokú végzettsége van.
2014. okt. 10. 19:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%

Arra gondolok hogy ma Magyarországon a kizsákmányolható, kizsigerelhető emberekre van szükség aki termeli a profitot. Nem szívesen írtam le e sorokat, de félek hogy nem tévedek. Nekem mondták már állásfelvételen hogy a diplomámmal túl képzett vagyok, nekik nem ilyen kell, hanem akit hülyének lehet nézni, akit ki lehet zsigerelni.

Szerintem ne csak idehaza próbálkozzatok, mert szerencsére a világ nem minden országa ilyen, hanem civilizált társadalmak is vannak még.

2014. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
A végzettség nem mindegy, hogy milyen. Ha ez egy büfészakon lett megszerezve, akkor valóban nem sokat ér... A "felsőfokú", az diplomát jelent nálatok? És milyen szakon? Sokszor pályakezdőknél is elvárás a gyakorlat
2014. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%
Meg a jó állásokat betölti a korrupt sógor, koma, jóbarát. Ha alaposabban utána nézünk akkor legtöbbször hamis, tehát vásárolt nyelvvizsgával, felsőfokú végzettséghez kötött állást néha akár érettségi nélkül. (Nem vicc, sajnos tudok több olyan esetről is).
2014. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
87%

1. nem jó az önéletrajzotok

2. nem jó motivációs leveletek

3. túl magas a bérigényetek

4. nem szerepeltek jól az állásinterjún, nem vagytok szimpatikusak a munkáltatónak

5. olyan végzettségetek van, amire nincs kereslet

6. nem beszéltek legalább angolul

7. nincs semmi munkatapasztalatotok


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Mondjuk ezek se lehetetlenítik el a munkaszerzést, csak megnehezítik.

Tudom, hogy nehéz az álláskeresés, főleg pályakezdőként, én 4 hónapig kerestem munkát államvizsga után, van egy diplomám ("büfé"), fél év gyakornoki tapasztalatom, jogsim (bár ez sehol se kellett), angoltudásom. Ezalatt az idő alatt kb 25 helyre jelentkeztem (lehet kevés, de ezek csakis olyanok voltak, amikre 90%-ban megfeleltem, és szívesen is dolgoztam volna a cégnél), 3 interjún voltam, abból egy lett sikeres, múlt héten kezdtem dolgozni. Sok sikert, előbb-utóbb sikerülni fog.

2014. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
28%

Ha valamit nem kapsz meg az azért van, mert valami jobb vár rád. Így szól egyik mondás, és tényleg igaz szokott lenni. Ha nem kaptatok hazai állást, akkor lehet hogy be kell érnetek például egy svájci állással, az ottani (ha jól tudom) egymillió Ft-nak megfelelő minimálbérrel. Mert van ahol meg pont azt kérdezik a világban hogy miért nem találnak több nyelven tudó, két diplomával rendelkező munkavállalót.

Megjegyzem, hogy a következő hozzászóló a soraim megcáfolására így fog írni: Odakinn sincs kolbászból a kerítés. Erre azt mondom hogy menjetek ki és személyesen győződjetek meg arról, hogy ha kolbászból készíttetitek el, akkor az bizony nagyon is kolbászból van.

2014. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Utolsó: szép álom kijutni, oda német kell mi angolul tudunk, plusz némi ismeret, oda sem úgy van csak hogy kimegyünk felvesznek...

# 3/5 - én eddig kb. 70 helyre jelentkeztem... felsőfokú azt jelenti okj végzettség.

Első válaszoló: igen, voltunk CBA-ban is... nekem 3 nap után elég is volt az ottani munkából. És még van egy-két ilyen hely ahová kellenek emberek, rabszolgának. 9-12-14 órás műszakokba, éjszakára satöbbi.

2014. okt. 10. 20:20
 7/35 A kérdező kommentje:

# 3/5

-Nem magas az 500Ft/óra egyáltalán... ebből sem lehet megélni

-önéletrajz jó, láttam már pocsékul szerkesztett önéletrajzot

-nem vagyunk szimpatikusak: ők sem mindig azok...

- pénzügyi végzettségre nehogy már ne legyen kereslet...

- angolul beszélünk, én jobban

- nincs munkatapasztalat: valóban nincs, én igaz már dolgoztam egy évet de az nem sok. De akkor honnan legyen munkatapasztalat ha nem is adnak lehetőséget?


Ugyan kérem...

2014. okt. 10. 20:24
 8/35 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert 1 meghirdetett állásra rajtad kívül még jelentkezik másik 100 ember legalább és ott bizony igen csak sok mindennel kell rendelkezni, hogy pont te legyél az az 1. Ott nem elég, hogy papírod van róla, hanem tudni is kell. És a legnagyobb kizáró ok az, hogy nincs gyakorlatod. Mert nincs kedvük, idejük, módjuk, hogy betanítsanak, nekik olyan ember kell, aki egyből elintézi a dolgokat. Te meg erre kezdőként nem vagy képes. És igen, ez egy sz...r helyzet, jó magam is átéltem. 19 éves koromban szereztem meg azt a végzettséget, amit meg akartam, mert az érdekelt, abban szerettem volna dolgozni és tudod mikor jutottam el odáig, hogy abba dolgozzam??? 27 évesen!!! Addig meg minden mást, az eladótól kezdve a napszámig mindent, amikhez nem kellett különösebb végzettség. És ez idő alatt szereztem más szakmákat is, amik ettől eltérőek, teljesen más jellegűek, hogy több lábon éljek. És tudod, más örülne, ha akár egy élelmiszer boltba is bekerülne, mert lenne munkája és lenne miből eltartani magát és a családját, neked meg nem tetszik. És persze, szíved joga azt csinálni amit akarsz és azt nem csinálni, amit nem akarsz, de majd egy pár hónap, 1-2 év múlva rájössz, hogy pénzből kell megélned és hiába van végzettséged, ha a kutyának nem kellesz. Fogsz te még olyan helyen dolgozni, amit utálsz, de kell a pénz...Üdv Magyarországon!

Ez van. Szerintem is sz...r dolog, de ez nem fog változni.

Ha egyszer szerencséd lesz és kapsz valahol egy lehetőséget, akkor el fogsz tudni helyezkedni, de mondom, nekem 8 évet kellett rá várnom, hogy kapjak egy ilyen lehetőséget.

2014. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
34%

Milyen OKJ végzettséged van?

Mióta keresel munkát?

Hogyan keresel? Milyen honlapokon?

Csak olyan helyre küldöd el, ahova NAGYJÁBÓL megfelelsz, vagy mindenhova? Mindenhova ugyanazt küldöd?

Úgy küldöd el a CV-t emailben, hogy írsz magadról pár sort? Nem csak annyit, hogy csatoltam az önéletrajzom...

2014. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
34%
Jah és még valami, milyen helyen (milyen pozícióban) szeretnél dolgozni?
2014. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!