Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oszlik meg a benzinpénz,...

Hogy oszlik meg a benzinpénz, ha nem az enyém az autó?

Figyelt kérdés

Utas vagyok egy munkatárs mellett, akivel Pestre járunk melózni. A cég fizeti a benzinköt, felesben még jó kis lóvé is maradna, de a munkatársam most az autó használatra is el akar kérni plusz tíz kilót, mint kopási költséget, havonta. Pedig így is vastagon jól jár hogy felezünk!

Tényleg nekem is bele kell szállnom az autó javítási költségeibe ezzel, vagy csak le akar húzni?

Főnökömet futólag kérdeztem, azt mondta hogy azért jó a kilóméterpénz, mert aban már benne van a kopási költség.

Hogy tudnék ebből jól kijönni?


2014. okt. 13. 15:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%
Havi 10 kopási költség címszó alatt elég erős. Ez inkább lehúzás pláne ha a benzinpénzbe bele van számolva.
2014. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Mondtam a csávónak hogy sokallom, mire közölte, hogy neki nem lenne kötelező engem fuvarozni, meg hogy más sem fog és akkor nem lesz munkám.

Most szóljak a főnöknek, hogy ezt nyíltan rendezzük le, mert ezzel gyakorlatilag meg vagyok zsarolva:

2014. okt. 13. 16:43
 3/32 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom, hogy milyen autóval jártok, és hogy hány kilométert naponta, de azért érdemes számolni...


80km naponta, az havonta 1760km. Egy év alatt beletesztek 20ezer km-t. Ez egy átlagos futásteljesítmény, úgy gondolom, az autó össz kilométerének nagy része úgy jön össze, hogy te ülsz a jobb egyesben. Egy 5 éves középkategóriás autó havi értékvesztése kb. 30eFt. Ebben nincs üzemanyagköltség, nincs olajcsere, nincs akksicsere, nincs gumicsere, nincs semmilyen kopás. Szerintem teljesen reális a 10-es ebben az esetben. Ha a te szitud más, 5km-re jártok naponta, akkor számolj újra.


És ő vezet, ő kockáztat. Én fairnek tartom.


Ha úgy jobb neked, menj külön, vagy ajánld fel, hogy menjetek a te autóddal. Ha szerinte fair az ajánlata, akkor nyugodtan jól érzi magát a másik oldalon is, hogy a te autód kopásáét ő fizessen 10-et... Ebből kiderül, hogy szerinte fair-e az ajánlata... Hajrá!

2014. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
61%
Ja, ez nem zsarolás. Egy üzleti ajánlat elfogadásáról vagy nem elfogadásáról van szó.
2014. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
57%

Havi 10 lehet tényleg sok, de ez függ az autótól is.

Ugyanis ha precízek akartok lenni, akkor beleszámoljátok az éves kötelező szervizeket, biztosítást, teljesítményadót. De ha nagyon precízek akartok lenni, akkor éves szinten a teljes szervizelést és az autó értékvesztését is beleveszitek. Úgy már nem sok a havi 10 ezer (de mint írtam, ez autótól is függ, Swiftnél sok, S Mercinél nagyon kevés).

Ha nem tetszik, vegyél magadnak autót, motort, avgy tömegközlekedés.

2014. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Tehát mindketten felveszitek a benzinpénzt, mintha külön mentetek volna. Ebből ő a saját részt a benzinre költi,

amit te kapsz meg felezitek.


Ez esetben ő rosszabbul jár nálad, hiszen ténylegesen romlik a jármű értéke, állapota, biztosítást és szervizt fizet. Ezzel szemben te lefölözöd a profitot!


A jóhoz könnyű hozzászokni, így nem csoda, ha ragaszkodsz hozzá foggal, körömmel. Neki szopás van, neked meg szopatás :)

2014. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nem félreérteni, nem társtulajdonosa vagyok az autónak, ami bármikor használhatok, nem taxi személyi sofőrrel, csak elvisz A-ból B-be meg vissza naponta, semmi extra fáradtság/költség a tagnak azon felül ahova ő is megy A cég meg kfizeti duplán.

A tag egyedül is belerakná ezt a távot, koptatná a kocsiját, stb, az hogy engem visz, neki az üzemanyagban már így is fele haszon.


3/5-ös válaszoló

szerinted ha lenne jogsim vagy saját autóm, problémáznék ezen?

és ja, én csak a benzinpénzt kérném el, ha saját verdám lenne, teljesítmény/fogyasztásban úgyis kijönne! bocs, te kérdezted!

pénzből élek, nem sokat kapunk szal nekem is van hova tenni, nem teljesen vágom ezt a közös autós témát, meg értem én hogy vannak egyéb költségek is a kocsin, csak nem akarok többet bukni rajta, mint amennyit muszáj.

Másoktól is azt hallom, hogy csak a benzinpénzt osztják meg, ezért akadtam fönn hogy van aki extra pénzt kér azon felül.

Ha meg most ez tényleg üzleti ajánlat, akkor elég tisztességtelenül visszaélés a helyzetével.

2014. okt. 13. 22:53
 8/32 A kérdező kommentje:

#6/7 válaszoló

Jól írtad, csak fullra rosszul értelmezted.Meg kicsit bunkón fogalmazol.

A benzin felesbe megy, ami megmarad, az is feles. Mi ezen a szopatás? Menjen egyedül, és még bele is kelljen fizetnie a sajátjából, hogy munkába tudjon járni?! na az a szopatás!

Kifizetem a fele utiköltségét, cserébe elvisz oda ahova ő megy! Írtak itt okos dolgokat, és értem mire akarnak kilyukadni:

fizessem meg a luxust is, hogy visznek autóval, ha már sajátra nem futja...:\

2014. okt. 13. 23:08
 9/32 anonim ***** válasza:
62%

"és ja, én csak a benzinpénzt kérném el, ha saját verdám lenne"


Nos, ebben az esetben akkor rosszabbul járnál, hiszen a teljes havi 30ezres értékcsökkenés téged terhelne. Akkor örülj, hogy nem a tied, és örülj, hogy csak 10-be kerül 30 helyett!!! Az autózás nincs ingyen, és nem csak tankolni kell az autót. Fogadd el. Tényleg rossz lehet, hogy erre a kollégád csak most jött rá, megértem. De jogosan jár neki, én úgy gondolom.

2014. okt. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
37%
Én is hasonló helyzetben járok a munkatársammal csak én vagyok a sofőr és az én kocsimmal járunk. Csak azokra a napokra kérek pénzt mikor Ő is jön és csak a benzinpénzt kérem el. Ahogy mondtad is így is úgy is járnia kell dolgozni. Szembesítsd azzal, hogy ha te nem fogsz vele járni akkor még az a fél se lesz amit eddig adtál neki szóval jobb ha átgondolja a helyzetét. Ne te fizesd már helyette a teljes szervizelést főleg ha nem is vadi új autóról van szó hanem 100-200 ezer kilométert futott. Na meg Ő máskor is használja gondolom nem csak munkába járni. Gondoljon bele, hogy ez első sorban neki jutalom, hogy abból a pénzből amit így is úgy is elköltene utazásra visszajön valamennyi általad.
2014. okt. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!