Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ebből a közmunkás...

Hogyan lehet ebből a közmunkás körforgóból kitörni?

Figyelt kérdés
Ha az ember alig kap szabit, mert nem jár a kor szerinti és a gyerekekre se adnak, és azt a keveset is bekorlátozzák, hogy mikor lehet kivenni, ha meg valahonnan felhívnák interjú végett, és nem rugalmasak az időpontot illetően, akkor elmenni sem tud az ember, marad a közmunka.

2014. okt. 30. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Egyik megoldás az lehet, ha a választásokkor kizárólag a saját józan eszükre hallgatnak az emberek. Mert a 90-es évek választásán a többség emelt fővel szavazta le saját jóléti rendszerét. Amiért abban jó fizetésük volt és tetőteres házat építhettek néha balatoni nyaralóval. Gondolom azért mert a józan eszük helyett a befolyásolhatóság döntött. Vagyis látták hogy nyugaton milyen szépen fényezett műanyag burkolatú kocsik járnak, milyen nagy a látszólagos jólét és szépen csillognak a gyémántoknak nevezett üveggyöngyök is az ottani munkásnőkön. A spanyol hódítók is rávették a bennszülötteket hogy értéktelen üveggyöngyökért akár napi 16 órát robotoljanak. Elég szomorú, hogy ma nem az emberek döntenek a saját józan eszükkel a sorsukról. Hanem például még olyan is megtörtént, hogy egy látnok elkérte valakinek a milliós megtakarításait rontás levétele céljából. Mert az emberek sok hittan órán vettek részt ahol azt tanították hogy bármit el lehet hinni.
2014. okt. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

A közmunkával az a gáz, hogy bélyegként rajtad marad. Nem tudom, hogy milyen szintű pozícióra pályázol, de ahol nem tudod előnyként villantgatni (gyakorlatilag sehol), ott inkább a - saját érdekedben - hallgasd el (mondjuk a könyvecskéből utólag majd kiderül).


A tesóm kálváriája, hogy hiába van nagyon jó végzettsége és tapasztalata; több mint két év be nem jelentett munka után (utólag derült ki, hogy a munkáltató nem fair) képtelen ezzel mit kezdeni: ha beleírja a pályázatba és az interjún magyarázza, akkor fixre veszik, hogy hazudik. Ha nem írja bele, akkor pedig úgy tűnik, hogy már három éve nem dolgozik... akkor meg be sem hívják. Folyamatosan egyezteti / változtatja az önéletrajzát a korábbi munkahelyeiről az ismerős HR-esekkel, de erre ők sem tudnak jó megoldást. A másik ilyen a közmunka. Egy ilyen beszélgetés során mondta az egyik Hr-es srác, hogy az sem jó ajánlólevél, mivel ha a "szakmádban nem tudsz competitive érvényesülni", akkor... :(.

De;nem tudom, hová és milyen pozícióba pályázol.

2014. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Persze, hogy nincs így. Ex-közmunkásokkal töltik fel a jól fizető pozíciókat a multik. Ez egy új trend! Nem hallottad? :D
2014. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért az önéletrajzomban azt nem reklámozom, hogy jelenleg közmunkán vagyok, csak annyit, hogy x helyen y munkakör + főbb feladatok.

Magával a munkával nincs bajom, irodában dolgozom január óta, 1-4-5 hónapos szerződésekkel, vannak részei a munkának, amik szakmába vágnak, főállásban szívesen csinálnám, de így már kissé besokalltam. Ugyanazt csinálom, mint a rendes közalkalmazott kolléganők, azzal a különbséggel, hogy fele annyi a fizu, korlátozott a szabadság, éves szinten 6-7 nappal kapok kevesebbet, mint ami járna, és még ezt sem tudom akkor kivenni, amikor szeretném vagy szükségem lenne rá.

Legutóbb egy állásinterjúról estem el ez miatt, mert nem volt szabin, ezért elmenni sem tudtam a város másik végébe, ez kb 2 órás kiruccanás lett volna, nem mondhatom, hogy kiugrok a pékségbe ebédért, mert az nem tart addig, időpont módosításra meg nem hajlott a hr-es. Így mégis, hogy találjak egy rendes állást, ha nem tudok elmenni egy nap közben lévő interjúra, ha nem a szomszéd épületig kell elmenni, hanem kicsit távolabb?

2014. okt. 30. 13:45
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Értem a problémád.

Akkor nincs más megoldás, mint a szabadságokkal játszadozni (pl. hirtelen beteg leszel aznap, amikor az interjúra kerülne a sor), vagy mondvacsinált indokokkal fél nap szabikat kikérni.


Nem tudok mit mondani; légy szemtelen és kreatív!

2014. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A szabikkal nem tudok sakkozni, jelenleg egy sincs, mert kényszerből már ki kellett venni, ami erre az időszakra járt, kifizetni nem fizetik és átvinni sem lehet a következő időszakra, az arra járó adag meg arra sem lesz elég, amit elvileg a téli szünet miatt tartalékolni kellene.

Max. a betegség jöhetne szóba, de 1-1 napra kiírnak egyáltalán?

2014. okt. 30. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Hasmenes, hasi gorcs. Doki kiir, masnap visszamesz, hogy elmult, biztos etelmergezes volt.
2014. okt. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
92%
A kérdés nagyon jó! A választ sajnos nem tudom, pedig ugyanebben a cipőben járok én is. A legjobban pedig az bánt,hogy azonos/ néha még több is/ munkáért csak jóval kevesebb a fizetés/szabadság/- mert ez közmunka néven fut+sorolhatnék még dolgokat ami totál igazságtalan ebben a rendszerben. :(
2014. okt. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Valóban igazságtalan és embertelen ez a rendszer, rendben is lenne, ha csak átmeneti lenne, mondjuk fél év vagy 1 év munka után, ha elégedettek az emberrel, akkor alkalmaznák rendesen, és akkor tényleg elmondhatják, hogy visszavezették az embereket a munka világába, de így csak nem más, mint vegetáció.
2014. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!