Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oszlik meg a benzinpénz,...

Hogy oszlik meg a benzinpénz, ha nem az enyém az autó?

Figyelt kérdés

Utas vagyok egy munkatárs mellett, akivel Pestre járunk melózni. A cég fizeti a benzinköt, felesben még jó kis lóvé is maradna, de a munkatársam most az autó használatra is el akar kérni plusz tíz kilót, mint kopási költséget, havonta. Pedig így is vastagon jól jár hogy felezünk!

Tényleg nekem is bele kell szállnom az autó javítási költségeibe ezzel, vagy csak le akar húzni?

Főnökömet futólag kérdeztem, azt mondta hogy azért jó a kilóméterpénz, mert aban már benne van a kopási költség.

Hogy tudnék ebből jól kijönni?


2014. okt. 13. 15:47
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Figyelj 60% os.

Látom te kizárólag a pénzügyi oldalát tudod felfogni a kérdésnek.

Hát nesze a pénzügyi válaszom:

Azt az ajánlatot fogadom el, ami nekem jobban megéri! Jogom van hozzá!

Hogy bejött egy másik, kedvezőbb ajánlat a képbe, kényszerhelyzetből döntéshelyzetbe jutottam. A második "ajánlattevő" /ha csak a pénz oldalát nézzük/ megelégszik kevesebb haszonnal. Ja és emberi értékmérő, nem ismered a történet személyeskedő hangnemét, úgyhogy ott most csitulj el!

Válaszaid tartalma és hangvétele alapján VAN autód, és nem vagy az a korrekt fajta, hasonló helyzetben tuti jól behúznád a tagot akit azzal verne az ég hogy az utasod legyen.


Magaddal kapcsolatban nagyon korrektek a meglátásaid:

"Igen, rájöttem, igazad van. Anyagias vagyok, és irigy. Sajnálom tőled a pénzt."

Az hogy a főnök meglépte ezt felém, egyrészt tudja hogy nagyon rosz az anyagi helyzetem /devizás vok/, márrészt cégnél senkinek nem szokás felesen fölül elkérni, a tag most helyre let téve rendesen.

A hozzászólásaid abból állnak, hogy kiforgatod mások szavait.De attól még nem lesz igazad hogy tahó vagy és lealegálsz másokat, csak szólok.

Úgyhogy itt neked is kéne jó sokat változtatni a hozzáállásodon, mert az ilyen önző birkák lehet sok pénzt össze tudnak harácsolni, de mind egyedül, besavanyodva,közutálat tárgyaként öregszenek és halnak meg.

2014. okt. 19. 14:21
 32/32 anonim ***** válasza:

"Hát nesze a pénzügyi válaszom:

Azt az ajánlatot fogadom el, ami nekem jobban megéri!"


Gratulálok, ezt írtam neked már egy hete is, tudod, amikor még zsarolásnak érezted az ajánlatot: "Ja, ez nem zsarolás. Egy üzleti ajánlat elfogadásáról vagy nem elfogadásáról van szó."


Örülök, hogy egy hét gondolkodás után rájöttél, hogy mégsem zsarolnak téged...


"Ja és emberi értékmérő, nem ismered a történet személyeskedő hangnemét"


Igaz, a történet emberi értékeiről csak az általad elmondottak alapján lehet ítélkezni. Te, aki zsarolónak nevezed azt, aki elviszi a-ból b-be a kényelmes fenekedet.


"Válaszaid tartalma és hangvétele alapján VAN autód, és nem vagy az a korrekt fajta, hasonló helyzetben tuti jól behúznád a tagot akit azzal verne az ég hogy az utasod legyen."


Nos, értem én, hogy nem olvasod, illetve csak azt érted ki a mondatokból, ami egyezik az előre elképzelt világképeddel. Nos, ideidézem neked, én hogyan osztom az utazások költségét: "Ha közösen megyük, én megmondom előre, 27Ft per km-t osztunk szét, annyiért viszlek, ennyit fizetek neked is, ha azt akarod, a te kocsiddal menjünk."


Tehát először is, megmondom előre, hogy nekem mennyibe van az út. Ha szeretnéd, és szerinted te kihozod olcsóbban, ennyit fizetek én is neked. Tehát NEM CSAK benzinpénzt fizetek, ha te vagy a sofőr. Ez szerinted a jó behúzás? Te csak benzinpénzt fizetsz, én többet. Szerinted ezek alapján kettőnk közül ki húzza be jobban a sofőrjét?


"egyrészt tudja hogy nagyon rosz az anyagi helyzetem"

OK, mondtam én, alamizsnát ér elfogadni... Ezt tetted. Ha viszont nem kapsz, azt a másiknak felróni, nos, az szegénységi bizonyítvány. És főleg sokszor a csóróság OKa...


"De attól még nem lesz igazad hogy tahó vagy és lealegálsz másokat"

Nem tudom, hogy lealegálok-e másokat, de biztos, ha te mondod. Igazam meg nem kell, hogy legyen, túlvagyok már ezen. A tahóság meg igazán nem ide tartozik. Ha úgy gondolod, tahó vagyok, fogadd el.. Nem lesz jobban igazad, ha ezt a szememre veted.


"Úgyhogy itt neked is kéne jó sokat változtatni a hozzáállásodon"

Lehet, bár szerintem nem. De a személyem amúgy sem tartozik ide. A kérdéshez csak az tartozik, hogyan érdemes megosztani az utazási költségeket a fent vázolt esetben. Kérlek szorítkozzunk erre a témára!

2014. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!