Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oszlik meg a benzinpénz,...

Hogy oszlik meg a benzinpénz, ha nem az enyém az autó?

Figyelt kérdés

Utas vagyok egy munkatárs mellett, akivel Pestre járunk melózni. A cég fizeti a benzinköt, felesben még jó kis lóvé is maradna, de a munkatársam most az autó használatra is el akar kérni plusz tíz kilót, mint kopási költséget, havonta. Pedig így is vastagon jól jár hogy felezünk!

Tényleg nekem is bele kell szállnom az autó javítási költségeibe ezzel, vagy csak le akar húzni?

Főnökömet futólag kérdeztem, azt mondta hogy azért jó a kilóméterpénz, mert aban már benne van a kopási költség.

Hogy tudnék ebből jól kijönni?


2014. okt. 13. 15:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
37%

Ajj na akkor még egyszer fussunk neki.


A kocsi tulaja kap mondjuk 30e Ft-ot ebből 20 jár a benzinre 10 az amortizációra. ( eleve térítve van a kopás is ). Az utas is kap 30e Ft-ot ebből odaad 15-öt DE! ez a 15 már nem a kopásra és a benzinre jár mert azt MÁR a cég TÉRÍTI (ugyanis az autó akkor is kopik ha a posztoló nem vele fog járni!) EZ! A 15e zsebben marad mondhatni azért kapja mert elviszik A-ból B-be. Ha megtartaná a 30e Ft-ot és semmit se fizetne a soförnek a kocsi akkor se kopna se jobban se kevésbé. Viszont szerintem elég érvet írtunk le mindkét oldalról a kérdező eltudja dönteni mostmár mit szeretne :D

2014. okt. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
22%
Látom Kádár népe még mindig nem érti a piacgazdaságot. Van egy szolgáltatás, amit nem kötelező igénybe venni és amelynek a szolgáltatója megszabhatja az árát. Ennyi a történet, tessék tovább haladni.
2014. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Az utas is kap 30e Ft-ot ebből odaad 15-öt"


Te itt olyan feltételezéssel éltél, ami szerintem nem igaz. Írta a kérdező, hogy felesben fizetik az üzemanyagot. Tehát 10-et ad oda a sofőrnek, és 20 marad neki. A sofőr szintén 10-et fizet üzemanyagra, 10 elmegy neki amortizációra, és csak 10 marad neki.


Az utasnak 20 marad, a sofőrnek, aki kockáztat, aki felelősséget és kényelmetlenséget vállal, annak meg csak 10. Szerinted ez igazságos?


Na ugye...

2014. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Ha ketten koptatunk egy autót, úgy igazságos, hogy ketten térítjük a kopását is. Ennyi.
2014. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Kaptál te már életedben utazási költség térítést személygépjárműre ?.... Nem hiszem különben nem írnál ekkora hülyeségeket.
2014. okt. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Kösz a kommenteket.

Közben megoldottam, dobtam a csókát,főnököm jön értem némi kerülővel, és ő tényleg csak benzinre kéri el, azt monta ez a normális és hogy mindigis így volt, meg hogy így is jól jár a feles benzinpénzzel.

Ő azt mondta, a kocsija az csak az övé, ha visz benne valakit, ha nem. Fizetős utas meg csökkenti a költségeit.


Pár dolgot kiemelnék:

"Ha közösen megyük, én megmondom előre, 27Ft per km-t osztunk szét, annyiért viszlek, ennyit fizetek neked is, ha azt akarod, a te kocsiddal menjünk. Ebben nekem van üzemanyagköltség, szervizek is, és sofőr-felár is. Aki vezet, az "kapjon" többet, mint aki csak utas...


Ez amúgy nekem 6.50 forint plusz kilométerenként az üzemanyagköltségen kívül, ez évi 130ezret jelent. Aligha fedezi a szervizeket, olajcseréket, gumicseréket, műszaki vizsgákat, biztosítást, karbantartást stb. Értékcsökkenésről még mindig nem beszéltünk, ami nekem kb évi 300.000,-.


Nem olcsó az autófenntartás, na! "

Sok helyen nem térítik a benzint, mégis kocsival járnak az emberek dolgozni, ha megtehetik. Helyi cégnél dolgoztam, busszal mentem műszakba, helyi tagok meg ugyanott kocsival tolták, térítés nélkül saját zsebből. Az üzemanyagtámogatás szerintem nem arra van hogy fedezze kocsi fönntartás teljes költségét, csak könnyíti.

Meg a sofőr felár.... bocs de ne röhögtess, elmész itt szolgáltatás szintre egy költségcsökkenős/költségmegosztásos egyszerű emberek közti szóbeli/!!/ megegyezésből. Szerintem neked még annyi fogalmad sincs a témáról, mint nekem!



"Akkor beszélhetnénk közös autóhasználatról ha az utas is vezethetné/használhatná az autót amikor akarná.

Továbbá itt az autó tulajának fedezik a TELJES benzinköltséget és az amortizációt is!

Csupán azért kér a kollégától valamennyit, hogy ne ingyen utazzon és ezzel egy kicsit Ő is nyerjen. A kocsi nem az utastól fog plusz 10 000 Ftnyit amortizálódni és X forintal többet fogyasztani.

2 utasnál még viszonylag elenyésző az érték feltéve ha nincs olyan nagyon jó kondiban a postolo.

Szóval figyelembe kell venni, hogy nem a fizetését költi erre a "sofőr" hanem a cég fizeti külön az utazást."


Látom te tényleg vágod, miről beszélek! Erről!!


