Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan magyarázzam meg a 3...

Hogyan magyarázzam meg a 3 éves űrt az önéletrajzomban?

Figyelt kérdés

Bár tisztában vagyok vele, hogy csak kiröhögést oltást és úgy általában flame-et fogok kapni de azért kifejtem a kérdést:


Gimi alatt és után szüleimnek meglehetősen határozott elképzelése volt a karrieremet illetően (orvost akartak belőlem csinálni). Én nem akartam az lenni, mégis felvételiztem - nem vettek fel. 1 évig nem csináltam semmi különöset azon kívül, hogy lenyelvvizsgáztam angolból. Miután újra eljött a felvételi ideje kicsit bekeményítettem (sajnos nem eléggé) és mintegy kompromisszumos megoldásként ELTE biológia Bsc szakra mentem holott valójában a fizika érdekelt (abból voltam jó és kémiából mégis biológiából és kémiából érettségiztem emelt szinten).


Borzasztóan utáltam a szakot, nem volt nekem való. Másfél év bohóckodás után feladtam. Majd jelentkeztem ELTE fizika Bsc szakra. Elvégeztem Msc-vel együtt 6 év alatt. És itt vagyok, hipp hopp 27 éves múltam, nincs épkézláb munkatapasztalatom (csak persze jegykezelőként dolgoztam meg diákmelókat vállaltam de ugye azt hagyjuk...).


Van egy hatalmas 3 éves fekete lyuk az önéletrajzomban, mert a félbehagyott bioszt nincs pofám beírni az 1 év érettségi után pedig adott.


Mit tegyek? már július óta keresek melót, eddig két interjún voltam...


Tudom hogy nem versenyképes a képzettségem, már megbántam hogy nem villamosmérnöknek mentem.

De utólag nem tudom ezt az egészet visszacsinálni... szeretnék a szakmámban dolgozni és nem leírni magam ennyi tanulás után.


Mit javasoltok?


27/F


2014. okt. 17. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerüen ird azt,hogy tanultal.Vagy ha azt nem akarod,akkor pl.utazgattal.
2014. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Jelentkezz a mekibe, aztán munka közben küldözgesd szerteszét az önéletrajzokat, csak felvesznek majd valahová a szakmád szerint ha kitartó vagy.
2014. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha a tudásod megvan amúgy, jelentkezz nyugodtan villanyos munkákra ezzel a diplomával.
2014. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

le lehet írni hogy tanultál de váltottál mert azt jobbnak láttad. ha azt írod hogy utazgattál azt látják hoyg eg ylusta újgazdag kölyök vagy.


tanulj nyelvet és irány külföld. ott megfizetik a fizikusokat is.

2014. okt. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lehet fura válaszként hangzik, de először is: BÍZZ MAGADBAN! Ha Te olyan képet alkotsz magadról, h egy elfuserált életed van, akkor egy munkáltatót sem tudsz majd meggyőzni róla, h értékes munkaerő lennél.

CSináld azt, h az értékes dolgokra fókuszálsz, és nem nagy fekete lyuknak írod le a 3 évet:


- angol nyelvvizsgát szereztél!

- a diákmunka is munkatapsztalat! bele kell írni pályakezdőként mindent.

- biológia területen is szereztél tapasztalatot, viszont rájöttél, h nem a Te asztalod. (= ember, tudod h mit akarsz! nem puhap*csként végigcsinálsz valamit, amit nem szeretsz, hanem mersz váltani, és menni az "álamid után", mersz önmagad lenni.) Szerintem ezt értékelnék a HR-esek. Nem azt látják, h lyuk, hanem, h tanultál, ehhez is értesz. (nyugi a krediteidet nem fogják bekérni).


tanács: Mi lenne ha keresnél vm önkéntes munkát (pl. UN online volunteering) Ebben az a jó, h bele tudod írni a CV-dbe, h csináltál valamit, látják, h szorgalmas vagy, gyarapszik a munkatapasztalatod, hát még vmt teszel is a közjóért.


munkakeresés: azt írod, h a szakmádban szeretnél dolgozi. ez azt jelenti, h csak diplomás állásokra jelentkezel? Mert ha igen, akkor lehet, most az kezdetek kezdetén jó volna kicsit alább adni, és egyéb műszakis munkákra is beadni (műszaki kütyük installációja, karbantartás...)


egyéb: fizika korrepetálásra nem gondoltál? (vagy óraadásra?) Ez is pénz és tapasztalat.

Egyszer egy fizika szakos tanár barátom mondta, h neki mindig lesz állása, mert akinek esze van a fizikához, úgyse menne tanárnak.


remélem tudtam segíteni!

2014. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha szereted a fizikát és végül kiharcoltad magadnak, akkor felteszem minden OTDK-n részt vettél, publikáltál, kutattál. Ha nem, akkor mondjuk meglehetősen kevés értelme volt ezzel bohóckodni 27 éves korodig. Ettől függetlenül nyugi, pénzügyi multik, bankok, gyárak szoktak felvenni fizikusokat, előbbiek azért mert tudsz számolni, utóbbiak meg mert kevesebbért is bevállalsz valami alap mérnökösdit, mint egy villanyász, de meg tudod csinálni. Nagy gond nincs, de ha nem beszélsz angolul folyékonyan, akkor azt nagyon gyorsan rántsd szintre. Lesz melód.
2014. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
vagy egyszerűen hagyd ki az évszámokat, ha lehet
2014. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

" félbehagyott bioszt nincs pofám beírni "


Már miért nem? Semmi gond nincs azzal, ha valaki rájön, hogy mást szeret csinálni. Főleg, ha utána olyan helyre jelentkezik, amiben azt kellene tennie amit szeret.

2020. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!