Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megmondaná nekem valaki hogy...

Megmondaná nekem valaki hogy két felsőfokú végzettséggel, jogosítvánnyal, és jó kiállással miért nem kap munkát manapság 23 évesen a fiatal Budapesten?

Figyelt kérdés
Se én se barátnőm nem találunk értelmes jól fizető munkát, önéletrajzot sorra küldözgetjük alig hívnak vissza... mindkettőnknek két felsőfokú végzettsége van.
2014. okt. 10. 19:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy ilyen urban legend meg HR-es handabanda, hogy "nem jól van megírva" a CV. Kutya fülét nem érdekel hogyan van megírva a CV, az érdekel mindenkit, hogy mi van benne.


Pályakezdő koromban is egy Europass CV-m volt, most is az van. Meglévő állásból jelentkeztem másik állásba (felfelé természetesen) 2/2 behívtak, 2/2 felvettek, a jobbat választottam. Azóta már megint váltottam munkát, továbbra sem a CV-n múlt.

Hanem azon, hogy milyen a kiállásod,hogy szerepelsz egy interjún. Pont ma volt egy teljesítményértékelésem a főnökömmel, felhozta, hogy emlékszik az interjúra, ahol azt mondtam neki, hogy "meg tudom csinálni" - és nem csalódott.


A "honnan legyen munkatapasztalat ha nem is adnak lehetőséget?" is csak azok hangoztatják, akik nem akarják eléggé. Ha akarod és teszel érte akkor találsz. Én sem "szakmában" kezdtem (csak közel hozzá) és lenyomtam 1,5 évet benne, hogy legyen. Utána már sokkal könnyebb. Ezt javaslom neked is.

2014. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Miért utolsó szerinted komolyan nem számít, hogy hogy van megírva egy CV? Itt most nem arról van szó, hogy Europass vagy amerikai típusú a nyerő...

Ha te munkaadó lennél, és alkalmazottat keresnél olyan munkára, ahol kommunikálni kell írásban az ügyfelekkel, felvennél olyat, akinek az önéletrajza hemzseg a helyesírási hibáktól? Vagy aki egy épkézláb emailt nem tud megírni? Vagy aki pl bulizós képet tölt fel a CV-jébe? Vagy aki nem tud megszerkeszteni egy önéletrajzot, közben Wordben kellene dolgoznia? Mert én nem... Nem mondom, hogy a kérdezőé ilyen (sőt biztos, hogy nem), de azért ne írd már le, hogy az, hogy állásra jól megírt CV-vel kell jelentkezni, az csak urban legend...

2014. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
51%

Amiket itt leírsz, mint, hogy nem a szombat esti parti szétcsapott képét teszem be az önéletrajzba és nem hemzseg a helyesírási hibáktól - ez az abszolút minimum kategória.


Azt kellett volna megérteni, hogy tök mindegy, hogy valami csilli villi "kreatív" önéletrajzot készít az ember vagy simán kitölt ez EUpasst (ami amúgy egy sablon 100%ban tényadatokkal kitöltve 0 kreativitással), mert az teljesen mindegy.

2014. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó ebben egyetértünk. Tudod sajnos rengeteg embernek nem az a minimum, hogy ne legyen teli helyesírási hibákkal, buliképpel... Aztán meg nem értik, hogy miért nem kapnak választ semmire. Még egyszer mondom, ez nem a kérdezőre vonatkozik.

Kérdező, ha nálad minden stimmel, akkor vagy rossz helyen keresgélsz, vagy csak időre van szükséged.

2014. okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
27%

Szerezz olyan diplomát amire szükség van. Sokan még mindig abban az álomvilágban élnek, hogy "azt fogom csinálni amit szeretek", ilyen Magyarországon nincs (vagyis a többségnek nem sikerül), ezt kell felfogni és elfogadni. Több 100-1000 diplomás ember kényszerül arra, hogy lényegében olyan munkakörben dolgozzanak ahova semmilyen előképzettség nem kell, rosszabb esetben közmunkán vannak.

Én 21 évesen szereztem egy OKJ szakmát, rövid idő alatt rájöttem, hogy bizony semmilyen lehetőségem nem lesz vele. Mivel külföldre tőkehiányában nem tudtam menni, ezért egyetlen lehetőségem az volt, ha továbbtanulok.

Viszonylag gyorsan lelehet szűkíteni a piacképes szakokat. Mérnöki szakok, közgazdász szakok és egészségügyi szakok. Ezek közül a mérnök és a közgazdász maradt szóban, mivel a legtöbb közgazdász szak fizetős, ezért maradtak a mérnöki szakok.

Végül a mérnökinfó szak mellett döntöttem és elkezdtem tanulni, újraérettségiztem és most kezdtem a 5. félévemet az egyetemen. Szenvedés? szenvedés, nehéz? nehéz, érdekel? nem nagyon, jó fizetésem lesz? abszolút. Ennyi, 3,5 év szenvedés (esetleges csúszással több), de utána nem kell soha többért a pénz miatt aggódnom. Egyesek kifogásolják, hogy így állok a dolgokhoz, de ez a valóság.


