Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondok a munkahelyemen,...

Ha felmondok a munkahelyemen, akkor jár a végkielégítés (több mint 5 éves munkaviszony)?

Figyelt kérdés
Szeretnék felmondani, de úgy, hogy megkapjam az 5 év után járó 2 havi végkielégítést is. Munkavállalói rendes felmondásnál jár?
2014. okt. 12. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mondasz fel, miért kéne kárpótolnI? Bepróbálkozhatsz egy közös megegyezéssel, ami tartalmazza a végkielégítést, de ez már a főnöködön múlik.
2014. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És azonnali hatályú felmondásnál? Az, hogy havonta lassan 2 hete töltök külföldön a cég más telephelyein az indok lehet az azonnali felmondásra? Mikor felvettek arról volt szó, hogy 1-2 havonta 2-3napot kell mennem. Azóta már több helyre is engem küldenek. Smmi plusz juttatást nem kapok csak a kölségeket térítik. Munkaszerződésemben vezető állású munkavállalóként vagyok írva.
2014. okt. 12. 22:50
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kapsz végkielégítést, ha ők mondanak fel, de nem rendkívülivel. Vagy ha jogutód nélkűl szűnik meg a cég vagy felszámólják, de akkor nem jutna neked úgy sem.


Mond meg nekik, hogy mondjanak már fel neked a sminked sem passzol a cég imagejéhez és a rucid sem trendi

2014. okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
:) a szerverszobába nem kell túl nagy smink :)
2014. okt. 12. 22:55
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

felmondásnál értelem szerűen nem jár semmi...

ha kirúgnak akkor jár, de ha olyat csinálsz akkor azt is megvonhatják..

2014. okt. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Irigylem a problémádat de komolyan,utazgathatsz,és kint kell lenned külföldön.Ver az élet kérdező de komolyan,ezt nem lehet bírni :))))))))))))))))))))))))))))))

Becsülnéd meg,miért nem én nekem kell állandóan utazgatni?Én meg rágom a vezetőm fülét,hogy menjek már menjek már.

2014. okt. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha a szerződésed nem rendelkezik a külföldön végzett munkádról, akkor a Munka Törvénykönyve az irányadó. AZ biztos, hogy nem küldhetnek korlátlanul külföldre, de most nem tudom pontosan. Ettől függetlenül ha te mondasz fel, akkor nem jár semmi, valahogy azt kell elérni, hogy ők mondjanak.
2014. okt. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2012. évi I. tv.
2014. okt. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
#6 lehet neki a család fontosabb mint külföldre utazgatni :)
2014. okt. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
# 9/9- igen, családom van és most pl. 2 hete nem voltam otthon, akkor is csak 1.5 napra.
2014. okt. 13. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!