Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Londonban milyen hamar lehet...

Londonban milyen hamar lehet munkát találni? Bármilyen személyes tapasztalat érdekel bármilyen munkakörben.

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Hogy milyen hamar találsz munkát az a következőkön múlik

- nyelvtudás

- gyakorlat

- szakma

- ismeretség

- talpraesettség.


Ha ezek megvannak akkor akár pár napon belül dolgozhatsz.

2014. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ha úgy mész ki hogy majd ott taálsz munkát, már rosszul kezded.
2014. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
miért kezdeném rosszul? ...
2014. okt. 25. 12:31
 4/14 A kérdező kommentje:
Valakinek van személyes tapasztalata, aki már kint dolgozott vagy most is ott dolgozik?
2014. okt. 25. 12:32
 5/14 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Bár le vagyok pontozva de van tapasztalatom. 7 éve kint élek, ebből 1 évet Londonban éltem (ott kezdtem) jelenleg egy vidéki városban élek.

Amit írtam az mind kell.

Nyelvtudás nélkül Londonban sincs meló

Ha van ismeretség/ kapcsolat akkor hamar tudsz munkát szerezni. Ha van szakmád /gyakorlatod hamar tudsz munkát keresni.. Nem is értem miért pontoztak le..

Van munka lehetőség csak meg kell felelni rá.

Sőt..hazafelé menet az üzletek kirakatában is olvasok álláslehetőségeket.

2014. okt. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

értem, köszi a válaszod.

nekem van felsőfokú nyelvvizsgám, szóval tudok angolul beszélni, egy nagy akadály, hogy nincs kapcsolatom, ismerősöm. Szóval nem tudom, hogy ez külföldön mennyire nagy hátrány.

Mennyire telített egyébként London munkavállalás szempontjából?

Remélem valamelyik kérdésre még válaszol vki.....

2014. okt. 25. 16:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha van nyelvtudásod akkor az nagyon jó. A kapcsolat/ ismerős akkor jó ha van ha pár napon belül akarsz munkát, de ha van elég tőkéd, és van időd arra, hogy nyugodtan keress munkát akkor nem baj ha nincs kapcsolatod. Kicsit nehezebb, mert mindent magadtól kell intézned, de nem hátrány.

London elég telített ha belegondolsz, hogy minden legális és illegális ember aki dolgozni akar odamegy. Ezért Londonban jobban válogatnak a munkaadók, és bizony nem ritka, hogy vannak akik taposva nyomulnak (ezért is mentem el Londonból) London drága város, így nem árt tisztábban lenni az ottani árakkal.

Szóval:

Jó nyelvtudással, megfelelő tökével nyugodtan kijöhetsz és kereshetsz munkát magadnak, ugyanis neked nem lesz gond (nyelvtani nehézség) hogy szobát bérelj, hogy N.I-re időpontot kérj, hogy bankban számlát nyiss..

Csak halkan jegyzem meg: Vidéki városokban is akad meló, olcsóbb az élet is, és nincs nyomulás..de te tudod. Ha London a cél akkor hajrá! sok sikert (első voltam)

2014. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nagyon hasznos volt a válaszod. Még egy kérdés. Ha nem London, akkor milyen nagyvárosok azok amelyek szerinted nem telítettek? Londonhoz csak azért ragaszkodnék, mert vannak olyan irodák, akik Londonban adnak szállást, és kevés pénz esetén (remélve hogy gyorsan talál az ember munkát) ez tűnik az olcsóbbnak, más városokban nem láttam még, hogy lehetne ilyen olcsón szobát bérelni.
2014. okt. 26. 09:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Szobát bérelni bárhol tudsz ha van 2-3 hét deposit és + 1 heti bérleti díjad. Megint csak azt tudom mondani, hogy nyelvi akadálya szokott lenni annak ha valaki nem tud szobát bérelni. Neked ez nem lesz gond. Minden városban vannak ügynökségi irodák akik szoba/lakás kiadással foglalkoznak.

Mondjuk nem árt tudni, hogy egy kis szoba bérlése Londonban 80-90 fonttól indul hetente, egy ugyanilyen szoba vidéken 70 font vagy olcsóbb hetente.

Hogy melyik város nem telített? Fogalmam sincs. Én nem sok nagyobb angol várost ismerek mert 7 éve ugyanabban a városban élek.. De szerintem minden városban van munkalehetőség. Még nálunk is van (mindig hirdetnek Lidl, felszolgáló , egyéb munkákat.

Jó tanács:

Nézz ki pár várost ami érdekel, és nézz utána, hogy a facebookon nincs-e az adott városnak csoportja.

Pl: Leeds-i magyarok stb.

Ott érdeklődhetsz szoba, és munka után

2014. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ok, köszi megint nagyon hasznos volt a komment:-) Nem is gondoltam, hogy ekkora különbségek vannak. A tanácsodra megnéztem más várost is Londonon kívül és az albérlet tényleg marha olcsó volt (legalábbis abban a városban, amit néztem), nem beszélve hogy teljesen más színvonalú lakásokat lehet bérelni.

Egyébként kb fél év múlva tervezem, hogy kimegyek, addigra sikerül összegyűjtenem nagyjából elegendő pénzt a kiútra. Amúgy lenne még egy kérdésem, remélem nem veszed zaklatásnak:-) Szóval az érdekelne, hogy nagyjából egy főre az étkezésre mennyit kell szánni egy hónapban? Melyek a legolcsóbb áruházak?

2014. okt. 27. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!