Ha nem tepersz egy piacképes szakon és nem izzadsz vért akkor az egész életed eláshatod, legalábbis itthon. Külföldre pedig csak pénzel lehet menni és egy jó szakmával, tapasztalattal, na már most itthon még ingyenes gyakornoki helyet sem találtam az OKJ szakmámban (kiadványszerkesztő).


Sok volt osztálytársam normális szakmákkal (asztalos, hegesztő, szakács stb.) gyárban robotolnak vagy közmunkások, 20-as évei elején jár mind.

2014. okt. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom szerint nem nagyon foglalkoznak azzal, akinek:


- nincs gyakorlata,

- vidéki

- gyereke van

- túllépett egy bizonyos korhatárt


A "nincs gyakorlata" többnyire azzal védhető ki, hogy tök mindegy hol és miként dolgozol, csak valami "előéleted" legyen valahol. Aztán ha van, akkor a többi ponttal se legyen gond, mert tényleg 100 másik vár a munkára utánad.


Unokatesóm szintén diplomás, nyelvvizsgával, de kénytelen volt egy multihoz menni szalagmunkára, utána pedig "postázóba", hogy egy olyan helyre felvegyék, ami összefügg a végzettségével, és amiben dolgozni szeretett volna.

Nekem van 25 évnyi gyakorlatom, de "öregnek" számítok a "mai, fiatalos, dinamikus csapatba", ezért minden mást csináltam addig, amíg egy olyan helyre kerestek munkavállalót, ahol nem számít a 45 éves kor, a dinamizmus, hanem csakis a gyakorlat...:)

2014. okt. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
92%

"két felsőfokú végzettséggel"

- nesze semmi, fogd meg jól, gyakorlatilag semmit nem mondtál


"jogosítvánnyal"

- kitalálom, B kategória! Na, az nekem is van, sőt, mindenkinek van, a jogsi a CDE-nél és a PÁV-nál kezdődik


"és jó kiállással"

- én is jól ki tudok állni, meg ülni is, ha épp van hely, de ezért fizetni senki nem fog se nekem, se neked

2014. okt. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
93%
Felsőfokú végzettség..... Még vannak emberek akiket meg lehet vezetni ezekkel az OKJ-s szarokkal? Úgy látom téged meg....Ezért nem vesznek fel. Mert biztos, hogy van a végzettségednek megfelelő diploma is és azt helyezik előtérbe. Az, hogy te még pályakezdő is vagy, csak ront a dolgon.
2014. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
65%

#15


lóf@$zt fogsz te jól keresni. Te mondod a saját írásodban, hogy csak kényszerből végzed és nem szereted. Gondolod, hogy olyannak aki kényszerből csinálja, azt majd jól megfizetik, csak azért mert mérnök. Ne zavarjon, hogy veled együtt 100 mérnököt fog az az 1 egyetem kitolni a piacra, akik ugyanarra a pozícióra fognak pályázni mint te! És több mint való, lesz olyan aki nem csak kényszerből végezte azt a szakot és jobb referenciái lesznek mint neked!!


"Több 100-1000 diplomás ember kényszerül arra, hogy lényegében olyan munkakörben dolgozzanak ahova semmilyen előképzettség nem kell"


Te miből gondolod, hogy nem fogsz köztük kikötni? Csak azért mert kényszerből elvégeztél egy piacképes szakot, mondjuk 2essel végigbukdácsolva és utálva?


Na ne! Ezzel a többieket megetetheted, engem nem!


"Sok volt osztálytársam normális szakmákkal (asztalos, hegesztő, szakács stb.)"


Azért mert idióták! Nem szeretik a munkájukat, nem szeretik magukat, és álomfizetést várnak 0 szakmai tapasztalattal. Emellett nem tudnak helyezkedni.


Ausztriában egy awi-s hegesztő aki tud is hegeszteni simáén keres 2000euró körül nettóban! Ja, hogy ezért be kell koszolni a kezét és nyelvet is kell tudnia? Na ez a büdös sokaknak!


Ismerősöm pincér Ausztriában egy kis szállodában havi 1700euróér napi 6-7 órát melózik csak. Ennyit erről!

2014. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
39%

Először, jól megy a szak, ahogy írtam tanulok, másodszor látom fingod sincsen erről a szakról, de gondolom a többi mérnöki szakról sem. Aki képes egy kettest összehozni ezen a szakon az már tud valamit. Az első félévben olyan 260 ember volt a csoportba, most 100-110 ember van és ezek között is jócskán akad olyan akik csúszni fognak 1-2 tárgyból. Az összes mérnöki szakot egybevéve nem fog az egyetem több 100 mérnökit "kitolni". Megint csak el vagy tájolva, nézd meg milyen végzési arányok vannak egyes műszaki egyetemeken.


Másodszor, akinek nincsen tőkéje az nem tud külföldre menni, de ezt leírtam. Az ismerőseimet pedig te ne minősítsd, az egyetlen idióta itt maximum te vagy.


Senki sem vár álomfizetést, de nehogy már azt kelljen eltűrnie egy embernek, hogy feketén alkalmazzák és ez mellé még úgy is viselkednek vele mint egy állattal. Hiába játszod itt az atyaúristent, csak magadat minősítetted a stílusoddal.

2014. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!