Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma után egy-két év...

Diploma után egy-két év külföldön (akármilyen munka) majd hazajönni?

Figyelt kérdés

Egy értéktelen alapdiplomával esetleg kimenni külföldre, ott mosogatni, takarítani, eladóként dolgozni megéri? Mármint fel tudja magát szedni az ember anyagilag? Tud spórolni, esetleg pénzt hazautalni a családnak, rendszeresen?


Itthon hogyan lehet elhelyezkedni ezekután?

A nyelvtudás segítene a későbbi, itthoni elhelyezkedésben?


Aztán utána elvégeznék egy OKJ-t, de ez a jövő zenéje lenne.


2014. okt. 24. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

diploma után élet külföldön és hazajönni félévente, hogy ne felejtsd el, miért utaztál ki.


lehet spórolni, pl angliába 300 kell a kiutazásra, kint a fizetésed kb minimum 350eft lesz, amiből 150et félre tudsz tenni ha összehúzod magad.

nem támogatni kel la szülőket hanem kiköltözni nekik is és ott dolgozni, bár a nyugdíj nem tudom hogy lesz, jobb angliai nyugdíjból magyarországon élni.

2014. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gondolj bele, hogy kint mosogatsz diplomával a kezedben 300e ért, itthon robotolsz diplomás munkát jó esetben nettó 150e-ért. És akkor örülhetsz ha értéktelen diplomáddal felvesznek és 150e-t adnak.
2014. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell értéktelen diplomát csinálni, amire nincs kereslet.
2014. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3., ezt mondd el egy 18-19 évesnek is, aki lelkesen tanulni szeretne, belevágna valamibe, de nem tudja, mi-merre-hány méter és senki se segít neki!
2014. okt. 25. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem kell értéktelen diplomát csinálni, amire nincs kereslet."


ezt úgy mondod mint ha itthon a 2-3 szakmán kívül lenne is valamire kereslet, és ennek mérlegelésére képes egy 17 éves gyerek.

tipikus újgazdag kölykök beszólásai akik beletenyereltek a jóba.

megjegyzem ugyanazzal a szakmával külföldön jobban lehet keresni, legyen az bármi.

2014. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsétek el, hogy kint a 300.000-ből kell megélni, kinti albérletárak és költségek mellett. Nem fog fényesebben élni, mint itthon a 150.000-ből.

Én a következőt javasolnám neked: tölts egy évet egy angol nyelvű országban, és tölts még egyet egy másikban (spanyol, olasz, orosz, holland stb.) És ne az legyen a lényeg, hogy mennyit tudsz félretenni, hanem az, hogy megtanuld a nyelvet tökéletesen. Ha utána hazajössz, 2 felsőfokú nyelvtudással már el fogsz tudni helyezkedni min. 200.000 nettóért, Pesten még többért is.

Én Londonban voltam babysitter, nem kaptam sok pénzt, de jártam heti 3 alkalommal nyelviskolába, letettem a C2-es nyelvvizsgát. Voltak kint magyar ismerőseim, akik 3-szor annyi pénzért pincérkedtek, takarítottak, mint én. Napi 10 órát dolgoztak,még hétvégén is, egy putri albérletet béreltek 3-an osztozva, és még engem néztek hülyének, amikor én luxusvillában éltem a családdal, napi 4 órát dolgoztam, és még a kajámat is állták. Sokan úgy mentek haza, hogy félretettek 1-2 millát (ami még egy lakásra sem elég) viszont egész nap magyarokkal dolgoztak együtt, nyelviskolába nem volt idejük járni, így 2-3 év után még középfokon sem beszélték a nyelvet! Nem tudom ki volt a nagyobb hülye, ők vagy én. És azért valljuk be, hogy 1-2 évig eléldegél az ember egy albérletben másokkal osztozva, de azért 30 éves korod felé ez már nem életszínvonal.

2015. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!