"Az más lenne, persze! Igazad lenne! De elsiklottál egy fontos részlet felett! Ezt írja a kérdező a #7-es kommentjében: "A cég meg kfizeti duplán. "


Szóval a cég a kérdezőnek is fizet ugyanannyit! Ennek tudatában most fogalmazd újra a válaszodat szerintem!"


Velem fele annyit fizet, plusz marad neki is extra pénz.

Meg nekem is extra pénz. Akkor te most azt sérelmezed, hogy én "potyán" kapom az extra pénzt? Ő sem tesz bele több munkát az fölött hogy felvesz a kocsiba és bemegyünk melózni. Az hogy még a feles fölött le akart nyúlni nehogy én utasként jobban járjak mint Ő, akié a kocsi, fullra meg etikátlannak bizonyult.



Lényeg, mostantól mással járok a ki korrekt, persze rendszeresen fogom értékelni a jófejségét ezzel-azzal, tálca sörrel, hogy nem keresni akar rajtam.


béke meg mégegyszer kösz a hozzászólásokat, sztem tanuságos volt!Magyar ember szeret mindenen nyerészkedni, kevés a korrektség meg az emberség, nekem meg most mázlim volt hogy találtam.

2014. okt. 16. 23:39
 27/32 anonim ***** válasza:
45%
sokan osszekeverik korrektséget azzal, hogy jól járnak. kérdező, te jól jártál. ha te vinnéd a főnököt, rosszul járnál. A főnököd van most ebben a szerepben, tehát ő jár rosszul, vagy ha jobban tetszik, rosszabbul. Az nem korrekt, hogy az egyik jól jár a másik meg nem, vagy nem annyira...
2014. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

"sokan osszekeverik korrektséget azzal, hogy jól járnak. kérdező, te jól jártál. ha te vinnéd a főnököt, rosszul járnál. A főnököd van most ebben a szerepben, tehát ő jár rosszul, vagy ha jobban tetszik, rosszabbul. Az nem korrekt, hogy az egyik jól jár a másik meg nem, vagy nem annyira..."


Nélkülem úszik a TELES benzinköltség.

Velem FELE megy zsebre haszonba. Nem fogod fel hogy itt mindenki JOBBAN jár, és nem rosszabbul. Az hogy én egy kicsit még jobban járok, az egy dolog. Sajnálod mert írígy vagy??? A főnököm nem az, közben nagyon anyagias ember.

2014. okt. 18. 08:32
 29/32 anonim ***** válasza:

"Az hogy én egy kicsit még jobban járok, az egy dolog. Sajnálod mert írígy vagy???"


Nem, nem sajnálom, hogy jobban jársz, csak azt mondom, hogy szerintem nem korrekt.


Tehát nem korrekt, ha az egyik fél jobban jár, de ha ezt mind a két fél elfogadja, akkor lehet üzlet. Vedd észre, hogy a korrektség nem az üzleti, hanem a baráti kapcsolatok jellemzője.


Nem tudom, kivel milyen a viszonyod, de kezd körvonalazódni, hogy barátként egyik sem tekint rád, és fordítva. A munkatársadnak úgy lett volna jó, ha adsz még egy tízest. A főnököd ennyivel kevesebbel is beéri. Ez szimpla üzlet. De neked emiatt most a munkatársad egy szemét dög, a főnököd meg az isten. Ha holnap a munkatársad felajánlja, hogy ő csak a negyed benzinköltséget kéri el, akkor ő lesz az isten, a főnököd meg a szemét anyagias irigy dög?!?


Neked ma a vodafon a szemét, holnapután meg a telenor? Aztán megint fordítva? Miért kell üzleti ajánlat alapján az ember személyiségét értékelned? (Mondjuk jellemző egy rétegre a gondolatmeneted... "szemét bankok, szemét multik, szemét vállalkozók stb.")


Neked úgy látszik az az emberek értékmérője, hogy tőled hány forintot kérnek el. Ez alapján ítéled meg az embert! Neked nem az számít, hogy mindkét fél jól jár-e, mert te még úgy is jól járnál, ha a 10-est kifizetted volna! Neked az kell, hogy TE JÁRJÁL JOBBAN, mint a másik!


Amúgy miért kéri el az anyagias főnököd a benzin felét?!? Hiszen ő így is, úgy is beülne az autójába! Ha adnál neki kétezret havonta, vagy egy sört, az neki tiszta nyereség lenne, nem?!? Úgy is jól járna mindkét fél! Te is, meg ő is. Most meg itt extra profitra törekszik a szemét?!?

2014. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"... itt mindenki JOBBAN jár, és nem rosszabbul. Az hogy én egy kicsit még jobban járok, az egy dolog."


Nézzük milyen lett volna a korrekt gondolatod, ha a 10-est kifizetted volna:

"... itt mindenki JOBBAN jár, és nem rosszabbul. Az, hogy a sofőr egy kicsit még jobban jár, az egy dolog."


Valamiért neked ez a második mégsem tetszik... Ha te jársz jól, az "csak egy dolog". Ha a másik, az ellen vicsorogva tiltakozol.


Értem én.. Neked nincs kocsid, csóró vagy, a másiknak meg van, minek annak az anyagias dögnek a még több pénz... Értem, nyugi. De ilyen gondolatokkal mindig is csóró fogsz maradni... És azért írok csak, azért szenvedek veled, hogy ezt felfogd, és még időben változtass... De fel fogom adni hamar... Illetve most!


Igen, rájöttem, igazad van. Anyagias vagyok, és irigy. Sajnálom tőled a pénzt. Csak a benzinpénzt tisztességes elkérni. A főnököd nagyon jó fej, a munkatársad meg járjon csak egyedül, jól megszívta, haha!

2014. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!