Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen képességekkel minek...

Ilyen képességekkel minek érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok az ügyben, és úgy érzem, hogy valami lecsúszott gyári melósként fogom végezni, míg a többiek majd jól megélnek a keresetükből..


Szóval, most kezdtem a gimit. Matekból nem vagyok olyan nagyon jó (3-as szint), de nem is útálom. Kémiából olyan 4-es szinten vagyok, biológiából 5, fizikából 3-4, a többi humán tantárgyból pedig 4-5


Leginkább a politika érdekel, illetve a jog, esetleg még valamilyen orvos, esetleg virológus szeretnék lenne. A joggal csak az a bjom, hogy arra baromi sokat kell tanulni, és telített a szakma


Tanár is kiesett a kevés fizetés miatt


Informatikus a matek miatt esett ki


Gyógyszerész pedig a kémia miatt


Mit tegyek? Teljesen tanácstalan, és elkeseredett vagyok. Semmiben nem lennék jó?..



2014. okt. 25. 19:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a törit egyenesen imádom.
2014. okt. 25. 19:54
 2/10 homo ludensz ***** válasza:
29%

Némi latolgatás után én a pék szakmát javasolnám neked. Politikusból már annyi van és mind enni akar. Biztos kenyered lenne hiszen te dagasztod és sütöd így azt eszed amit te kelesztettél. A sót,kovászt tanulod a gimiben s a vizet ismered a liszt meg olyan mint otthon a nokedlinál.

A tanár,gyógyszerész de a jogász és orvos is sorban fog állni a péknél.

2014. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyan szakmát szeretnék tanulni, amiből nagyon jól meg tudnék élni, és félre is tudnék tenni legalább 60 ezer forintot gond nélkül, és legyen világszintű
2014. okt. 25. 20:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mérnök infón vagyok, és matekból mindig 4-es voltam.Különórák segítségével megcsináltam a vizsgákat. (általában 1.-re)A programozás sokkal nagyobb gond szerintem.Úgyh ha megy v menne a programozás akkor még lehetsz informatikus
2014. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lány vagy? akkor prostituált! Ott többet is félre tudsz tenni rongyos 60k-nál. Ha jó a tested, akkor Dubaiban óránként fogsz 60k-t keresni.


"lecsúszott gyári melósként "


A lecsúszott gyári melósok miatt van termék a tesco polcain, amit te illetve a szüleid megvesznek a fizetésükből.

2014. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Menj el pályaválasztási tanácsadóba, ott segítenek.


De ha rám hallgatsz, akkor ráfekszel a nyelvekre, és diploma helyett szakmát tanulsz. Diplomásokkal Dunát lehet rekeszteni. Egy jó karosszérialakatos betegre keresi magát, és át sem lépte egy egyetem küszöbét sem.

2014. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó jól mondja nyelvek + szakma(PLC programozó,karosszériás,autóvillamossági).

Vagy ha diploma csak villamosmérnök,mérnökinfó,proginf,esetleg jogász,vagy gazdelemző.

Szal feküdj rá a matekra keményen,mert jobban kereső szakmákhoz igenis kell.Jogászt ajánlom a legkevésbé,mert mire talán jól keresel leszel vagy 40 vagy több éves.


Nem mindegy milyen diploma,mérnökit igenis megéri tanulni,mert van benne zseton.

De pl egy bölcsész(ami nem pszichológus,mert annak van értelme) azokkal mehetsz a mekibe,tehát a törivel egyenes út a tecsóba,mekibe,vagy mehetsz tanárnak nettó 100-ért.

Én nekem most ajánlottak fel automatizációs tesztmérnöki pozíciót nettó 500-ért és ez csak megy feljebb.

Döntsd el.

Szerintem megéri tanulni a matekot,ha mindenképpen diploma.

Ha szakma akkor amit mondtak,de bölcsészetet kerüld messzire.


Van egy viccem.


-Mit kér a végzett informatikus a bölcsésztől?

-Egy BigMacet.

2014. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én már lassan 10 éve érettségiztem, de akkor az orvosira azok esélytelenek voltak, akiknek 3-asuk volt valamilyen reál tárgyból.

Eleve emelt biosz és emelt kémia/fizika kell a bejutáshoz. Ha a "sima" fizikából 3-4 vagy, akkor az emeltnél valahol az 1-2 mozoghat, míg emelt kémiából is tragikusabb lehet a helyzeted, mivel ott is a pontok nagy részét a számítások adják, vagyis valamennyire a matekhoz is érteni kellene...

A politikával jól lehet kaszálni (természetesen félig-meddig mutyi alapon), ha beveszi a gyomrod. Viszont ahhoz is elég komoly munka kell, hogy az ember odajusson, csak más jellegű. Ezek főleg a szabadidőd feláldozásáról szólnak, pl. DÖK, egyetemen majd HÖK, mellette párttagság, ilyen-olyan párt ifjúsági tagozata stb. Vagyis rengeteg hajnali/esti gyűlés, sz*rlapátolás (eleinte főleg székpakolás), jópofizás, helyezkedés.

A politológia szak elvégzésétől senki se lesz politikus, csak egy újabb nehezen munkát találó bölcsész.


A jó hír az, hogy még rengeteg időd van összeszedni magad, mert nagyon a dolgok elején vagy.


És az is valóban megfontolásra érdemes, hogy egy jó szakmunkás sokkal többet kereshet az átlag diplomásoknál...

2014. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

felsőfokú nyelv

külföldi (ingyen) egyetem: orvos

külföldi munka


nézz utána melyik országban mennyit keresnek

2014. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
törivel kezdj valamit. egyébként a matek miatt ne bánkódj én is pont 2-3-as környékén voltam amikor a gimit kezdtem. 11-edikbe szerettem meg a matekot. Most pedig szintén mérnökinfóra járok , ahová az 5-ös emelt matek érettségim juttatott be... még sokminden változhat...
2014. okt. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!